MATEK F722 -STD UÇUŞ KONTROL KARTI

Dronlarda kullanılan kontrol kartları (flight controller) ile ilgili paylaşımlarınız.
mhmtycl001
Ad Soyad: Mehmet Yücel

MATEK F722 -STD UÇUŞ KONTROL KARTI

Mesaj gönderen mhmtycl001 » 21 Kas 2018, 09:20

Merhaba arkadaşlar
ekteki gönderdiğim matek f722 -STD benim kullanmak istediğim kontrol kartım , benim sormak istediğim 1 - 2 konu hakkında sizin bilgilerinizi rica etmek istiyorum.
öncelikle QUADCOPTER bütün parçalarını bağladım BLHELİ esc ve motorların kalibrelerini ve güncellemelerini yaptım.

1 ) resimde gönderdiğim kontrol kartında BOOD pimi hangisi ??
2 ) quad topladığımda bood pimi beyaz pim olduğu düşencesi ile öncelikle betaflight ekranını açtım ve aynı anda yandan basmalı beyaz pime basılı tutarak USD kablosunu bilgisayara bağladım. gökhan hocanın videoda anlattığı şekilde yaptım yani en son versiyon yüklemek istedim , Dosyayı bilgisayara indirdi flash firmware tıkladığımda herhangi bir yazılım yaptığına ben şahit olmadım.

Connect tıkladığımda kartın içerisinde ayarları yapabiliyorum ama benim bildiğim bood pimine basılı tutunca port kısmı gökhan hocanın dediği gibi DFU hiç bir zaman olmadı sürekli COM6 olarak tanıyor. her connect dediğimde kartın içindeki benim yaptığım ayarlar duruyor.
KARTIN YAZILIMI YÜKLENMİŞMİDİR ? YAZILIM YÜKLENDİĞİNİ NASIL ANLIYORUZ ? lütfen yardımcı olursanız sevinirim.
hakkınızı helal edin biraz uzun oldu sanırım :) :)
Dosya ekleri
c2498805-9a33-4d6d-b573-ccd4392c5ef8.jpg

burak27
Ad Soyad: Mertburak Dervişoğlu

Re: MATEK F722 -STD UÇUŞ KONTROL KARTI

Mesaj gönderen burak27 » 22 Şub 2019, 21:16

Öncelikle boot pini kartta lehim olarak bulunmuyor sadece buton bulunuyor butonu kullanarak zaten boot yapmış olacaksınız yazılım içinde zadig adlı programı indirip kurun sonrasında mateksys sitesine gidip kartınıza uygun son sürüm yazılımı indirin artından betafligh,inav... hangisini kullanıyorsanız öyle yükleme yapın zadig programı kontrol kartınızı dfu moduna cekecektir sonrasında yazılım güncelleme yükleme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz bu videodaki işlemleride test edip deneyebilirsiniz alternatif olarak düzelmezse öm atabilirsiniz bende f405 kullanıyorum yardımcı olmaya çalışırım
Video:

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Re: MATEK F722 -STD UÇUŞ KONTROL KARTI

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 22 Şub 2019, 21:39

kartı bilgisayara bağla ImpulseRC_Driver_Fixer.exe programını çalıştır. program kartı tanıyıp boot driverlarini yükleyecektir. ardından kartı cıkar tekrar boot pimine basılı tutarken kartı bilgisayara bağla. pc kartı tanıyınca boot pimini bırak daha sonra uygun firmware i tekrar flashla.

com6 yazan yerde dfu yazması lazım

https://impulserc.blob.core.windows.net ... _Fixer.exe

Resim

usb konnektörünün yanındaki düğme boot düğmesi.

“Kontrol Kartları” sayfasına dön