Drone Yapımı - 5" BUDGET RACER

Cevapla
Kullanıcı avatarı
BarisB
Mesajlar: 3410
Kayıt: 29 Mar 2018, 03:12
Ad Soyad: Barış B.
Konum: İstanbul

Drone Yapımı - 5" BUDGET RACER

Mesaj gönderen BarisB » 11 Mar 2019, 06:39

TANITIM
Güncel fiyatlar ile 100 dolar civarına toplayabileceğimiz bu racer ile yarış drone'u dünyasına ilk adımınızı atabilirsiniz. Uzun süreli testlerini bizzat Drone Yapımı olarak bizim yaptığımız Mamba stack bu racer'ın güç ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılıyor. Fiyat performans olarak tartışmasız en iyi ve dünyanın en çok satan yarış dronu motoru olan Racerstar BR2205 başlangıç seviyesi için yeterli performansı sunuyor. Uygun fiyatı kadar hafifliği ile de öne çıkan Lisam 210 gövdesi, kaliteli GEPRC pervaneler ile stabil bir uçuşdeneyimi yaşatıyor. Uygun fiyatlı bu kurulum ile ilk yarış dronunuzu yapmaya hemen başlayabilirsiniz. Zorlanmalarda sisteme kalıcı hasar verme riskine karşın MAMBA Tower'ın beraberinde gelen kapasitörü mutlaka kullanmayı unutmayın.


ARTILARI
  • Çok uygun fiyat
  • Hafif
  • Güçlü (40A) ESC
  • Hasar durumunda uygun fiyata değiştirilebilen motorlar
  • Kaliteli pervaneler
  • Uygun fiyata kaliteli kamera


EKSİLERİ
  • Tower kullanımı sebebiyle tamir ve parça değişimleri kısmen zorlayıcı olabilir.
  • "Hasar durumunda gövde olduğu gibi değiştirilmesi gerekebilir
  • Beraberinde gelen kapasitörün mutlaka kulanılması gerekli


PARÇA LİSTESİ

Frame - Lisam 210 ($16.99)
http://bit.ly/2Lxuve0
"Lisam 210 uygun fiyatlı yarış drone'u toplayan hemen herkesin ilk tercihidir. Dünyanın en çok satan frame'i olarak bilinir. Sağlamlığı ile ön plana çıkamasa da, oldukça dengeli ve çok uygun fiyatıdır."

Motorlar- Racerstar 2205 2300KV ($31.69)
http://bit.ly/2QSc9dC

"Dünyanın en çok satan yarış drone'u motorudur. Yüksek fiyat/performans oranı ile bilinir. Kazada hasar gören motorlar çok uygun fiyatı sayesinde kesenize fazla zarar vermeden değiştirilebilir. Verimliliği de oldukça iyi seviyelerdedir.
Başlangıç seviyesi için yeterinden fazla güçlü, mükemmel bir seçimdir."


FC+ESC - MAMBA F405 Stack ($44.99)
http://bit.ly/2GCyIOY

"Piyasaya çok yeni giren Mamba F405 uçuş tower'ı, sunduğu 40A ESC'si ve özellikle de inanılmaz fyatı ile tüm yarış drone'u camiasının yoğun ilgisini çekti. Tarafımızdan da 40 farklı uçuş yapılarak denenen Mamba Tower bizden de tam not aldı. Bu özellikleri ile MAMBA hem başlangıç hem de orta seviye için tam isabet bir seçim oluyor. Beraberinde gelen kapasitörü bağlamadan asla kullanmamanız gerektiğini unutmayın."

Pervaneler - GEPRC 5040X3 ($6.39)
http://bit.ly/2GE8dZo

"GEPRC 5040X3 bu fiyat bandındaki en dengeli pervanelerdir. Balans konusunda pro pervane takımları ile neredeyse eşdeğerdedir. Rakiplerine oranla oldukça hafiftir. Kaldırma kuvveti maksimumda değildir ve bu sebeple yüksek süratler sunamaz. Ancak pervane tasarımı sayesinde çok başarılı bir ivmelenme elde edilir. Pek çok yüksek fiyatlı ve yüksek süratli pervane kadar ivmelenme hızı sunar. Tüm bu artılarının yanında bu pervaneleri kırmak gerçekten çok zordur. Genellikle eğilen pervaneyi elinizle düzeltir ve uçuşa devam edersiniz. Pervane masrafınızı ciddi derecede düşürür. Verim konusunda ise bilinen en iyi pervanelerden biridir. Bu sayede uçuş süreleri maksimuma yakındır. Bütün bu artıları bir araya geldiğinde GEPRC 5040x3 serisi, pek çok farklı drone ve uçuş tarzında gönül rahatlığı ile tercih edilir konumdadır."


FPV EKLENTİLERİ

Kamera - Foxeer HS1177 V2 NTSC 2.5mm ($18.80)
http://bit.ly/2QNUmUW

"FPV ve yarış drone'u kullanıcılarının en büyük tartışma konusu kameralardır. Ayarlar, sınırlı yayın kalitesi, fiyatlar, pek çok farklı marka/model ve kullanılan gözlük gibi onlarca farklı parametrenin işin içinde olması tüm pilotları farklı modelleri tercih etmeye ve yanılgıya itmektedir. Bu anlamda parça önerilerimizde maksimum dikkati kameralara
yönelttik ve en garanti ürünleri önermeyi düşündük. Foxeer hs1177 V2, en sık kullanılan kameralardan biridir. İçerisindeki Sony CCD sensör sayesinde maksimum kaliteyi ve uygun fiyatı sunar. Üzerine onlarca model çıkmasına karşın halen pek çok profesyonel pilot bu kamerayı veya Sony HS1177 tabanlı türevlerini kullanmaktadır."


Anten - 2 X RealACC 4Leaf Antenna ($8.19)
http://bit.ly/2QU6iEV

"Antenler de her zaman uzun tartışmalara konu olur. Çok teknik bir konudur. Bu sebeple yeterli teknik bilgi ve ekipmana sahip olmayan pilotlar genellikle deneme yanılma yolu ile en doğru anteni bulmaya çalışır. RealACC 4Leaf Antenna son dönemlerin en sık tercih edilen antenlerinden biridir. Aomway klonudur. Fiyat/performans oranı yüksektir.
Uygun fiyata iki adet satılıyor olması da tercih sebeplerimizden biri. Bu sebeple performans açısından önem arz eden "alcı ve verici tarafında aynı antenin kullanılması" kuralını uygulayabilirsiniz. Veya kaza sonrası hasar gören anteninizi kolayca değiştirebilirsiniz."


VTX (FPV verici) - Eachine VTX03s ($9.99)
http://bit.ly/2TdlCZT

"Eachine VTX03s mikro boyutları ve hafifliği ile tercih edilir. Bunun yanında SmartAudio desteği ile kullanım kolaylığı sunar. Ancak maksimum 200mW çıkış güç sağlar. Böylece orta ve uzun mesafelerde tercih sebei değildir. Bizim VTX03s'i tercih etmemizdeki ana etken, bir racer'ın ihtiyaç duyduğu minimum ağırlıktır. Bunun yanında VTX03'ün, kompakt
yapısı sayesindeki minimum kayıp avantajı ile testlerde 340mW'a kadar çıkış gücü verdiği tespit edilmiştir. Piyasadaki ürünlerin pek çoğunun kağıt üzerinde 800mW güç verdiğini idda etmesi ve test sonuşlarında 400-500mW civarı sonuçlar çıkması da VTX03'ü kaçınılmaz olarak tercih sebebi yapıyor."EK & YEDEK PARÇALAR

Yedek Vida Seti - Suelve M3 vida seti ($12.99)
http://bit.ly/2QVUQbz

"Vidaya ihtiyacınız olacak... Hem de bolca ve çok farklı boyutlarda. Bu vida seti acil karbon çelik M3 vida ihtiyacınızı karşılar. Her drone takım çantasında bulunması gereklidir."

Yedek Direkler - Suelve M3X35 Standoff (1) ($3.89)
http://bit.ly/2scsFGR

"Hem frame'inizin boyunu uzatmak, hem de yedek bir taım olarak kullanabileceğiniz, farklı renklerde gövde direkleri. Her hobicinin takım çantasında olması gereken yedek parçalardandır."

Yedek Direkler - Suelve M3X35 Standoff (2) ($2.99)
http://bit.ly/2QZhtfr

"(Farklı model) Hem frame'inizin boyunu uzatmak, hem de yedek bir taım olarak kullanabileceğiniz, farklı renklerde gövde direkleri. Her hobicinin takım çantasında olması gereken yedek parçalardandır."


LIPO PİL ÖNERİLERİ

CNHL MiniStar 4S 1500mAh 120C ($26.49)
http://bit.ly/2EIcbOI

"Pro pilotaj: 3-6 dakika uçuş süresi
Yeni başlayanlar: 6-10 dakika uçuş süresi"


Tattu 3S 1550mAh 75C ($28.99)
http://bit.ly/2EMyAun

"Pro pilotaj: 4-7 dakika uçuş süresi
Yeni başlayanlar: 6-12 dakika uçuş süresi"


Tattu 4s 1550mAh 75C ($32.99)
http://bit.ly/2SwN0lA

"Pro pilotaj: 4-7 dakika uçuş süresi
Yeni başlayanlar: 6-12 dakika uçuş süresi"


"Malum, hobimizdeki en büyük problem Llipo pillerin temini. Ülkemize lipo pil gönderimi yasak olduğu için en zor olan sizlere pil önerisinde bulunabilmek. Ancak son günlerde Banggod'un ülkemize pil satışını açtığını görüyoruz. Bu sebeple pil önerilerimizi Banggood üzerinden yapacağız. Ayrıca yurtiçinde bize avantajlı fiyatlar sunabilen pilottr.com sitesini de ekleyeceğiz. Pil önerilerimizi, parça listelerini hazırladığmız 6 yarış ve Freestyle drone'larımız için kullanabirsiniz. Lipo pillerinizi almadan ve kullanmadan önce lütfen lipo pillerin kullanımı ileilgili önemli bigiler içeren şu forum konularını okuyunuz;

Lipo pil paralel şarj:
viewtopic.php?t=145&p=4311

Lipo pil discharge hatalı kullanım
viewtopic.php?t=423


En son BarisB tarafından 11 Mar 2019, 06:39 tarihinde darbelendi.
Beğenenler: bagriacik___isimsiz___quadEr
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

Cevapla

“Komple Quad Parça Önerilerimiz” sayfasına dön