Uçuş modları

Yeni başlayanlar için önerilerimizi, tecrübelerimizi burada paylaşalım.
Kullanıcı avatarı
Cahit166
Ad Soyad: Cahit KIYICIOGLU

Uçuş modları

Mesaj gönderen Cahit166 » 07 Kas 2018, 06:00

İyi günler
Angel modda 10 15 pil bitirmişimdir horizon modda mı uçmalıyım yoksa direkt acroda mı uçmalıyım alışmam için neler yapmalıyım simülatörde de acroda kötüyüm :D beceremedim orda ne yapmalıyım?

Kullanıcı avatarı
Gökhan Bora
Ad Soyad: Gökhan Bora

Re: Uçuş modları

Mesaj gönderen Gökhan Bora » 07 Kas 2018, 08:28

Merhaba. Angel moda hiç alıştırmayın kendinizi. Birkaç gün horizon modda uçtuktan sonra acroya geçiş yapabilirsiniz. Eğer yarış dronu kullanmıyorsanız acroyu hiç kullanmayabilirsiniz.
Ödev yaptırmak isteyenlerden çok fazla mesaj geldiği için özel mesaj kutuma bakamıyorum.

Kullanıcı avatarı
Cahit166

Mesaj gönderen Cahit166 » 07 Kas 2018, 08:34

Gökhan Bora yazdı: 07 Kas 2018, 08:28 Merhaba. Angel moda hiç alıştırmayın kendinizi. Birkaç gün horizon modda uçtuktan sonra acroya geçiş yapabilirsiniz. Eğer yarış dronu kullanmıyorsanız acroyu hiç kullanmayabilirsiniz.
Yarış dronu kullanıyorum. Horizonda acrodan avantajı ne dezavantajı ne iki modda taklaya izin veriyorsa ne gibi farklılıklar oluyor? Birde dikey sabitleme yarış droneları için gereksiz mi?

Kullanıcı avatarı
Sadık
Ad Soyad: Sadık

Mesaj gönderen Sadık » 07 Kas 2018, 11:01

Angel mod taklaya izin vermez, dengeyi korur ve sınırları vardır. Horizon mod taklaya izin verir ama stickleri bıraktığınızda yine dengeyi sağlar. Acro modda tamamen özgürsünüz. Ben horizon moda ihtiyaç olduğunu düşünmüyorum. Çünkü horizon modda takla vs atmak çok tehlikeli. Quad sapıtıyor. Kontrolün tamamen bende olduğu acro/air mod en iyisi. Ben de yaklaşık iki aydır quad kullanıcısıyım. Acrodan acaip derecede korkmama rağmen Simülatörsüz 8-10 uçuşla kavradım. Angle ile fazla vakit kaybetmeyin ve Gökhan abinin dediği gibi alışmayın. Çünkü uçmanın keyfi acroda. Yumuşak çim zeminde bol bol acro ile çakılın yere korkmayın 😁 Şuana kadar 100 civarında belki daha fazla pervane parçalamışımdır. Paket paket tükettim. Çok da korkulacak bişey yok. Bu yolda başarılar size de 😁
Biliyorum. Oruçlu doğar insan, ölümün iftar sofrasına...

Kullanıcı avatarı
Sadık
Ad Soyad: Sadık

Mesaj gönderen Sadık » 07 Kas 2018, 11:03

Geçen gün "Le Drib" videolarından birinde eleman, horizon modun betaflighttan silinmesi için çağrıda bulunuyordu :D
Biliyorum. Oruçlu doğar insan, ölümün iftar sofrasına...

Kullanıcı avatarı
Cahit166

Mesaj gönderen Cahit166 » 07 Kas 2018, 17:48

Teşekkür ederim

Kullanıcı avatarı
Gökhan Bora
Ad Soyad: Gökhan Bora

Mesaj gönderen Gökhan Bora » 07 Kas 2018, 18:24

Bence horizon modu falan silmesinler. Yarış için olmayan dronlarda çok işe yarıyor. Drone gözden kaybolduğunda ve yüksekteyken acro mod hiç kullanılmıyor. Çünkü yüksekte uçarken yakınlarda referans alınacak bir nesne olmadığı için dronun bir taraflara doğru gittiğini farkedemiyoruz. Böyle durumlarda horizon mod çok işe yarıyor. Bence angle modu silsinler. Angel modun çok tehlikeli olduğunu düşünüyorum. Çünkü bazen drona keskin hareketler yaptırmak gerekebiliyor. Angle mod buna izin vermiyor. Aşağıdaki videoda horizon mod ile uçmuşum. Bence çok da kötü değil :D

Ödev yaptırmak isteyenlerden çok fazla mesaj geldiği için özel mesaj kutuma bakamıyorum.

Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

Mesaj gönderen BarisB » 07 Kas 2018, 20:15

O zaman bence horizon'ı kaldırıp angle'ın default angle limitini arttırsınlar, ortada buluşup anlaşalım 😁
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

“Genel” sayfasına dön