Yurt dışı gümrük sorunları

RC araç parçaları ve RC araçlar için alışveriş fırsatları
fast0106
Ad Soyad: fastt

Yurt dışı gümrük sorunları

Mesaj gönderen fast0106 » 01 Tem 2018, 15:56

Arkadaşlar bir sorum olacaktı. Yurt dışından bir malzeme alacağım mesela drone. bunu farklı zamanlarda istediğim kadar alabilir miyim? Yoksa yıllık bir kota vs mevcud mudur? Bir kaç yerde okudum yıllık aynı üründen 5 adet alınır fazlası ticari denilerek vergi vs istenir diye okudum. bu konu hakkında bilgisi olan var mıdır?

Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

Re: Yurt dışı gümrük sorunları

Mesaj gönderen BarisB » 01 Tem 2018, 18:53

Hocam yasal olarak dediğiniz gibi bir düzenleme olabilir,emin değilim. Fakat yürütmede böyle bir durum olabileceğini sanmıyorum. Zira size gelen paketler gümrüğe takılmadığı müddetçe içeriğini kontrol eden ya da bilen kimse yok. Dolayısıyla alabilirsiniz. Ama komple drone gibi hacimli ürünler alacaksanız, gümrüğe takılma ihtimali var tabiki. Her seferinde aynı ürünü alıp gümrüğe takarsanız ne olur, nasıl olur bilemem - sevgiler.
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

fast0106
Ad Soyad: fastt

Mesaj gönderen fast0106 » 01 Tem 2018, 20:04

bir kaç kaynaktan teyit ettim. 2014 yılında yıllık 5 olan ürün alma sayısı kaldırılmış. sınırsız alınabiliyor farklı zamanlarda. sadece ticari olarak algılanırsa sıkıntı oluyormuş

trgysvc
Ad Soyad: Turgay Savacı

Mesaj gönderen trgysvc » 07 Eyl 2018, 14:07

Merhaba,

Birçok defa alışveriş yaptım ve sorunla karşılaşmadım. Hemen yardımcı oluyorlar. Bu sefer hazır cihaz getirmek istedim. eachine ts215 ve qx65 siparişlerini verdim. 329gr ve 20 gr. Gümrük maksimum kalkış ağırlığının yazdığı bir doküman istedi fakat buna da ulaşamadım. cihaz 329 bende 110grlık bir batarya takacağım 500gr ı geçmemiş olacak desem de sonuca ulaşamadım. 20grlık drone için zaten diyecek bir şey bile bulamadım :)

Sivil havacılık' tan doküman istediler ki bu evrağın bana gelmesi 2 hafta sürecek.

Bu konuda problem yaşamış ve aşmış arkadaşlar yardımcı olabilir mi?
@trgysvc
Eachine Falcon 120
Tiny 6
Eachine Wizard TS215
Fatshark Dominator V3
Frsky Taranis X9E

Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

Mesaj gönderen BarisB » 07 Eyl 2018, 14:18

trgysvc yazdı: 07 Eyl 2018, 14:07 Merhaba,

Birçok defa alışveriş yaptım ve sorunla karşılaşmadım. Hemen yardımcı oluyorlar. Bu sefer hazır cihaz getirmek istedim. eachine ts215 ve qx65 siparişlerini verdim. 329gr ve 20 gr. Gümrük maksimum kalkış ağırlığının yazdığı bir doküman istedi fakat buna da ulaşamadım. cihaz 329 bende 110grlık bir batarya takacağım 500gr ı geçmemiş olacak desem de sonuca ulaşamadım. 20grlık drone için zaten diyecek bir şey bile bulamadım :)

Sivil havacılık' tan doküman istediler ki bu evrağın bana gelmesi 2 hafta sürecek.

Hocam öncelikle geçmiş olsun. Umarım çok uğraşmadan çözersiniz.

Uygulamalar gerçekten sürekli değişiyor. Görevlinin o günkü havasına göre bile değişiyor. Ben de pilsiz ağırlığı 480gr. Gelen bir quad için gittim en son. Direk vergisini tahsil edip geçirdiler. Tamamen şans meselesi. Mümkünse sizden gelişmeleri paylaşmanızı isteyeceğim çünkü hazır drone getirtmek isteyen arkadaşlar için çok kıymetli güncel bilgiler. Şimdiden teşekkürler.
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

trgysvc
Ad Soyad: Turgay Savacı

Mesaj gönderen trgysvc » 10 Eyl 2018, 14:21

elmoblatch yazdı: 07 Eyl 2018, 14:18
trgysvc yazdı: 07 Eyl 2018, 14:07 Merhaba,

Hocam öncelikle geçmiş olsun. Umarım çok uğraşmadan çözersiniz.

Uygulamalar gerçekten sürekli değişiyor. Görevlinin o günkü havasına göre bile değişiyor. Ben de pilsiz ağırlığı 480gr. Gelen bir quad için gittim en son. Direk vergisini tahsil edip geçirdiler. Tamamen şans meselesi. Mümkünse sizden gelişmeleri paylaşmanızı isteyeceğim çünkü hazır drone getirtmek isteyen arkadaşlar için çok kıymetli güncel bilgiler. Şimdiden teşekkürler.

Merhaba,

Çok uğraşmadan çözdüm. Tüm paketi iade ettim. Tekrar sipariş vereceğim. Hata bende. Hızlı gönderi seçeneğini seçtim. Banggood DHL ile gönderdi bu kez. DHL' de bu süreçler çok aksak ve düzgün ilerlemiyor sanırım. Gümrük ile yazışmalarını da istedim onlarda gelmedi. Sorunun ne olduğunu anlayamadığım için iade ettim. Banggood ile sipariş verirken farklı bir firmayı seçmeyi deneyeceğim.
@trgysvc
Eachine Falcon 120
Tiny 6
Eachine Wizard TS215
Fatshark Dominator V3
Frsky Taranis X9E

Kullanıcı avatarı
Aliuzunali
Ad Soyad: ALİ UZUNALİOĞLU

Mesaj gönderen Aliuzunali » 10 Eyl 2018, 15:15

Arkadaşlar merhaba.
Bende yeni bir uçak aldım. Ukim e takıldı. Ukime bizzat kendim gitmem gerekiyordu. Başakşehire Gittim. Görevli baktı uçak, ama 500 gr dan hafif diye düşündü ve vergisini hesapladı. bende ödedim ve uçağımı aldım. Aslında 500 gr dan ağır ama özel olarak tartmadı. 500 gr dan ağır olursa ithal uygunluk belgesi gibi birşeyler almak için Ankara ile yazışmalar oluyor. O da zor değil. Bizzat alan kişinin kendisi ukime gitmesi gerekiyor. ptt nin yeri başakşehirde, dhl nin yeri havalimanına daha yakın. pttnin prosedürü daha kolay gibi. her halukarda ikiside vergi kesecek veya belge isteyecektir. Alırken korkmayın.
Frysky Taranis x9d plus. BLAZER chesna uçak
Eachine zagi uçan kanat. KINGKONG 130 Drone
145mm Drone. 150mm gps dron
Walkera super cp mini heli. Eachine EV800

“Alışveriş Fırsatları” sayfasına dön