kumanda stick sıkıntıları

RC araçlarda kullanılan kumandalar ve kumanda alıcıları ile ilgili paylaşımlarınız.
BurakAlim

kumanda stick sıkıntıları

Mesaj gönderen BurakAlim » 16 Eyl 2018, 11:31

Flysky fs i6 sticklerde sıkıntı var. Sık sticki biraz kaldırınca BF drone dönmeye başlıyor çubuğu tekrar indirince duzeliyor. Yukarıda 0 olması gereken acı -1 ve ya 1 oluyor sıkıntı burda sanırım bunu düzeltebiliyor muyuz ?

Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

Re: kumanda stick sıkıntıları

Mesaj gönderen BarisB » 16 Eyl 2018, 11:37

Burak hocam sorunu tam anlamadım. Video mu atsan acaba
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

BurakAlim

Mesaj gönderen BurakAlim » 16 Eyl 2018, 20:07

attım hocam buyrun umarım anlatabilmişimdir.

BurakAlim

Mesaj gönderen BurakAlim » 16 Eyl 2018, 20:09

normalde trim ayarlarını yaptım hocam stick 0 konumunda iken hareketsiz kalıyor ama kolu biraz kaldırınca hareket etmeye başlıyor. Kolu düz kaldırınca sanki sağ sola çevirmiş gibi 1500 olması gereken değer hareket ediyor receiver kısmında.

Kullanıcı avatarı
BarisB

Mesaj gönderen BarisB » 16 Eyl 2018, 22:37

Yaw ekseninde kendi kendine hafif bir dönüş söz konusu, doğru mu?

"Reciever" penceresindeki "yaw deadband" değerini 3 ya da 4 gibi yapıp bir dener misiniz?

BurakAlim

Mesaj gönderen BurakAlim » 17 Eyl 2018, 07:08

Evet hocam sıkıntı o gaz verince yaw da dönüyor. İstediğim stabiliteyi sağlayamadım bir türlü drone ya saga ya da sola kayiyor sürekli uçurmak hiç rahat değil işten gelince deneyecegim

Kullanıcı avatarı
Gökhan Bora
Ad Soyad: Gökhan Bora

Mesaj gönderen Gökhan Bora » 17 Eyl 2018, 14:13

Hocam bir de sorun belki kumandadadır diye kumanda menüsünden Functions > Display bölümüne girip bakabilir misiniz? Kanal bilgileri belki de kumandadan hatalı gönderiliyordur alıcıya.
Ödev yaptırmak isteyenlerden çok fazla mesaj geldiği için özel mesaj kutuma bakamıyorum.

BurakAlim

Mesaj gönderen BurakAlim » 17 Eyl 2018, 20:41

Gökhan hocam kontrol ettim sıkıntı gözükmüyor. Barış hocam yaw deadband 5 yaptım sıkıntı düzeldi artık Throttle yükseltiğimde yaw da dönmüyor. RC deadband nedir ? Birde stabiliteyi daha fazla nasıl arttırabilirim

Kullanıcı avatarı
ElektronikSeven59
Ad Soyad: Yavuz BALIK

Mesaj gönderen ElektronikSeven59 » 17 Eyl 2018, 21:54

Gökhan Bora yazdı: 17 Eyl 2018, 14:13 Hocam bir de sorun belki kumandadadır diye kumanda menüsünden Functions > Display bölümüne girip bakabilir misiniz? Kanal bilgileri belki de kumandadan hatalı gönderiliyordur alıcıya.
aynı sorun bende de vardı gökhan abi kumanda ayarlarından hallettim. saygılar.
Tehlikeli Oyuncaklar...

Kullanıcı avatarı
BarisB

Mesaj gönderen BarisB » 18 Eyl 2018, 00:05

BurakAlim yazdı: 17 Eyl 2018, 20:41 Gökhan hocam kontrol ettim sıkıntı gözükmüyor. Barış hocam yaw deadband 5 yaptım sıkıntı düzeldi artık Throttle yükseltiğimde yaw da dönmüyor. RC deadband nedir ? Birde stabiliteyi daha fazla nasıl arttırabilirim
Düzelmesine sevindim 😁

Düzelmiş olması kumandanızın sol stick'inde bir miktar sorun olduğunu gösteriyor. Aslında aynı işlemi kumanda üzerinden de yapabilirsiniz.

Tam emin olmamakla beraber rc deadband, tüm kumandaya deadband girmenizi sağlıyor. Yaw deadband ise sadece yaw eksenine deadband girmenizi sağlıyor.

Stabiliteden kastınız nedir? Sizi rahatsız eden nedir?

BurakAlim

Mesaj gönderen BurakAlim » 18 Eyl 2018, 12:26

Havada biraz daha sabit olmasını istiyorum. Şuan biraz düzeldi ama yine saga sola hafif hafif kayıyor kumandadan elimi cekemiyorum, direk kayıyor ve sürekli olarak sağ sola düzeltmem gerekiyor bunu daha stabil hale nasıl getirebiliriz yoksa bu olay normal birşey mi ?

Kullanıcı avatarı
BarisB

Mesaj gönderen BarisB » 18 Eyl 2018, 18:44

BurakAlim yazdı: 18 Eyl 2018, 12:26 Havada biraz daha sabit olmasını istiyorum. Şuan biraz düzeldi ama yine saga sola hafif hafif kayıyor kumandadan elimi cekemiyorum, direk kayıyor ve sürekli olarak sağ sola düzeltmem gerekiyor bunu daha stabil hale nasıl getirebiliriz yoksa bu olay normal birşey mi ?
Auto level modların hepsinde bu durum gayet doğal. Angle veya horizon modlarında her zaman bir miktar kayma olur. Bugün biraz rüzgar olur, yarın pili birkaç antim kenara takarsınız, diğer gün pervanelerinizden biri deforme olur... bunlar hep kayma yapar. Hafif hafif kaymalar her zaman olur. Eğer quadın çakılı kalmasını istiyorsanız çok iyi bir gps ile desteklemelisiniz. O zaman sağa sola kaymaları epey bir miktar engellemiş olursunuz. Ya da air mode'a geçin, tüm dertleriniz bitsin 😁

Kullanıcı avatarı
akadirg
Ad Soyad: a.kadir gürdal

Mesaj gönderen akadirg » 18 Eyl 2018, 20:48

elmoblatch yazdı: 18 Eyl 2018, 18:44 Ya da air mode'a geçin, tüm dertleriniz bitsin 😁
Üstad air mode hakkında bizi biraz aydınlatsan. Air modu acro angle ve horzinal modlarla kullanabiliyormuyuz.
Air modun dezavantajları nelerdir. Mesela angle modda ait mod açık olsa daha stabil bir uçuş sağlarmı

Kullanıcı avatarı
BarisB

Mesaj gönderen BarisB » 18 Eyl 2018, 23:18

Air mode pek anlatılabilecek gibi birşey değil ama forumda bol bol konuşulmuştu. Bir arama yaparak biraz bilgi bulabilirsiniz sanırım

“Kumandalar ve Alıcılar” sayfasına dön