Kumanda subtrim ve pıd ayarları

Yeni başlayanlar için önerilerimizi, tecrübelerimizi burada paylaşalım.
Kullanıcı avatarı
Cahit166
Ad Soyad: Cahit KIYICIOGLU

Kumanda subtrim ve pıd ayarları

Mesaj gönderen Cahit166 » 18 Kas 2018, 11:37

İyi günler
Geçen gün okulda quadı uçururken farkettim kaldırdımmı direk ileri gitmeye başladı şaşırdım sonra devam ettim derken kapıya duvara vurdum quadı çok yüksekte değildim zaten sadece 1 pervaneyle kurtardık (pervanelerin yönleri doğru motor yönleri doğru öncedende kaymalar oluyordu ama bu kadar fazla değildi angle moddaydım ) 5040 pervanr vardı çıkarttım 5045 taktım yine aynı sorun devam etti subtrimde hepsini ortada bıraktım pıd ile oynamadım orjinal hali ile bıraktım bu durumu nasıl düzeltmeliyim

Kullanıcı avatarı
oguzhan
Ad Soyad: Oğuzhan taşdemir

Re: Kumanda subtrim ve pıd ayarları

Mesaj gönderen oguzhan » 18 Kas 2018, 14:49

gyro ayarlarını düz bi zeminde kontrol ettiniz mi?

Kullanıcı avatarı
Cahit166

Mesaj gönderen Cahit166 » 18 Kas 2018, 15:02

oguzhan yazdı: 18 Kas 2018, 14:49 gyro ayarlarını düz bi zeminde kontrol ettiniz mi?
Evet tam hatırlamıyorum ama acaba elimde tutup mu pili taktım düz bir yerde mi pili taktım tam hatırlamıyorum bu gyronun anlık kalibrasyonunu etkiler mi

Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

Mesaj gönderen BarisB » 18 Kas 2018, 17:07

Cahit166 yazdı: 18 Kas 2018, 15:02
oguzhan yazdı: 18 Kas 2018, 14:49 gyro ayarlarını düz bi zeminde kontrol ettiniz mi?
Evet tam hatırlamıyorum ama acaba elimde tutup mu pili taktım düz bir yerde mi pili taktım tam hatırlamıyorum bu gyronun anlık kalibrasyonunu etkiler mi
Hayır etkilemez. Siz pili takıp BF'a bağlanın. Daha sonra quad'ı düz bir zemine koyun ve hiç dokunmayın. Ardından BF üzerinden acc ve gyro chiplerinin yersiz bir sinyal gönerip göndermediğini kontrol edin. Yanlız, self-leveling modlarda her zaman bir miktar kaymalar olur. Eğer kaymalar aşırı değilöise her seferinde kumanda üzerindeki trim butonlarıyla ayar yapmalısınız. Peki neden kaymalar olur? Örneğin; pili birkaç milim öne, arkaya veya yanlara takmış olabilirsiniz. Pervanelerinizden biri balans kaybetmiş, hafif yamulmuş veya çok hafif bir yara almış olabilir, pervane değiştirmiş olabilirsiniz, az da olsa rüzgar olabilir. Aksiyon kamera bağlamış olabilirsiniz, vs.. gibi onlarca sebep olabilir. Sisteminizde sağlıklı çalışan bir gps yok ise self-leveling modlarda, roll ve yaw eksenlerinde her zaman bir miktar kaymalar olması doğaldır.
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

Kullanıcı avatarı
Cahit166

Mesaj gönderen Cahit166 » 18 Kas 2018, 17:17

elmoblatch yazdı: 18 Kas 2018, 17:07
Cahit166 yazdı: 18 Kas 2018, 15:02
Hayır etkilemez. Siz pili takıp BF'a bağlanın. Daha sonra quad'ı düz bir zemine koyun ve hiç dokunmayın. Ardından BF üzerinden acc ve gyro chiplerinin yersiz bir sinyal gönerip göndermediğini kontrol edin. Yanlız, self-leveling modlarda her zaman bir miktar kaymalar olur. Eğer kaymalar aşırı değilöise her seferinde kumanda üzerindeki trim butonlarıyla ayar yapmalısınız. Peki neden kaymalar olur? Örneğin; pili birkaç milim öne, arkaya veya yanlara takmış olabilirsiniz. Pervanelerinizden biri balans kaybetmiş, hafif yamulmuş veya çok hafif bir yara almış olabilir, pervane değiştirmiş olabilirsiniz, az da olsa rüzgar olabilir. Aksiyon kamera bağlamış olabilirsiniz, vs.. gibi onlarca sebep olabilir. Sisteminizde sağlıklı çalışan bir gps yok ise self-leveling modlarda, roll ve yaw eksenlerinde her zaman bir miktar kaymalar olması doğaldır.
2 bıçaklı pervanelere balans yapmayı anladım peki ya üç bıçaklılarda ne yapılmalı illa o balans aleti şart mı birde freestyle uçuşlarda dikey ve yatay sabitleme gps yardımı ile gereklimidir acroda rüzgarsız ortamda serbest bıraktığımızda sabit kalabilirmi

“Genel” sayfasına dön