Dolar kur farkı

RC araç parçaları ve RC araçlar için alışveriş fırsatları
Kullanıcı avatarı
Halilsamutoglu
Ad Soyad: Halil İbrahim samuto

Re: Dolar kur farkı

Mesaj gönderen Halilsamutoglu » 17 Ağu 2018, 12:34

Ben bg üzerinden alışveriş yaparken tl olarak odeme yapiyorum ve fiyat olarak sitede ne yaziyorsa onu cekiyor karttan. Ancak ae den alirken dolar olarak ödemem gerekiyor aksi halde hata veriyor. Bu sekilde olinca da sitede yazan fiyatin ustundeki degerleri cekmis olabiliyor karttan.
:mrgreen:

Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

Mesaj gönderen BarisB » 17 Ağu 2018, 12:37

Halilsamutoglu yazdı: 17 Ağu 2018, 12:34 Ben bg üzerinden alışveriş yaparken tl olarak odeme yapiyorum ve fiyat olarak sitede ne yaziyorsa onu cekiyor karttan. Ancak ae den alirken dolar olarak ödemem gerekiyor aksi halde hata veriyor. Bu sekilde olinca da sitede yazan fiyatin ustundeki degerleri cekmis olabiliyor karttan.
Hangi bankanın kartı acaba?
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

Kullanıcı avatarı
BarisB

Mesaj gönderen BarisB » 17 Ağu 2018, 13:24

Bu arada is bankasından tl ile işlem yaptığım bir kartımdan kuruşu kuruşuna doğru çekim yapıldığını farkettim az önce. Heralde bir anlaşma söz konusu. Daha önce bg aynı karttan dolar tahsil ediyordu.

bsivaslioglu
Ad Soyad: B.S.

Mesaj gönderen bsivaslioglu » 17 Ağu 2018, 15:33

iş bankası kartından dolar olarak alışveriş yapsam bile tl olarak yansıyor ama vakıfbank tan alışveriş yaptigimda dolar olarak yansıyor ve sadece dolar olarak ödeme yapabiliyorum
Frsky Qxt-Xm+ Rx/Realacc X6R/Racestar Br2406s 2300Kv Fire Edition-30a V2 ESC/Matek F405-PDB/Eachine TX526/Runcam Micro Swift II-Xiaomi Yi/Beitian Bn-880 GPS/Tattu 3s 1800Mah 75c LiPo/Eachine RotG02.
HURDATRON/FUTABA T10CHP TX-R167FS RX.

muratsambel
Ad Soyad: Murat Şambel

Mesaj gönderen muratsambel » 18 Ağu 2018, 15:21

Arkadaşlar merhabalar..Ben de BG alışverişlerimde hep işbankası kartımı kullanıyorum yıllardır. BG üzerinden ücretlendirmeyi Türklirası olarak seçiyorum ve satın aldığım ürünleri TL olarak hesaplayıp toplamda bankadan TL olarak kuruşu kuruşuna aynı parayı düşüyordu. Ancak bugünkü alışverişimde ilk defa karşılaştığım birşey oldu.. ürünlerimi sepete koydum (yine TL olarak) ancak ödemeye geçtiğimde beni TL'den çıkartıp dolar üzerinden hesaplamaya yönlendirdi mecburen dolar olarak aldım ve bu şekilde olunca Barış Hocamın da bahsettiği üzere işbankası bana hiç yoktan 20TL daha geçirdi.. BG dan TL seçip alışveriş yaparken hiç böyle olmuyordu..Muhtemelen TR deki sürekli değişen dolar kuru sebebiyle BG artık sadece Dolar üzerinden alışveriş yapmamızı zorunlu hale getiriyor..

Kullanıcı avatarı
BarisB

Mesaj gönderen BarisB » 18 Ağu 2018, 15:57

Görünüşe göre farklı farklı uygulamalar var bu ara. Hadi hayırlısı.

bsivaslioglu
Ad Soyad: B.S.

Mesaj gönderen bsivaslioglu » 19 Ağu 2018, 01:57

muratsambel yazdı: 18 Ağu 2018, 15:21 Arkadaşlar merhabalar..Ben de BG alışverişlerimde hep işbankası kartımı kullanıyorum yıllardır. BG üzerinden ücretlendirmeyi Türklirası olarak seçiyorum ve satın aldığım ürünleri TL olarak hesaplayıp toplamda bankadan TL olarak kuruşu kuruşuna aynı parayı düşüyordu. Ancak bugünkü alışverişimde ilk defa karşılaştığım birşey oldu.. ürünlerimi sepete koydum (yine TL olarak) ancak ödemeye geçtiğimde beni TL'den çıkartıp dolar üzerinden hesaplamaya yönlendirdi mecburen dolar olarak aldım ve bu şekilde olunca Barış Hocamın da bahsettiği üzere işbankası bana hiç yoktan 20TL daha geçirdi.. BG dan TL seçip alışveriş yaparken hiç böyle olmuyordu..Muhtemelen TR deki sürekli değişen dolar kuru sebebiyle BG artık sadece Dolar üzerinden alışveriş yapmamızı zorunlu hale getiriyor..
aynen dediginiz gibi hocam bugün ben de alışveriş yaptım iş bankası ile ve aynı durum benim de basima geldi herzaman tl olarak alıyordum ama bu kez zorunlu olarak dolara yönlendirdi site mecburen aldım ve banka da 1 dolar ilave etti toplamda anlık kurda 233 tl olması gereken fiyatta 239 oldu.
Frsky Qxt-Xm+ Rx/Realacc X6R/Racestar Br2406s 2300Kv Fire Edition-30a V2 ESC/Matek F405-PDB/Eachine TX526/Runcam Micro Swift II-Xiaomi Yi/Beitian Bn-880 GPS/Tattu 3s 1800Mah 75c LiPo/Eachine RotG02.
HURDATRON/FUTABA T10CHP TX-R167FS RX.

“Alışveriş Fırsatları” sayfasına dön