Radiolink AT9S Pro kumanda ile drone arm olmuyor

Yeni başlayanlar için önerilerimizi, tecrübelerimizi burada paylaşalım.
Erdal YILDIZ
Ad Soyad: Erdal YILDIZ

Radiolink AT9S Pro kumanda ile drone arm olmuyor

Mesaj gönderen Erdal YILDIZ » 25 Oca 2024, 21:40

Öncelikle merhabalar🖐 fpv drone yapımı konusunda yeniyim. Edindiğim videolar ile drone bağlantılarını düzgün yaptığıma inanıyorum. Şöyle bir sıkıntım var Betaflight ile motor çalıştırabiliyorum. Betadan kumanda calibrasyonuna bakmak istediğimde saçma sapan bir durum görüyorum. Gaza basınca pitch+yaw+aux6 komutları da devreye giriyor ve çalışıyor. Yani gaza basınca 4 komut birden aktif oluyor. Ayrıca kumanda dan çalıştırmaya gelince ya alıcıda,kumanda da sorun var ya da ben beceremiyorum hiç arm yapamıyorum, motorlar gram çalışmıyor. Sbus bağlantısını yaptım ama eksiğim olabilir. Lütfen bana yardımcı olun hobi olarak büyük emekler sarfettiğim dronumu uçurmaya yardım edin 🙏

Frame: Jhonny 220 mm
Motor: iflight xing2 2207 pro 2450kv
Fc+Esc: Diatone Mamba F405 MK2 V2 40A
Kumanda ve alıcı: Radiolink AT9S Pro+R9DS ppm/SBus destekli
VTX: Eachine TX805
Kamera: Foxeer Predator Nano 1000vtl
Batarya: Tattu 100c 1550 mAh

Foto veya video lazım olursa paylaşım yaparım.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Nami
Ad Soyad: Nami Yüksel

Re: Radiolink AT9S Pro kumanda ile drone arm olmuyor

Mesaj gönderen Nami » 31 Oca 2024, 13:31

Merhaba ben sizin sorunuza cevap veremem ama siz benim sorunumu çözersiniz diye umuyorum. Ky102 drone aldım. Kumanda ile bağlantısını yapamadım. Hem dronun hem kumandanin ışıkları yanıp sönüyor. Videodakiler gibi kumandadan aşağı capraza çekiyorum hiç bir değişiklik olmuyor. Ben mi beceremedim drone mu sorunlu anlamıyorum

“Genel” sayfasına dön