Fpv Drone Güç Sınırlama

Fırçasız motorlu hazır dronlar ve parça listeleri
hasansimsek2
Ad Soyad: hasanh.simsekk@gmail

Fpv Drone Güç Sınırlama

Mesaj gönderen hasansimsek2 » 10 Şub 2024, 20:27

Merhaba. Bir süredir hobi ile uğraşıyorum ancak çok iyi sayılmam. uzun araştırma sonucu cevabını bulamadığım 2 problemim var.

İlki drone motorlarım çok güçlü. Bu sebepten drone çok agresif ve ben kontrol kısmında sorun yaşıyorum. İlk etapta drone tepkilerini yunuşatabileceğim bir ayar var mı ? Betafilght üzerinde PID ayarı bu işe yarıyor diyorlar ancak nasıl yapacağıma dair güzel bir kaynak bulamadım.

ikinci problemim ise 250 inç dronemde. Throttle arttırdığım ve geri çektiğim zaman motor hızlanmaya devam ediyor ve bu son devire kadar çıkıp sürekli o devirde çalışıyor. Drone pervanelerini çıkartıp denediğimde de durum aynı. Cihaz pili bitesiye kadar motorlara gaz vermeye devam ediyor. Disarmed yapıp arm yapınca düzeliyor. Bu döngü sürekli böyle.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Kullanıcı avatarı
Xxgamer45
Ad Soyad: Berke Önlü

Re: Fpv Drone Güç Sınırlama

Mesaj gönderen Xxgamer45 » 11 Şub 2024, 01:05

hasansimsek2 yazdı: 10 Şub 2024, 20:27 Merhaba. Bir süredir hobi ile uğraşıyorum ancak çok iyi sayılmam. uzun araştırma sonucu cevabını bulamadığım 2 problemim var.

İlki drone motorlarım çok güçlü. Bu sebepten drone çok agresif ve ben kontrol kısmında sorun yaşıyorum. İlk etapta drone tepkilerini yunuşatabileceğim bir ayar var mı ? Betafilght üzerinde PID ayarı bu işe yarıyor diyorlar ancak nasıl yapacağıma dair güzel bir kaynak bulamadım.

ikinci problemim ise 250 inç dronemde. Throttle arttırdığım ve geri çektiğim zaman motor hızlanmaya devam ediyor ve bu son devire kadar çıkıp sürekli o devirde çalışıyor. Drone pervanelerini çıkartıp denediğimde de durum aynı. Cihaz pili bitesiye kadar motorlara gaz vermeye devam ediyor. Disarmed yapıp arm yapınca düzeliyor. Bu döngü sürekli böyle.

Yardımcı olursanız sevinirim.
İlk sorunun için kumandadan Max throtle ı kısabilirsin. Veya betaflightdan esc nin Max pwm değerini kısabilirsin

İkinci sorunun için uçuşta denedin mi? Drona gaz verince diğer olduğu gibi motora aktarilmiyor bu değer. Sen gaz verildiğinden drone yükselmem lazım diyor ama barometre yükselmiyorsun diyor. Dronda o zaman gazı yükseltmem lazım diyor bu şekilde döngüye giriyor uçuşta sorun olacağını sanmıyorum. Hangi modda denedin bunu manual veya acro modda dene

hasansimsek2
Ad Soyad: hasanh.simsekk@gmail

Re: Fpv Drone Güç Sınırlama

Mesaj gönderen hasansimsek2 » 11 Şub 2024, 18:43

Bütün uçuş modlarında denedim. Sorun aynıydı. Pervaneleri takıp uçuş yaparken sorun olmadı. Dediğiniz gibi barometre alakalı bir durummuş. Cevap için teşekkür ederim.

“Fırçasız Dronlar” sayfasına dön