ReadyToSky Sorunu

Kullanıcı avatarı
ElektronikSeven59
Ad Soyad: Yavuz BALIK

ReadyToSky Sorunu

Mesaj gönderen ElektronikSeven59 » 12 Eki 2018, 23:17

Merhaba arkadaşlar hayırlı akşamlar ReadyToSky marka 600 mw lık bir verici kullanıyorum ve 25 mw tan 600 mw a aldım ayarlarını yaptım quad çalışır durumda gözlüğü aldım ve quad ı odada bıraktım bende gözlükle balkona gittim kapıları kapatarak ve görüntü gayet başarılı bir şekilde geliyordu ta ki bu gün deneme uçuşu yapmak için araziye çıktım ve 2 alıcıyı birden açtım görüntü geliyor fakat kalkış yaptığım zaman 20 metre ilerde görüntü tamamen kayboluyor onun yüzünden 2 kez sert iniş yapmak zorunda kaldım 2 alıcının 1 tanesini kapatıp denedim yine durum aynı 20 metre sonra görüntü gidiyor biraz uğraştım 25 mw a aldım yine aynı sorun oldu 200 mw a aldım yine aynı sorun oldu 600 mw a aldım tekrar aynı sorun oldu sanırım vericinin ömrü bitti farklı antenler denedim yine aynı sorun devam etti benim düşüncem readytosky verici yada alıcı almayın kalitesiz adi bir malzeme yada bana clon denk geldi bilemiyorum. AKK X2 ile 2 alıcı açsam sorun yaşarmıyım onu bekliyorum kargoda saygılar. sorun biraz uzun oldu umarım okurken sıkılmazsınız.

AKK X2 lerde ise ayarlama tablosunu buldum dosyalara ek olarak ekleyeceğim şu şekilde izah etmek bilgi vermek istiyorum arkadaşlar belki işinize yarar.

25 mw ta iyi verimlilik almak için ch 1 bant A kullanılması ideal
200 mw ta iyi verimlilik almak için ch 2 bant B kullanılması ideal
600 mw ta iyi verimlilik almak için ch 3 bant E kullanılması ideal
1200mw ta iyi verimlilik almak için ch 4 bant F kullanılması ideal yanlış biliyorsam düzeltin arkadaşlar saygılar.
Dosya ekleri
ch seçmek ve mw ayarları.jpg
Tehlikeli Oyuncaklar...

Kullanıcı avatarı
Gökhan Bora
Ad Soyad: Gökhan Bora

Re: ReadyToSky Sorunu

Mesaj gönderen Gökhan Bora » 13 Eki 2018, 00:13

İlginç. 600mw için 20 metre çok çok az. Ortada bir sorun var ama nedir bilmiyorum. 25mw ile bile çok daha uzağa görüntü aktarabilmek gerekiyor. TS5828 isimli ucuz vericilerden çok kez kullandım. Gerçek 600mw olmadığını biliyordum ama en az 100 metre menzile her zaman ulaştım. Muhtemelen zaten düşük kaliteli olanı TS5828'in malzeme kalitesini daha da düşürmüşler.
Ödev yaptırmak isteyenlerden çok fazla mesaj geldiği için özel mesaj kutuma bakamıyorum.

Kullanıcı avatarı
ElektronikSeven59

Mesaj gönderen ElektronikSeven59 » 13 Eki 2018, 00:16

Gökhan Bora yazdı: 13 Eki 2018, 00:13 İlginç. 600mw için 20 metre çok çok az. Ortada bir sorun var ama nedir bilmiyorum. 25mw ile bile çok daha uzağa görüntü aktarabilmek gerekiyor. TS5828 isimli ucuz vericilerden çok kez kullandım. Gerçek 600mw olmadığını biliyordum ama en az 100 metre menzile her zaman ulaştım. Muhtemelen zaten düşük kaliteli olanı TS5828'in malzeme kalitesini daha da düşürmüşler.
AKK X2 gelince inceleme için gönderebilirim gökhan abim readytosky ı işine yararsa. :)
Bu arada biraz yoğunsun sanırım abim. Saygılar.
Tehlikeli Oyuncaklar...

Kullanıcı avatarı
Gökhan Bora
Ad Soyad: Gökhan Bora

Mesaj gönderen Gökhan Bora » 13 Eki 2018, 00:20

Teşekkür ederim Yavuz Hocam. Evet bu ara biraz yoğunum.
Ödev yaptırmak isteyenlerden çok fazla mesaj geldiği için özel mesaj kutuma bakamıyorum.

Kullanıcı avatarı
ElektronikSeven59

Mesaj gönderen ElektronikSeven59 » 13 Eki 2018, 00:27

Roca ederim abim biz sana teşekkür ederiz böyle eğlenceli bir hoby ilhamı verdiğin için ve yardımcı olduğun için :) . Kolay gelsin abim akk gelince adres bilgisini isterim özelden hayırlı geceler.
Tehlikeli Oyuncaklar...

Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

Mesaj gönderen BarisB » 13 Eki 2018, 01:10

Quad havada değilken, yani vericiyi soğutacak bir rüzgar kaynağı olmadan 600mw'de çalıştırdıysanız vericiye fiziksel zarar vermiş olabilirsiniz.
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

Kullanıcı avatarı
ElektronikSeven59

Mesaj gönderen ElektronikSeven59 » 13 Eki 2018, 12:10

elmoblatch yazdı: 13 Eki 2018, 01:10 Quad havada değilken, yani vericiyi soğutacak bir rüzgar kaynağı olmadan 600mw'de çalıştırdıysanız vericiye fiziksel zarar vermiş olabilirsiniz.
O konu hakkında bilgim var barış abim çok dikkat ettim sürekli sıcaklığı kontrol ettim ve quad in fişini taktiğim gibi çalışır vaziyette tuttum pervaneler sürekli soğuttu kalitesiz malzeme bence.
Tehlikeli Oyuncaklar...

“FPV Vericiler” sayfasına dön