A'dan Z'ye Drone Yapımı

Yeni başlayanlar için önerilerimizi, tecrübelerimizi burada paylaşalım.
Arsonist
Ad Soyad: kenansert4@mail.com

A'dan Z'ye Drone Yapımı

Mesaj gönderen Arsonist » 11 Ara 2023, 15:16

Merhaba Arkadaşlar;
Bende sizler gibi drone uçurmaya meraklı birisi olduğum için forumunuza kayıt oldum.
Yanlız beni şöyle bir durumum var kendi yaptığım drone uçurmak istiyorum.Bu konuda da bazı önemli noktalara geldim ve bir çoğunu tek başıma hallettim. Aşamadığımm bazı konular var ve benim gibi kendi dronunu tasarlayan veya tasarlamak isteyen arkadaşlar var ise onlarla bilgi alışverişi yapmak hem destek olup hemde destek istemek.
Konu şu arduino nano kullanarak 6 kanallı göstergeli bir kumanda yaptım. Göstergede Yaw,Thortlee,Bitch,Rotation değerlerinin göstermekde aynı zaman ucuş kontrol kartı ve kablosuz haberleşme veri aktarımını sağlayan alıcı ve verici devresini de kendim yaptım. Şuan test aşamasında arge çalışması yapmaktayım.Ayrıcada bataryada kendi yaptığım 3s4 bir batarya yaptım sanırım bununla uçuş sürem 30- 45 dakika olabilir. Durum bundan ibaret ve geliştirme aşamasında olduğu için gps ve bir kaç parametre daha eklemek istiyorum ama arduino pin bağlantıları ve yazılım konusunda biraz eksiğim var bu tarz konularla ilgilenen arkadaşlar varsa desteğini rica ederim. Bu arada arduino da kullandığım yazılım multiwii 2.4 dür.

“Genel” sayfasına dön