düştüm sorun sizce ne olabilir arkadaşlar? Saygılar.

Bu forum altında muhabbet ediyoruz.
Kullanıcı avatarı
ElektronikSeven59
Ad Soyad: Yavuz BALIK

düştüm sorun sizce ne olabilir arkadaşlar? Saygılar.

Mesaj gönderen ElektronikSeven59 » 02 Kas 2018, 12:07

video'nun 1 dk 47 saniyesinden itibaren sizlerele paylaşıyorum arkadaşlar üzücü bir düşüş oldu çok şükür motorlarda veya esc lerde bir sorun yok motor a giden esc kablosunun lehimi düşüşten sonra pervanenin esneyerek çarpma sonucu kopmuş ve tekrar lehim yaptım elimde olan rulman ile rulmanı kaybolan motora taktım ve segman ile güçlendirdim fakat her sert düşüşte segman çıkıyor ve o yetmiyormuş gibi rulmanlar da kayıp oluyor güzel yorumlarınızı düşüşncelerinizi belirtirseniz çok sevinirim Saygılarımla. Hayırlı Cumalar.
Tehlikeli Oyuncaklar...

Kullanıcı avatarı
Halilsamutoglu
Ad Soyad: Halil İbrahim samuto

Re: düştüm sorun sizce ne olabilir arkadaşlar? Saygılar.

Mesaj gönderen Halilsamutoglu » 02 Kas 2018, 13:13

Konuyla ilgili değil ama bi sorum olacak motor rulmanlarini nerden satin aldiniz. Turkiye de bulmak mümkün müdür?
:mrgreen:

Kullanıcı avatarı
Halilsamutoglu

Mesaj gönderen Halilsamutoglu » 02 Kas 2018, 13:16

Hocam birde kameraniz nedir çekim cok kaliteli geldi bana

bsivaslioglu
Ad Soyad: B.S.

Mesaj gönderen bsivaslioglu » 02 Kas 2018, 14:10

ElektronikSeven59 yazdı: 02 Kas 2018, 12:07

video'nun 1 dk 47 saniyesinden itibaren sizlerele paylaşıyorum arkadaşlar üzücü bir düşüş oldu çok şükür motorlarda veya esc lerde bir sorun yok motor a giden esc kablosunun lehimi düşüşten sonra pervanenin esneyerek çarpma sonucu kopmuş ve tekrar lehim yaptım elimde olan rulman ile rulmanı kaybolan motora taktım ve segman ile güçlendirdim fakat her sert düşüşte segman çıkıyor ve o yetmiyormuş gibi rulmanlar da kayıp oluyor güzel yorumlarınızı düşüşncelerinizi belirtirseniz çok sevinirim Saygılarımla. Hayırlı Cumalar.
geçmiş olsun yavuz hocam bence lipo kaynaklı bir problem olmuş beeper uyarı veriyor ama tam o anda ani bir yüklenme ile yükleseliyorsunuz bu sebeple lipo çöküyor diye düşünüyorum.
Frsky Qxt-Xm+ Rx/Realacc X6R/Racestar Br2406s 2300Kv Fire Edition-30a V2 ESC/Matek F405-PDB/Eachine TX526/Runcam Micro Swift II-Xiaomi Yi/Beitian Bn-880 GPS/Tattu 3s 1800Mah 75c LiPo/Eachine RotG02.
HURDATRON/FUTABA T10CHP TX-R167FS RX.

Kullanıcı avatarı
Aliuzunali
Ad Soyad: ALİ UZUNALİOĞLU

Mesaj gönderen Aliuzunali » 02 Kas 2018, 14:15

sanki sinyal gitmiş ve fail safe ye geçmiş gibi gözüküyor. flysky kumandada sinyal gidince yeniden bağlantı kuramamış olabilir mi. tam bilmiyorum. kablo bağlantılarında bazen temassızlık olabiliyor. yeniden kontrol etmek lazım.
Frysky Taranis x9d plus. BLAZER chesna uçak
Eachine zagi uçan kanat. KINGKONG 130 Drone
145mm Drone. 150mm gps dron
Walkera super cp mini heli. Eachine EV800

bsivaslioglu
Ad Soyad: B.S.

Mesaj gönderen bsivaslioglu » 02 Kas 2018, 15:10

Aliuzunali yazdı: 02 Kas 2018, 14:15 sanki sinyal gitmiş ve fail safe ye geçmiş gibi gözüküyor. flysky kumandada sinyal gidince yeniden bağlantı kuramamış olabilir mi. tam bilmiyorum. kablo bağlantılarında bazen temassızlık olabiliyor. yeniden kontrol etmek lazım.
hocam eğer sinyal kaybı oldu ve quad ayarlarında motor stop da aktif ise sinyal gelinceye kadar motorların tam stop etmesi gerekirdi diye düşünüyorum izlediğim kadarı ile motorlar donuyor ama gerekli ivmeyi kazanamıyor o sebepten drone irtifa kaybetip çakılıyor bana lipo kaynaklı bir düşüş görüntüsü verdi keza bir defa basima bu şekilde birşey geldi ben düşmedim cihaz yerde idi nasıl oldu ise lipo dibe vurdu ve ne kadar gaz versem de motorlar belli bir devirde donuyor ve quadin kalkması için yeterli itkiyi üretemiyordu izlediğim bu video bana o sahneyi andırdı saygılar...
Frsky Qxt-Xm+ Rx/Realacc X6R/Racestar Br2406s 2300Kv Fire Edition-30a V2 ESC/Matek F405-PDB/Eachine TX526/Runcam Micro Swift II-Xiaomi Yi/Beitian Bn-880 GPS/Tattu 3s 1800Mah 75c LiPo/Eachine RotG02.
HURDATRON/FUTABA T10CHP TX-R167FS RX.

Kullanıcı avatarı
Aliuzunali
Ad Soyad: ALİ UZUNALİOĞLU

Mesaj gönderen Aliuzunali » 02 Kas 2018, 15:21

bsivaslioglu yazdı: 02 Kas 2018, 15:10
Aliuzunali yazdı: 02 Kas 2018, 14:15 sanki sinyal gitmiş ve fail safe ye geçmiş gibi gözüküyor. flysky kumandada sinyal gidince yeniden bağlantı kuramamış olabilir mi. tam bilmiyorum. kablo bağlantılarında bazen temassızlık olabiliyor. yeniden kontrol etmek lazım.
hocam eğer sinyal kaybı oldu ve quad ayarlarında motor stop da aktif ise sinyal gelinceye kadar motorların tam stop etmesi gerekirdi diye düşünüyorum izlediğim kadarı ile motorlar donuyor ama gerekli ivmeyi kazanamıyor o sebepten drone irtifa kaybetip çakılıyor bana lipo kaynaklı bir düşüş görüntüsü verdi keza bir defa basima bu şekilde birşey geldi ben düşmedim cihaz yerde idi nasıl oldu ise lipo dibe vurdu ve ne kadar gaz versem de motorlar belli bir devirde donuyor ve quadin kalkması için yeterli itkiyi üretemiyordu izlediğim bu video bana o sahneyi andırdı saygılar...
Ben motorların durduğunu rüzgar ile düşerken döndüğünü düşündüm. Pille alakalıda sıkıntı olabilir.
Frysky Taranis x9d plus. BLAZER chesna uçak
Eachine zagi uçan kanat. KINGKONG 130 Drone
145mm Drone. 150mm gps dron
Walkera super cp mini heli. Eachine EV800

Kullanıcı avatarı
Sadık
Ad Soyad: Sadık

Mesaj gönderen Sadık » 02 Kas 2018, 15:26

Ben de racerstar motor kullanıyorum ve Her düşüşte rotorların yerinden fırlaması ve rulmanın kaybolması sürekli yaşadığım birşey. U-ring'leri her seferinde yenisini takıyorum ama nasıl yerinden fırlıyor bilmiyorum. Bir keresinde arazide neredeyse rotor'u bulamayacaktım. O şekil fırlamış yani. Bunun bi çözümü varsa aydınlatın bizi gerçekten ☹️ Sanırım ben çareyi rotorun vida ile motora bağlandığı tipteki motorlardan almakta bulacağım. 3BHobby gibi...
Biliyorum. Oruçlu doğar insan, ölümün iftar sofrasına...

Kullanıcı avatarı
ElektronikSeven59

Mesaj gönderen ElektronikSeven59 » 02 Kas 2018, 15:28

Halilsamutoglu yazdı: 02 Kas 2018, 13:13 Konuyla ilgili değil ama bi sorum olacak motor rulmanlarini nerden satin aldiniz. Turkiye de bulmak mümkün müdür?
Hocam rulman ı banggood tan getirttim kamera yı da oradan almıştım EKEN H9R 4K.
Tehlikeli Oyuncaklar...

Kullanıcı avatarı
ElektronikSeven59

Mesaj gönderen ElektronikSeven59 » 02 Kas 2018, 15:31

bsivaslioglu yazdı: 02 Kas 2018, 14:10
ElektronikSeven59 yazdı: 02 Kas 2018, 12:07

geçmiş olsun yavuz hocam bence lipo kaynaklı bir problem olmuş beeper uyarı veriyor ama tam o anda ani bir yüklenme ile yükleseliyorsunuz bu sebeple lipo çöküyor diye düşünüyorum.
Teşekkür ederim bahadır hocam çok şükür kırık darbe falan almadı. pil volt 15.6v lardaydı tam gaz verince ani düşüş yaşayıp resetlemiş olabilir diye düşünüyorum bende düşerken 2 kez arm etmeye çalıştım ama arm olamadan çakıldım yoksa kurtarırdım.
Tehlikeli Oyuncaklar...

Kullanıcı avatarı
ElektronikSeven59

Mesaj gönderen ElektronikSeven59 » 02 Kas 2018, 15:33

evet hocam fail safe modu açık drop ta duruyor gps im var ama 1 kez bağlantı yapmaya çalıştım herşeyi doğru banladım fakat inav da gps i görmesine ramen arm edemiyordum o yüzden bende söktüm fazlalık ağırlık ve fazladan volt enerji çekmemesi için şimdi gps stamp ı aldım yeni gelecek olan frame güzel bir şekilde monte etmek istiyorum kısmet olursa ve tabiki zamanım olursa :)
Tehlikeli Oyuncaklar...

Kullanıcı avatarı
ElektronikSeven59

Mesaj gönderen ElektronikSeven59 » 02 Kas 2018, 15:36

Aliuzunali yazdı: 02 Kas 2018, 15:21
bsivaslioglu yazdı: 02 Kas 2018, 15:10
Ben motorların durduğunu rüzgar ile düşerken döndüğünü düşündüm. Pille alakalıda sıkıntı olabilir.
Evet hocam motorlar durdu ve quad kendisini fail safe drop moduna aldı ve sert düşüşten korunmak için ağırlık azaltmasını yapmaya çalıştı buna ramen motorlar yeterli güçte dönmediği için biraz sert çakıldım. bende büyük ihtimal pile fazla yüklenmiş olabilirim diye düşünüyorum 6040 x 2 bıçak pervane takılı 250mm frame 30A racerstar v2 esc 1500 mah cnhl 4 s batarya 2600 kv racerstar br2205 motorlar.
Tehlikeli Oyuncaklar...

Kullanıcı avatarı
Halilsamutoglu

Mesaj gönderen Halilsamutoglu » 02 Kas 2018, 15:36

Hocam sorunun sebebi bence de lipo. Neredeyse full punch yukseliyorsunuz. Yüksek ihtimal lipo cok zorlandi. Birde bence quad duserken motorlar ruzgar sebebi ile dönmüyor sadece liponun gucu yetmiyor. Zaten dikkat ederseniz quad oldukça duz bir şekilde düşmüş

Kullanıcı avatarı
ElektronikSeven59

Mesaj gönderen ElektronikSeven59 » 02 Kas 2018, 15:40

Sadik yazdı: 02 Kas 2018, 15:26 Ben de racerstar motor kullanıyorum ve Her düşüşte rotorların yerinden fırlaması ve rulmanın kaybolması sürekli yaşadığım birşey. U-ring'leri her seferinde yenisini takıyorum ama nasıl yerinden fırlıyor bilmiyorum. Bir keresinde arazide neredeyse rotor'u bulamayacaktım. O şekil fırlamış yani. Bunun bi çözümü varsa aydınlatın bizi gerçekten ☹️ Sanırım ben çareyi rotorun vida ile motora bağlandığı tipteki motorlardan almakta bulacağım. 3BHobby gibi...
Rulman olarak bu link teki rulmanı aldım hocam tam uydu ve sorunsuz balanssız çalışıyor alt tarafa da u tipi 3mm segman taktım pul bulamadım gerek yok çünki ama olursa iyi olur tabiki saygılar.

https://www.banggood.com/Emax-Bearing-f ... rehouse=CN
Tehlikeli Oyuncaklar...

Kullanıcı avatarı
ElektronikSeven59

Mesaj gönderen ElektronikSeven59 » 02 Kas 2018, 15:42

Sadik yazdı: 02 Kas 2018, 15:26 Ben de racerstar motor kullanıyorum ve Her düşüşte rotorların yerinden fırlaması ve rulmanın kaybolması sürekli yaşadığım birşey. U-ring'leri her seferinde yenisini takıyorum ama nasıl yerinden fırlıyor bilmiyorum. Bir keresinde arazide neredeyse rotor'u bulamayacaktım. O şekil fırlamış yani. Bunun bi çözümü varsa aydınlatın bizi gerçekten ☹️ Sanırım ben çareyi rotorun vida ile motora bağlandığı tipteki motorlardan almakta bulacağım. 3BHobby gibi...
şu 10 lu seti düşünüyorum almayı bu rulman lar sürekli lazım oluyor hocam.

https://www.banggood.com/10pcs-693NSK-B ... rehouse=CN
Tehlikeli Oyuncaklar...

Kullanıcı avatarı
ElektronikSeven59

Mesaj gönderen ElektronikSeven59 » 02 Kas 2018, 15:44

Halilsamutoglu yazdı: 02 Kas 2018, 15:36 Hocam sorunun sebebi bence de lipo. Neredeyse full punch yukseliyorsunuz. Yüksek ihtimal lipo cok zorlandi. Birde bence quad duserken motorlar ruzgar sebebi ile dönmüyor sadece liponun gucu yetmiyor. Zaten dikkat ederseniz quad oldukça duz bir şekilde düşmüş
Haklısın hocam lipo larımda hiç böyle birşey yaşamamıştım 14.4v a kadar düştüğüm oluyor fakat hiç sinyal gitmesi yaşamadım bilmiyorum emin değilim ama lipo diye düşünüyorum bende bakalım Gökhan hocam ile Barış hocam ne diyecek bu duruma merak ediyorum :)
Tehlikeli Oyuncaklar...

Kullanıcı avatarı
Sadık

Mesaj gönderen Sadık » 02 Kas 2018, 16:25

Hocam daha quadı toplamadan önce rulman ve u-ring siparişi vermiştim 😁 hayat kurtardılar.

Kullanıcı avatarı
Halilsamutoglu

Mesaj gönderen Halilsamutoglu » 02 Kas 2018, 16:44

Bu rulmanlar tr de bulunmaz mi ya ?

Kullanıcı avatarı
Sadık

Mesaj gönderen Sadık » 02 Kas 2018, 16:51

Halilsamutoglu yazdı: 02 Kas 2018, 16:44 Bu rulmanlar tr de bulunmaz mi ya ?
Valla nereye bakmak lazım kimse sormak lazım hiç bilmiyorum ki. Zaten mahrumiyet bölgesindeyiz. İl merkezine 150km. Birkaç bin km den Çin'den sipariş etmek daha kolay.

Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

Mesaj gönderen BarisB » 02 Kas 2018, 17:16

Ufff çok geçmiş olsun be ya :(

Ama ucuz atlatmışsınız hocam. Quad kendini baya bir yavaşlatmış.

Ben DVR kaydını görmek isterim. Var ise DVR kaydı çok daha net ipuçları verebilir. Yİne de benim tahminim şöyle;

Ortalardan biraz ileride Quad'ın beeper'ı ötmeye başlıyor. Muhtemelen voltaj düşüklüğü sebebiyle ötüyor. Quad dengede ve uçmaya devam ediyor. Üzerine Punch'lar geliyor. Beeper ötmeye devam ediyor. Sanıyorum tam o esnada pil tamamen tükeniyor ve 1:48 gibi FC reset atıyor ve motorların dönüşü tamamen duruyor. Daha sonra voltaj toparlayınca FC tekrar güç alıp açılıyor. Ancak pil çok güçsüz olduğu için geriye kalan kısımda motorlar çok performanssız kalıyor ve quad düşüyor.

Pek ihtimal dahilinde gibi gelmiyor ama Eğer 1.48'de failsafe e kaldıysanız, düşerken quad'ın sinyali yakalaması lazım. Ama bu failsafe ayarlarınız ile alakalı. Failsafe ayarlarınızı paylaşabilir misiniz?

Eğer o beeperı kendiniz özel ayarlamadıysanız ve varsayılan ayarlarda olduğu gibi voltaj sebebiyle ötüyor ise, beeper sürekli ötmeye başladıktan sonra pili aşırı zorlamışsınız hocam. Kabaca bir tahmin ile Lipo 10.00-11.0V aralığına inmiş olmalı. Bu durum da kolayca fc, kamera esc motor ne varsa hepsini resetleyebilir. Ama 13.5'leri görmedim diyorsunuz. Acaba pil voltaj kalibrasyonunda bir sorun olabilir mi? Çünkü beeper'ın uyarıyı kestiğini hiç duymadım. Normalde voltaj belirli bir aralığa inince ötüp tekrar susmalı. Voltaj iyice düşünce (Örneğin yüksüz 13.7V gibi)sürekli ötmeye başlar. Sizinki aniden başlıyor ve sürekli ötmeye devam ediyor. Ya da ara ara punch'larda ötmesin, rahatsız etmesin diye BF "Battery" sekmesindeki voltaj uyarı ayarlarını hiç değiştirdiniz mi?

Ve bu arada 1:48 esnasında, havada hiç görüntünüz gidip geri geldi mi? Eğer görüntü gitti ise, geri geldiğinde BF açılış ekranı çıktı mı? Eğer bu olmadı ise 1:48 sonrası ekranda disarm sonrası çıkan uçuş özeti istatistik bilgileri çıktı mı? Bir DVR kaydımız olsa çok daha ne anlaşılabilir aslında.

Tekrar geçmiş olsun :(
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

“Muhabbet, Tanışma, Duyuru...” sayfasına dön