Başlangıç için öneri

Yeni başlayanlar için önerilerimizi, tecrübelerimizi burada paylaşalım.
HEXRA
Ad Soyad: Halil İbrahim Demir

Başlangıç için öneri

Mesaj gönderen HEXRA » 10 Ara 2023, 23:40

Merhaba daha önce fpv drone yapma planım vardı ancak maddi nedenlerden dolayı askıya almak durumunda kalmıştım. Katıldığım bir yarışmadan bir miktar ödül geldi ve fpv planımı tekrar günyüzüne çıkardım . Biraz araştırdım ancak yeterince kaynağa ulaşamadım analog , dijital sistem arasında büyük kalite farkı var ancak fiyat açısındanda büyük farklar var buyüzden pek emin olamıyorum. Drone olarakta normalde kendim toplamayı planlıyordum ancak ilk drone için hazır bir drone almak hem daha ekonomik hemde öğrenme aşaması için daha kolay gibime geldi . Sizce nasıl bir yok izlemeliyim yorumlarınızı bekliyorum.
(düzenleme: sanırım darwinfpv baby ape pro v2 ye karar verdim bu drone için uygun kumanda ve gözlük önerme şansınız varmı)

Tugiturk
Ad Soyad: tugay ceylan

Re: Başlangıç için öneri

Mesaj gönderen Tugiturk » 11 Ara 2023, 10:20

merhaba. bende yeni başlıyorum inşallah. neden bu üstteki modelde karar kıldınız ve uygun gözlük ile kumanda alabildiniz mi? bu drone ve diğer parçalar için link ve görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Kullanıcı avatarı
Xxgamer45
Ad Soyad: Berke Önlü

Mesaj gönderen Xxgamer45 » 11 Ara 2023, 13:32

HEXRA yazdı: 10 Ara 2023, 23:40 Merhaba daha önce fpv drone yapma planım vardı ancak maddi nedenlerden dolayı askıya almak durumunda kalmıştım. Katıldığım bir yarışmadan bir miktar ödül geldi ve fpv planımı tekrar günyüzüne çıkardım . Biraz araştırdım ancak yeterince kaynağa ulaşamadım analog , dijital sistem arasında büyük kalite farkı var ancak fiyat açısındanda büyük farklar var buyüzden pek emin olamıyorum. Drone olarakta normalde kendim toplamayı planlıyordum ancak ilk drone için hazır bir drone almak hem daha ekonomik hemde öğrenme aşaması için daha kolay gibime geldi . Sizce nasıl bir yok izlemeliyim yorumlarınızı bekliyorum.
(düzenleme: sanırım darwinfpv baby ape pro v2 ye karar verdim bu drone için uygun kumanda ve gözlük önerme şansınız varmı)
Hocam bir bütçe söylerseniz daha rahat yardımcı olabiliriz

HEXRA

Mesaj gönderen HEXRA » 11 Ara 2023, 19:23

Xxgamer45 yazdı: 11 Ara 2023, 13:32
HEXRA yazdı: 10 Ara 2023, 23:40 Merhaba daha önce fpv drone yapma planım vardı ancak maddi nedenlerden dolayı askıya almak durumunda kalmıştım. Katıldığım bir yarışmadan bir miktar ödül geldi ve fpv planımı tekrar günyüzüne çıkardım . Biraz araştırdım ancak yeterince kaynağa ulaşamadım analog , dijital sistem arasında büyük kalite farkı var ancak fiyat açısındanda büyük farklar var buyüzden pek emin olamıyorum. Drone olarakta normalde kendim toplamayı planlıyordum ancak ilk drone için hazır bir drone almak hem daha ekonomik hemde öğrenme aşaması için daha kolay gibime geldi . Sizce nasıl bir yok izlemeliyim yorumlarınızı bekliyorum.
Hocam bir bütçe söylerseniz daha rahat yardımcı olabiliriz
hocam belirli bir bütçem yok 10-12k civarı olabilir söylediğim yarışma ödülü 6k civarı yattı kendi birikmişimde var az çok gerekirse ailemden de destek alırım sıkıntı olmaz
En son HEXRA tarafından 11 Ara 2023, 19:30 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

HEXRA

Mesaj gönderen HEXRA » 11 Ara 2023, 19:29

Tugiturk yazdı: 11 Ara 2023, 10:20 merhaba. bende yeni başlıyorum inşallah. neden bu üstteki modelde karar kıldınız ve uygun gözlük ile kumanda alabildiniz mi? bu drone ve diğer parçalar için link ve görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
aliexpress de 118 satışı var yabancı youtuberlerdede birkaç incelemesini gördüm fiyat olarak makul ve geliştirmeye açık oldunuğunu düşünüyorum ilerde yetersiz gelmesi durumunda parça modifikasyonu yapılabiliyormuş. Gözlük ve kumanda daha almadım kumanda olarak flysky fs-i6x almayı düşünüyorum çok fazla kaynak olması nedeniyle biraz eski bir model ama beklentimi karşılar gibime geldi. Gözlük olarakta Eachine EV800DM var aklımda ayrı ekran olarakta kullanılabiliyor olması cezbetti beni. Sizde yeni başladıysanız beraber bilgi alışverişi yaparak ilerleyebiliriz isterseniz.

Kullanıcı avatarı
Xxgamer45
Ad Soyad: Berke Önlü

Mesaj gönderen Xxgamer45 » 11 Ara 2023, 21:02

HEXRA yazdı: 11 Ara 2023, 19:29
Tugiturk yazdı: 11 Ara 2023, 10:20 merhaba. bende yeni başlıyorum inşallah. neden bu üstteki modelde karar kıldınız ve uygun gözlük ile kumanda alabildiniz mi? bu drone ve diğer parçalar için link ve görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
aliexpress de 118 satışı var yabancı youtuberlerdede birkaç incelemesini gördüm fiyat olarak makul ve geliştirmeye açık oldunuğunu düşünüyorum ilerde yetersiz gelmesi durumunda parça modifikasyonu yapılabiliyormuş. Gözlük ve kumanda daha almadım kumanda olarak flysky fs-i6x almayı düşünüyorum çok fazla kaynak olması nedeniyle biraz eski bir model ama beklentimi karşılar gibime geldi. Gözlük olarakta Eachine EV800DM var aklımda ayrı ekran olarakta kullanılabiliyor olması cezbetti beni. Sizde yeni başladıysanız beraber bilgi alışverişi yaparak ilerleyebiliriz isterseniz.
Kumanda olarak flysky i6xi öneririm benim de ilk kumandamdı Türkiye'de daha ucuza bulunabiliyor. Ev800dm ayrı ekran olarak kullanılanılamiyor diye biliyordum ayrı ekran olabilen ev800d modeli olması lazım

HEXRA

Mesaj gönderen HEXRA » 11 Ara 2023, 21:25

Xxgamer45 yazdı: 11 Ara 2023, 21:02
HEXRA yazdı: 11 Ara 2023, 19:29
Kumanda olarak flysky i6xi öneririm benim de ilk kumandamdı Türkiye'de daha ucuza bulunabiliyor. Ev800dm ayrı ekran olarak kullanılanılamiyor diye biliyordum ayrı ekran olabilen ev800d modeli olması lazım
yorumunuz için teşekkür ederim gözlükleri karıştırdım muhtemelen . Drone modeli hakkında bilginiz varmıdır ?

Tugiturk
Ad Soyad: tugay ceylan

Mesaj gönderen Tugiturk » 12 Ara 2023, 09:57

Ben biraz şanslıyım bu konuda. Çin'de yaşıyorum. Fiyatlara göz gezdirdim ve yaklaşık yüzde 40 daha ucuz oradan. O yüzden tavsiye verirken bunu dikkate alırsanız sevinirim. Burdaki videoları seyrederken gözüme çarpan ilk şey herkesin Tx16s kullanması oldu. Fiyat olarakta 915 MHz olan yaklaşık 8000 liraya denk geliyor. i6xi diye bir model göremedim. i6x var o da yaklaşık 1400 liraya denk geliyor. Paraya kıyıp tx16s almak geçiyor içimden. Drone konusuna gelirsek alternatif çok var. Hazır fpv satan çok. Bunlardan dikkatimi çekenler iflight, speddybee ve beta fpv markaları oldu. iflight ve speedybee Biraz kese yakıyor ama betapv çok uygun geldi bana. Mesela bir set yapmış, gözlük kumanda ve drone. Yaklaşık 7000 tl. Bana çok uygun geldi fiyat. Hepsi kendi markası. Dikkatimi çeken ilk şey kumandanın usb ile bilgisayara direkt bağlanması oldu. İşin gerçeği alternatif çok olunca insanın kafası karışıyor. Ama nihai kararım tahminen kumanda ile başlamak olacak. Adım adımda diğerlerini alacam inşallah.

“Genel” sayfasına dön