Kumanda cleanfligtta tepki vermiyor

RC araçlarda kullanılan kumandalar ve kumanda alıcıları ile ilgili paylaşımlarınız.
Kullanıcı avatarı
EsEr
Ad Soyad: Ertan Kamun

Kumanda cleanfligtta tepki vermiyor

Mesaj gönderen EsEr » 26 Eyl 2018, 11:34

Arkadaşlar alıcı ile kumandayı eşleştirdim fakat cleanflightta çubukları ve diğerlerinin konumunu değiştirince tepki vermiyor neyi eksik yaptım acaba yardımcı olur musunuz

Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

Re: Kumanda cleanfligtta tepki vermiyor

Mesaj gönderen BarisB » 26 Eyl 2018, 11:46

Forumda bu konuyla ilgili çok fazla bilgi var. Çok vaktim olmadığı için arayamadım şimdi. Siz bir kurcalarsanız mutlaka detaylı bilgiler çıkacaktır.
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

Kullanıcı avatarı
EsEr
Ad Soyad: Ertan Kamun

Mesaj gönderen EsEr » 26 Eyl 2018, 12:11

elmoblatch yazdı: 26 Eyl 2018, 11:46 Forumda bu konuyla ilgili çok fazla bilgi var. Çok vaktim olmadığı için arayamadım şimdi. Siz bir kurcalarsanız mutlaka detaylı bilgiler çıkacaktır.
Yazmadan önce tek tek baktım ama alakalı konu bulamadım ondan sonra yazdım hocam

Kullanıcı avatarı
Gökhan Bora
Ad Soyad: Gökhan Bora

Mesaj gönderen Gökhan Bora » 26 Eyl 2018, 12:36

Eğer alıcıda ya da kontrol kartında bir sorun yoksa (muhtemelen yoktur) aşağıdakilerin yapılması gerekiyor.

İlk olarak kumanda ayarlarından kullanmak istediğiniz protokolü seçmeniz gerekiyor (ppm, ibus, sbus vb.).
Seçtiğiniz protokole uygun olan uart portu üzerinden alıcının bağlanması gerekiyor.
Daha sonra cleanflight/betaflight ayarlarından şunların yapılması gerekiyor:
1 - Eğer sbus/ibus vb. seri iletişim protokolü kullanılacaksa "Ports" sayfasından alıcının bağlı olduğu UART'ın karışısındaki "serial" özelliğinin aktif edilmesi gerekiyor.
2 - Configuration sayfasında alıcı protokolünün seçilmesi gerekiyor.
Ödev yaptırmak isteyenlerden çok fazla mesaj geldiği için özel mesaj kutuma bakamıyorum.

“Kumandalar ve Alıcılar” sayfasına dön