BG'dan SPC maker 120mm quad aldım fakat kumanda ile eşleşmiyor

Fırçasız motorlu hazır dronlar ve parça listeleri
Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

Re: BG'dan SPC maker 120mm quad aldım fakat kumanda ile eşleşmiyor

Mesaj gönderen BarisB » 14 Ağu 2018, 01:23

Murat selam tekrar,

Alıcıya bir daha baktım. Bu alıcı benim de 2 quad'ımda bağlı. Bu alıcıyı hiç önermeyeceğim. Hatta failsafe'siz KESİNLİKLE önermeyeceğim.

Alıcı iyi çalışıyor. 4s de bile sorunsuz çalıştırdım. Açık alanda çekim mesafesi de fena değil. Ancak araya bir bloker girdiğinde sinyal direk gidiyor ve failsafe. Blocker dan kastın öyle büyük binalar değil. 70 metre mesafedeki bir ya da iki ağaç yeterli. Veya quad'ın kumandayı görmediği noktalarda en ufak bir blocker'da da doğrudn failsafe. Şöyle ki bu alıcı ile uçtuğum her 2-3 pilden birinde failsafe'e kalıyorum.

Mikrolarda, kısa mesafede, failsafe olmak şartıyla güvenle kullanılabilir. Ama failsafe olmadan orta ve uzun mesafeleri asla tavsiye etmem. Muhtemelen quad'ı son görüşümüz olur :D

Daha önce de söylediğim gibi flysky için büyük veya küçük her quad da fli14+öneririm. Çekim mesafeleri harika. Rssi ise paha biçilmez :D
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

muratsambel
Ad Soyad: Murat Şambel

Mesaj gönderen muratsambel » 18 Ağu 2018, 15:11

Barış Hocam, değerli bilgiler için çok teşekkür ediyorum. Bir tane fli14+ sipariş verdim buarada. fli14+ sanırım ibus protokolünü kullanıyor ancak SPC maker 120 deki FC ibus desteklemiyor malesef.. o nedenle sbus veya ppm destekleyen başka bir alıcı takacağım sanırım..

Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

Mesaj gönderen BarisB » 18 Ağu 2018, 15:58

Ppm kullanmak durumunda kalıcaksın sanırım. Bu da gecikme demek. Ibus nasıl olmaz yahu ne saçmaymış.
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

“Fırçasız Dronlar” sayfasına dön