90 mm fırçasız drone toplama

Fırçasız motorlu hazır dronlar ve parça listeleri
Kullanıcı avatarı
Gökhan Bora
Ad Soyad: Gökhan Bora

Re: 90 mm fırçasız drone toplama

Mesaj gönderen Gökhan Bora » 14 Nis 2018, 18:18

@BurakAlim hocam, eğer benim kontrol kartları ile ilgili çektiğim videodaki söylediklerimi dikkate aldıysanız, şunu söyleyeyim: o video güncel değil. o videoyu çektiğim zaman insanlara f4 kart önermekte çekiniyordum. çünkü piyasaya yeni girmişlerdi. ama artık rahatlıkla herkese öneririm. ben de şuanda bir kontrol kartı alıyor olsam kesinlikle f4 alırım.

şuanda da f7 kart öneremiyorum. çünkü hâlâ oturmuş değiller. örneğin cleanflight'ın son güncellemesi sadece f7 kartlar için yapılmış. bu bana göre f7 kartların henüz oturmadığını gösteriyor. aslında ben alacak olsam f7 kart da alırım ama öneride bulunamıyorum. muhtemelen önümüzdeki sene de herkese f7 önereceğiz :)
Ödev yaptırmak isteyenlerden çok fazla mesaj geldiği için özel mesaj kutuma bakamıyorum.

BurakAlim

Mesaj gönderen BurakAlim » 14 Nis 2018, 18:30

Sizi çok iyi anlıyorum ve çok teşekkür ediyorum :) sizin videolarınızı anlık olarak takip ediyorum bu cuma video bekledim ama gelmedi. Forumda her cuma atacağım gibi anlamıştım ben. F7 oturmamışsa şuan alıp onunla birşey yapamam sanırım hiç bilgim yok 😄 böyle işleri sevdigim için topluyorum kaç kere uçururum bilmem ama olacak olmayacak heyacanı bile yetiyor bana sonuçta bir yatırım yapıyoruz ve karşılığında birşey bekliyoruz. Umarım fc ve ya esc gibi parçalara zarar vermeden ilk drone mu toplarim 😄

Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

Mesaj gönderen BarisB » 15 Nis 2018, 03:37

BurakAlim yazdı: 14 Nis 2018, 18:30 böyle işleri sevdigim için topluyorum kaç kere uçururum bilmem ama olacak olmayacak heyacanı bile yetiyor
İşte aradığımız ruh bu! :D
Her boyut kart, her drone'a uymayabilir. Örneğin 30.5X30.5mm olanların 80-150mm aralığına oturması zor gibi. Frame'lerin açıklamalarında frame vida yuvalarının boyut bilgileri mutlaka vardır. Ama küçük olan fc ve escleri, bazı aparatlar ile büyüklere takabilirsiniz. Örneğin ben 30.5X30.5mm vida aralığı olan 180mm bir drone'a 20X20mm tower taktım. Memnunum da. Veya gökhan hocam videosunda, 20x20mm vida aralığı olan x2 elf frame'ine 16x16mm tower takmıştı.
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

“Fırçasız Dronlar” sayfasına dön