Gümrükte kalan parçalar

RC araç parçaları ve RC araçlar için alışveriş fırsatları
Kullanıcı avatarı
ERENH
Ad Soyad: erenh

Gümrükte kalan parçalar

Mesaj gönderen ERENH » 20 Eki 2018, 19:44

Selam arkadaslar Bg sipariş geçerken yanlışlık yapmışım tek paket olarak dhl ile 35 gün önce geldi fakat çekemiyorum toplandıgında 1 drone yaptıgı gerekçesiyle! parça listesini mail attm içinde pil yok olsa dahi 500 gr altında geçmiyor dedim Sivil havacılıktan belge istedi,aradım onlarda neye evrak vericez mevzuatı bilmiyor o dedi kapattı.Gümrük memuruna iletmesi için dhl e söyledim sonuç çıkmadı. Sivil Havacılık pilot kaydını yaptım 500gr geçecek pil takarım kayıtlı uçarım diye düşündüm üretim kaydı açtım okeylendi ama fotoğraf ve ucus kısmına geçiyor bilemedim o da kaldı. Son dhl görüşmesinde http://web.shgm.gov.tr/tr/s/3943-ucusa- ... baskanligi sayfasında
FR.336 İHA İthal Teknik Uygunluk Kontrol Listesi ni doldurmamı istediler açıkçası baktım benim doldurmam zor. Dolduran var mı? yada doldurmadan nasıl çekebilirim? yardımcı olursanız sevinirim

Kullanıcı avatarı
Aliuzunali
Ad Soyad: ALİ UZUNALİOĞLU

Re: Gümrükte kalan parçalar

Mesaj gönderen Aliuzunali » 20 Eki 2018, 21:46

Hiç yapmadım ama örnekler var sayfada. Biraz uğraşmak gerekiyor. Dhl de ambar parası fazladan alabilir. Acele et
Eski ama şuna bir bak. Belki faydası olur

Frysky Taranis x9d plus. BLAZER chesna uçak
Eachine zagi uçan kanat. KINGKONG 130 Drone
145mm Drone. 150mm gps dron
Walkera super cp mini heli. Eachine EV800

Kullanıcı avatarı
ERENH
Ad Soyad: erenh

Re: Gümrükte kalan parçalar

Mesaj gönderen ERENH » 20 Eki 2018, 22:57

Aliuzunali yazdı: 20 Eki 2018, 21:46 Hiç yapmadım ama örnekler var sayfada. Biraz uğraşmak gerekiyor. Dhl de ambar parası fazladan alabilir. Acele et
Eski ama şuna bir bak. Belki faydası olur

Hocam çok teşekkür ederim tam bu şekilde anlatılması lazımdı :) hadi bg invoice u kabul ettiler desek drone değil ki üretici no olsun yada birinden istiyim çıkamycaz heralde bu işin içinden ...

“Alışveriş Fırsatları” sayfasına dön