YINE BANGGOOD YINE SAÇMALIK...

RC araç parçaları ve RC araçlar için alışveriş fırsatları
bsivaslioglu
Ad Soyad: B.S.

YINE BANGGOOD YINE SAÇMALIK...

Mesaj gönderen bsivaslioglu » 28 Eyl 2018, 18:32

25.08.2018 tarihinde sipariş verdiğim ürün hala elime ulasmadi bu gün bi sorayim diye canlı müşteri hizmetlerine yazayım dedim ne dese begenirsiniz siparişim iptal edilmiş.

ama her nasılsa ben de gönderilmiş ve kargo durumunda görünüyor. ekran fotosu atıyorum ama iptal edilmiş diyor nasıl böyle bir saçmalık olabilir anlamıyorum neredeyse 35 gündür bekliyorum ve sonuca bak.

işin daha ilginç tarafı iptal edilmiş diyor fakat para iadesi de yok ortada.
Dosya ekleri
Screenshot_20180928-183347.jpg
Screenshot_20180928-180953.jpg
Frsky Qxt-Xm+ Rx/Realacc X6R/Racestar Br2406s 2300Kv Fire Edition-30a V2 ESC/Matek F405-PDB/Eachine TX526/Runcam Micro Swift II-Xiaomi Yi/Beitian Bn-880 GPS/Tattu 3s 1800Mah 75c LiPo/Eachine RotG02.
HURDATRON/FUTABA T10CHP TX-R167FS RX.

bsivaslioglu

Re: YINE BANGGOOD YINE SAÇMALIK...

Mesaj gönderen bsivaslioglu » 29 Eyl 2018, 01:57

öyle saçma bir duruma düştüm ki anlatamam resmen cin işkencesi 35 gün sonra soruyorum ne oldu benim siparis diye adamlar 14 eylül de biz bu alışverişi iptal ettik diyorlar ama nasil oluyorsa 25 agustosta satin aldigim o urunleri 28 agustosta postaya veriyorlar şu an da hala yolda görünüyor. 😂

iptal ettik diyorlar ama bu süre zarfında da hicbir geri bildirimde bulunmuyorlar para iadesi de yapmamışlar ürün nerde yok para nerde yok zaman meselesi ise bambaşka onun hiç telafisi yok.

ya sabır...😣😣😣
Dosya ekleri
Screenshot_20180929-020106.jpg
Frsky Qxt-Xm+ Rx/Realacc X6R/Racestar Br2406s 2300Kv Fire Edition-30a V2 ESC/Matek F405-PDB/Eachine TX526/Runcam Micro Swift II-Xiaomi Yi/Beitian Bn-880 GPS/Tattu 3s 1800Mah 75c LiPo/Eachine RotG02.

Kullanıcı avatarı
Gökhan Bora
Ad Soyad: Gökhan Bora

Mesaj gönderen Gökhan Bora » 29 Eyl 2018, 02:41

Hocam para iadesinin yapılmadığına dair hiçbir şey söylenmemiş. Hiç böyle bir şey duymamıştım banggood ile ilgili.
"while sorry the status has not updated into your account" sanırım cevaplayan kişi durumu anlatacak kadar ingilizce bilmiyor. cservice@banggood.com üzerinden iletişime geçmenizi öneririm.
Ödev yaptırmak isteyenlerden çok fazla mesaj geldiği için özel mesaj kutuma bakamıyorum.

bsivaslioglu

Mesaj gönderen bsivaslioglu » 29 Eyl 2018, 10:41

Gökhan Bora yazdı: 29 Eyl 2018, 02:41 Hocam para iadesinin yapılmadığına dair hiçbir şey söylenmemiş. Hiç böyle bir şey duymamıştım banggood ile ilgili.
"while sorry the status has not updated into your account" sanırım cevaplayan kişi durumu anlatacak kadar ingilizce bilmiyor. cservice@banggood.com üzerinden iletişime geçmenizi öneririm.
yeni bir email gönderdiler gökhan hocam bu eskisinden de saçma. yalan yalan üstüne şimdi kontrol ettim sipariş ettiğim motorlar ellerinde yok anladığım kadarı ile ellerinde olmayan ürünü sattılar tedarik edemeyince de gönderemediler şimdi de saçmalayıp duruyorlar. lanet olsun tam 35 gündür bekliyorum.
Dosya ekleri
Screenshot_20180929-103820.jpg

fast0106
Ad Soyad: fastt

Mesaj gönderen fast0106 » 29 Eyl 2018, 12:37

para iadesi isteyin sorun çıkartmazlar o konuda

Kullanıcı avatarı
Sadık
Ad Soyad: Sadık

Mesaj gönderen Sadık » 29 Eyl 2018, 12:50

Evet Banggood da saçmalıklar türlü türlü. Runcam 3s aldım ayın 23'ünde. 25'inde gönderildi. Turkey Direct Mail kullandım bu sefer. 7-15 gün diyor. Bakalım kaç güne gelecek... Neyse, Takip kodu verildi fakat takip bilgisinde günlerdir herhangi bir güncelleme yoktu. Bugün bi bakayım dedim şu siparişe. Bir de ne göreyim. Takip kodu değişmiş. Ve daha dün, yani 28'inde saat 03:38 de gönderildi diyor. Bu nasıl iş anlamadım...
Biliyorum. Oruçlu doğar insan, ölümün iftar sofrasına...

Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

Mesaj gönderen BarisB » 29 Eyl 2018, 13:09

Herkese geçmiş olsun. Benim de başıma 3-5 kez gelmiş olaylar. Malesef oluyor. Durumu toparlamak için değil ama yine en güvenilir seçeneğin Banggood olduğunu düşünüyorum. Kelimenin tam anlamıyla dünyanın öbür ucundan ürün getiriyoruz. Ürünlerin kalitesini, fiyatını, ve ülkemizin halini düşününce yine en iyi seçenek Banggood gibi duruyor. Şahsen heo %30 kayıp hesaplıyorum. Yok vergisi, yok geldi bozuk çıktı, yok paranın hepsini iade etmedi, yok gelmedi, yok kur derken bugüne kadarki kayıbım %20'nin üzerinde. Ve tüm bu saçlaıkların arasında halen en çok güvenebildiğim halen banggood.
PS: Banggood'la en ufak bir bağım yok.
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

fast0106
Ad Soyad: fastt

Mesaj gönderen fast0106 » 29 Eyl 2018, 13:51

iptal edilen bir siparişin parasının tamamını iade ederler benimde başıma geldi bir sorun yaşamadım.

bsivaslioglu

Mesaj gönderen bsivaslioglu » 29 Eyl 2018, 19:31

arkadaşlar iptal ya da stokta bulunmama gibi durumlar daha önce benim de başına geldi mesela parasını ödediğim bir ürünün 1 ay sonra kargoya verildiği de oldu ama bu tam bir fiyasko urunleri 25 ağustosta satın aldım ayni gun kargoya verildi 28 ağustosta kargo durumu çinden çıkış yapmış olarak görünüyor o gün bu gündür ses seda yok 35 gün geçmişken bir yazıp neler oluyor sorayim dedim siparişiniz iptal edilmiş dediler neden diyorum cvp yok kim iptal etmiş diyorum cvp yok 14 eylül de iptal olmuş diyor hatta siz müşteri temsilcisi ile görüşüp iptal ettirmissiniz diye yalan soyluyor madem oyke gonder gorusme kayiylarini diyorum ona cvp yok zaten posta da olan bir siparisi iptal edemezsiniz en son para nerede diyorum ona da cvp yok bugün itibari ile 28 parca malzemem var yolda mesele bu değil bir ürün yolda iken nasıl iptal olur daha önce de basima gelen hadiselerden biliyorum kofti takip nolari veriyorlar özellikle stok durumu problemli olan ürünlerde bunlar daha çok oluyor.

mesela şu an posta da olan bir ürüne ait kod veriyorum diyorum ki bu siparişi iptal edin cvp olarak deniliyor ki ürün postaya verilmiş olduğundan iptal edilemez eee o zaman benim 25 ağustosta postaya verilen ve 28 ağustosta çinden çıkan siparişim nasıl oluyor da 14 eylül de iptal edilebiliyor. ve ısrarla para iadesi istesemde dikkat edin cvp olarak gönderdikleri hiçbir mail de geri ödeme ile ilgili açıklama yok.

Kullanıcı avatarı
Gökhan Bora

Mesaj gönderen Gökhan Bora » 30 Eyl 2018, 04:55

Benim anlamadığım şu: yazılan takip numarasına göre ortada bir kargo var. Eğer siparişi iptal ettilerse bu kargo paketinde ne var?

Anladığım kadarıyla da sipariş durumunda "cancelled" yazmıyor. Kargolanmış bir paket de var. O halde tek ihtimal kalıyor; kargo yolda kayboldu. Bu durumda banggood'un para iadesi yapması lazım. Bugüne kadar banggood bu konuda hiç sıkıntı çıkarmadı diye biliyorum. Şansa bugüne kadar banggood'tan verdiğim 56 siparişin hiçbiri gecikmedi, kaybolmadı. Bu yüzden banggood ile hiç sıkıntı yaşamadım.

Hocam yazışmalarınızı burada paylaşmanız mümkün mü? Bir de bizim forumda banggood'un bir yetkilisi vardı. Onu bulursak ona söyleyelim: @Rionella memberlist.php?mode=viewprofile&u=205
Ödev yaptırmak isteyenlerden çok fazla mesaj geldiği için özel mesaj kutuma bakamıyorum.

Kullanıcı avatarı
BarisB

Mesaj gönderen BarisB » 30 Eyl 2018, 06:29

Benim de başıma bu kargo numarası değişme durumu 2 kez geldi. Mail atınca kargo takip no değiştirdiler. Sizinkine çok benzer bir durumdu. Hatta hatırladığım kadarıyla aynısı. Bende sanki uyanıklık yapıp, geç gönderecekleri kargoya sallamasyon bir kargo takip numarası girdikleri hissi uyandırmıştı. İnancım o ki, öyle değildir. Çünkü arada çok parametre olduğuna inanıyorum. Ne bileyim, mesela belki çin yurtiçi kargo no olabilir, sonra o kargono yurtdışına dönüyor olabilir, yanlış yazıyor olabilir. Sonra o sipariş iptal oldu. Sonuçta birkaç kez ben de farklı sebeplerle iptal yaşadım. Can sıkıcı bir durum. Özelikle yetişmesi gereken bir quad filan olduğunda daha da can sıkıcı oluyor, sizi anlayabiliyorum. %20-25 kayıpla bir şekilde geliyor olması bile beni tatmin ediyor açıkcası. Hatta tüm samimiyetile söylüyorum, bazen bizim ülkede elime ulaştığına bile inanmak güç geliyor. Bundan 20-25 sene önce bu tip kargoların gelmesi neredeyse büyük süpriz oluyordu.

Bu arada banggood uzunca bir süredir sorunlu gelen parçalarda hemen değişim yapıyorlardı. Son gelen 4 motorun 1'i arızalı çıktı. Hiçbir şekilde kabul ettiremedim adamlara... Bize motorun aşırı ısındığını ispatlayın diyorlar. Yahu elimde infrared kamera yok ki, nasıl ispatlayayım. Bir fikri olan var mı? Acaba şu lazerli ateş ölçerler var. yüzey ısısını da ölçüyor. Tüm motorları iyice çalıştırıp, çok ısınanı öyle mi ispatlasam bir video çekip, ne yapsam bilemedim. Bir de üstüne şimdi bizim gümrük çıktı başımıza bakalım. Dolar diğer bir koldan saldırıyor. İyice zorlaştı artık...

Kullanıcı avatarı
Sadık
Ad Soyad: Sadık

Mesaj gönderen Sadık » 30 Eyl 2018, 10:48

Quad'ın bütün parçaları sorunsuz geçti. 15-16 farklı paket. AE-BG karışık. Hala da 17 paket var gelecek olan. Bunlardan biri de Runcam 3S, 600TL. Takılmadan gelse gerisi mühim değil. Bunu Turkey Direct Mail ile sipariş ettim. Ne BG-AE ile ne de gümrükler sorun olmadı bugüne kadar. İnş olmaz. Hayırlısı...
Biliyorum. Oruçlu doğar insan, ölümün iftar sofrasına...

bsivaslioglu

Mesaj gönderen bsivaslioglu » 30 Eyl 2018, 11:08

elmoblatch yazdı: 30 Eyl 2018, 06:29 Benim de başıma bu kargo numarası değişme durumu 2 kez geldi. Mail atınca kargo takip no değiştirdiler. Sizinkine çok benzer bir durumdu. Hatta hatırladığım kadarıyla aynısı. Bende sanki uyanıklık yapıp, geç gönderecekleri kargoya sallamasyon bir kargo takip numarası girdikleri hissi uyandırmıştı. İnancım o ki, öyle değildir. Çünkü arada çok parametre olduğuna inanıyorum. Ne bileyim, mesela belki çin yurtiçi kargo no olabilir, sonra o kargono yurtdışına dönüyor olabilir, yanlış yazıyor olabilir. Sonra o sipariş iptal oldu. Sonuçta birkaç kez ben de farklı sebeplerle iptal yaşadım. Can sıkıcı bir durum. Özelikle yetişmesi gereken bir quad filan olduğunda daha da can sıkıcı oluyor, sizi anlayabiliyorum. %20-25 kayıpla bir şekilde geliyor olması bile beni tatmin ediyor açıkcası. Hatta tüm samimiyetile söylüyorum, bazen bizim ülkede elime ulaştığına bile inanmak güç geliyor. Bundan 20-25 sene önce bu tip kargoların gelmesi neredeyse büyük süpriz oluyordu.

Bu arada banggood uzunca bir süredir sorunlu gelen parçalarda hemen değişim yapıyorlardı. Son gelen 4 motorun 1'i arızalı çıktı. Hiçbir şekilde kabul ettiremedim adamlara... Bize motorun aşırı ısındığını ispatlayın diyorlar. Yahu elimde infrared kamera yok ki, nasıl ispatlayayım. Bir fikri olan var mı? Acaba şu lazerli ateş ölçerler var. yüzey ısısını da ölçüyor. Tüm motorları iyice çalıştırıp, çok ısınanı öyle mi ispatlasam bir video çekip, ne yapsam bilemedim. Bir de üstüne şimdi bizim gümrük çıktı başımıza bakalım. Dolar diğer bir koldan saldırıyor. İyice zorlaştı artık...
iptal olması mesele değil çok çok yeniden sipariş verir 15 20 gün daha beklerim ama canımı sıkan her seferinde başka başka bahaneler üretmeleri ve para iadesi konusuna asla cvp vermeden gecistirmeleri diğer kargolarda da bu durum olursa yandık gitti.

bsivaslioglu

Mesaj gönderen bsivaslioglu » 30 Eyl 2018, 13:08

elmoblatch yazdı: 30 Eyl 2018, 06:29 Benim de başıma bu kargo numarası değişme durumu 2 kez geldi. Mail atınca kargo takip no değiştirdiler. Sizinkine çok benzer bir durumdu. Hatta hatırladığım kadarıyla aynısı. Bende sanki uyanıklık yapıp, geç gönderecekleri kargoya sallamasyon bir kargo takip numarası girdikleri hissi uyandırmıştı. İnancım o ki, öyle değildir. Çünkü arada çok parametre olduğuna inanıyorum. Ne bileyim, mesela belki çin yurtiçi kargo no olabilir, sonra o kargono yurtdışına dönüyor olabilir, yanlış yazıyor olabilir. Sonra o sipariş iptal oldu. Sonuçta birkaç kez ben de farklı sebeplerle iptal yaşadım. Can sıkıcı bir durum. Özelikle yetişmesi gereken bir quad filan olduğunda daha da can sıkıcı oluyor, sizi anlayabiliyorum. %20-25 kayıpla bir şekilde geliyor olması bile beni tatmin ediyor açıkcası. Hatta tüm samimiyetile söylüyorum, bazen bizim ülkede elime ulaştığına bile inanmak güç geliyor. Bundan 20-25 sene önce bu tip kargoların gelmesi neredeyse büyük süpriz oluyordu.

barış hocam şu an sorgu yaptigimda iptal edildi dedikleri gönderi hala bu şekilde görünüyor.
Dosya ekleri
Screenshot_20180930-130735.jpg

Kullanıcı avatarı
BarisB

Mesaj gönderen BarisB » 30 Eyl 2018, 13:18

Çok can sıkıcı hakkaten ne işler dönüyosa.

Bana da aliexpress eachine official mağazası bugün, bunu yazmış. Sipariş bir ay öncesinden. Garip bi takip no vardı, hiçbişey çıkmıyodu. Acaba stok sorunları mı oluyor. İlginç...

İşallah sizin geri ödemede de sorun olmaz. Geri ödemede ben de hiç sorun yaşamafım. Tüm aksilikler de sizi bulmuş 😕
Dosya ekleri
Screenshot_20180930-131356_1.jpg

Kullanıcı avatarı
Halilsamutoglu
Ad Soyad: Halil İbrahim samuto

Mesaj gönderen Halilsamutoglu » 30 Eyl 2018, 15:15

Bende benzer bi durum yaşadım. Sipariş ksrgoya verilmişti ancak 2 3 hafta hiçbir güncelleme olmadi. Bende banggood desteğe yazdim baslarda yakinda guncellenir vs. Deyip gecistirdiler(her zaman yaptiklari gibi) en sonunda kargonuz kaybolmuş para iadesi yapalim dediler bende para iadesi yerine ürünleri tekrar gondermelerini istedim bunu kabul etmediler. İyi o zaman para iadesi yapin dedim. Parayi iade ettiklerini soyluyorlar ancak 2.5 ay olmasina rağmen para gelmedi.
:mrgreen:

bsivaslioglu

Mesaj gönderen bsivaslioglu » 30 Eyl 2018, 19:29

Halilsamutoglu yazdı: 30 Eyl 2018, 15:15 Bende benzer bi durum yaşadım. Sipariş ksrgoya verilmişti ancak 2 3 hafta hiçbir güncelleme olmadi. Bende banggood desteğe yazdim baslarda yakinda guncellenir vs. Deyip gecistirdiler(her zaman yaptiklari gibi) en sonunda kargonuz kaybolmuş para iadesi yapalim dediler bende para iadesi yerine ürünleri tekrar gondermelerini istedim bunu kabul etmediler. İyi o zaman para iadesi yapin dedim. Parayi iade ettiklerini soyluyorlar ancak 2.5 ay olmasina rağmen para gelmedi.

o zaman bizim 80 dolarda gitti desenize güzel oldu valla darısı diğer siparişlerin başına diyelim artık 😁

Kullanıcı avatarı
Halilsamutoglu
Ad Soyad: Halil İbrahim samuto

Mesaj gönderen Halilsamutoglu » 30 Eyl 2018, 20:14

Hahha Allah korusun.
:mrgreen:

Kullanıcı avatarı
Gökhan Bora

Mesaj gönderen Gökhan Bora » 30 Eyl 2018, 20:19

Dünden beri bu muhabbet aklımdan çıkmıyor. Barış Abi'nin dediği gibi, dolar bir yandan bastırıyor, yerli satıcılar iyi mal getirmiyor ve getirenler de fahiş fiyata satıyor, gümrük bu ara her şeyi kontrol ediyor... Bir de banggood sapıtmaya başladı. Zaten bataryasızlık canımıza tak etmiş. Bu hobi iyice çileye döndü.

bsivaslioglu

Mesaj gönderen bsivaslioglu » 30 Eyl 2018, 20:27

Gökhan Bora yazdı: 30 Eyl 2018, 20:19 Dünden beri bu muhabbet aklımdan çıkmıyor. Barış Abi'nin dediği gibi, dolar bir yandan bastırıyor, yerli satıcılar iyi mal getirmiyor ve getirenler de fahiş fiyata satıyor, gümrük bu ara her şeyi kontrol ediyor... Bir de banggood sapıtmaya başladı. Zaten bataryasızlık canımıza tak etmiş. Bu hobi iyice çileye döndü.
yine de ne varsa çinlilerde var gökhan hocam Allah bizimkilerin eline düşürmesin şu aldığımız malzemeleri benzer yöntemler ile getirip 2-3 katı fiyatına satanlar var eminim ki bu malzemeleri üreten fabrika bile bizimkiler kadar kazanmıyor insaf diyorum başka birşey demiyorum.

inşallah şu para iadesini de teslim alırsam gerisine bakacağım artık gümrük bir şekilde asılır çoklu parçaları 30 euro sınırı altında alır çok parçalı olanlari bir kaç parça halinde siparis ederiz çok lazım olup fiyatı fazla olan varsa ve bölmek de mümkün değilse paşa paşa vergisini öderiz ne de olsa vergili hali bile bizim sitelerdeki fiyatın yarısını bulmaz.

“Alışveriş Fırsatları” sayfasına dön