Drone Programlama

Yeni başlayanlar için önerilerimizi, tecrübelerimizi burada paylaşalım.
rsmkrkmz
Ad Soyad: Rasim Korkmaz

Drone Programlama

Mesaj gönderen rsmkrkmz » 04 Ara 2018, 18:52

Merhabalar ,drone programlama hakkında bilgisi olup yardımcı olabilecek arkadaşlar var mı ? Dronun önceden belirlenmiş kordinatlarda gezmesini sağlayayıp bazı ölçümler almasını nasıl sağlayabilirim ? Hangi programa kartları ile hangi program ile gerçekleştirebilirim.Öneri ve yardımlarınız için teşekkür ederim :)

Kullanıcı avatarı
ElektronikSeven59
Ad Soyad: Yavuz BALIK

Re: Drone Programlama

Mesaj gönderen ElektronikSeven59 » 05 Ara 2018, 01:17

tabiki de gps modülü bağlaman gerekiyor Gökhan hocamın videolarında quad a gps bağlamak isimli videolarını araştırın derim. kolay gelsin.
Tehlikeli Oyuncaklar...

Kullanıcı avatarı
Gökhan Bora
Ad Soyad: Gökhan Bora

Mesaj gönderen Gökhan Bora » 05 Ara 2018, 03:41

Merhaba. Dronun önceden belirlenmiş koordinatlara gitmesinin sağlanması kolay. Youtube'da inav kullanımı olarak aratıp, videoları izleyebilirsiniz. Şu sayfada da görev planlamalar için detaylı bilgi bulabilirsiniz: https://github.com/iNavFlight/inav/wiki ... t-Missions

Eğer dronda kullanılacak yazılımı kendiniz geliştirmek istiyorsanız, github'da inav'ın kaynak kodları bulunuyor. Fork ederek hemen kodlamaya başlayabilirsiniz.
Beğenenler: ERENH
Ödev yaptırmak isteyenlerden çok fazla mesaj geldiği için özel mesaj kutuma bakamıyorum.

rsmkrkmz
Ad Soyad: Rasim Korkmaz

Mesaj gönderen rsmkrkmz » 05 Ara 2018, 09:33

Teşekkür ederim ilginize. Öncelikle kendim kodlamayı deneyeceğim eğer olmassa videolardan yararlanacağım.Bu konuda tıkanmıştım sağol Gökhan Bey daha bir çok takılacağım konu olacak sanırım size baya işim düşecek :)

“Genel” sayfasına dön