UYDU ANTENİNE DRONE BAĞLAMAK

Bu forum altında muhabbet ediyoruz.
Ibodlk42
Ad Soyad: İbrahim dilek

UYDU ANTENİNE DRONE BAĞLAMAK

Mesaj gönderen Ibodlk42 » 22 Eyl 2018, 15:45

Sa arkadaşlar ben İbrahim. Gökhan beyi youtube den takip ediyorum. Videoları izlerken su konu kafamda soru işaretli kaldı.
DRONEye takılan gps sayesinde 3-5km ucus mesafesi oluyor şimdi biz bu dronu uydu anteni yoluyla yönlendirip kilometrelerce yönetme şansımız nedir? Yardımlarınızı bekleyorum saygılar.

Kullanıcı avatarı
KsKRaist
Ad Soyad: Can Demir

Re: UYDU ANTENİNE DRONE BAĞLAMAK

Mesaj gönderen KsKRaist » 22 Eyl 2018, 15:47

Uçma mesafesi gps ile değil kumanda ile belirleniyor benim bildiğim.
Lise : Elektrik - Ön Lisans : Mekatronik - Lisans : Elektrik - Elektronik Müh. Öğrenmenin yaşı yoktur...

Kullanıcı avatarı
Gökhan Bora
Ad Soyad: Gökhan Bora

Mesaj gönderen Gökhan Bora » 22 Eyl 2018, 16:25

Hocam mesafeyi artırabilmek için öncelikle uzun süre havada kalmayı sağlamamız gerekiyor. Şuan için yarım saat havada kalabilmek bile neredeyse hayal. @KsKRaist'in de dediği gibi GPS'in menzile hiçbir etkisi yok.

Uzun süre havada kalmayı sağladıktan sonra düşük frekanslı alıcı+verici kullanarak menzili 10km'nin üstüne çıkarabilirsiniz. TBS Crossfire: https://team-blacksheep.com/products/prod:crossfire_tx
Ödev yaptırmak isteyenlerden çok fazla mesaj geldiği için özel mesaj kutuma bakamıyorum.

Ibodlk42

Mesaj gönderen Ibodlk42 » 22 Eyl 2018, 18:39

Ben benzinle çalışan rc motorunu kullanarak droneyi şarj eden bir jeneratör tasarlıyor eğer proje gerçekleşirse benzin deposu bitene Katar uçuş süresi olacak benim tahminim ikisaat den fazla ucuş süresi olacak. Benim mesafeyi sınırsız yapabilmem için nasıl bi yol izleyeceğini bulmam lazım

Ibodlk42

Mesaj gönderen Ibodlk42 » 22 Eyl 2018, 18:42

Kumandayı uydu antenin alıcısıyla eleştirip drone mesafesini yükseltme gibi şansım olur mu acaba?

Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

Mesaj gönderen BarisB » 22 Eyl 2018, 18:56

Yurtdışında kullanılan 3g'li sistemler var. Onları da bir araştırın. Görüntü gecikme süresi bir yarış drone'u için oldukça yetersiz ama anladığım kadarıyla sizin de niyetiniz zaten bir yarış drone'unu onlarca km uzağa göndermek değil.

Bu arada asıl sorun pillerin yetersiz olması değil, ağırlık/yer çekimi/kaldırma kuvveti/ toplam enerji sarmalı. Yani kabaca Nasa'nın da uzaya roket atarken yaşadığı en büyük matematik problemi ile aynı sorunu çözmeye çalışıyoruz 😁 Benzinli bir quad tasarlamaya çalıştığınıza göre siz zaten bu temel problemi biliyorsunuzdur. Ben sadece yeri gelmişken yazmak istedim 🙃 İleride projenin foto ve videoları olursa bizden esirgemeyin 🙃
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

“Muhabbet, Tanışma, Duyuru...” sayfasına dön