Drone Yapımı 5" FAST RACER

Cevapla
Kullanıcı avatarı
BarisB
Mesajlar: 3410
Kayıt: 29 Mar 2018, 03:12
Ad Soyad: Barış B.
Konum: İstanbul

Drone Yapımı 5" FAST RACER

Mesaj gönderen BarisB » 11 Mar 2019, 06:38

TANITIM
Orta sınıf üzeri, hızlı bir racer'dır. Drone Yapımı Budget Racer'ın eksikleri giderilmiştir. Kaliteli parçalar kullanılmıştır. DYS'nin Samguk Serisi 2207 motorlar ve Dalprop 5045 pervaneler kullanılarak yüksek sürat ve stabilite hedeflenmiştir. Mito 210 frame ile total ağırlık hafiftir ve hasar durumunda gövde parçaları değiştirilebilir. Güvenilirliği yüksek Racerstar V2 40A
ESC'ler ile yüksek güçlere dayanıklıdır. Opsiyonel yüksetmer ile daha da geliştirilebilir.


ARTILARI
  • Güçlü ve hızlı racer
  • Güvenilir parçalar
  • Dayanıklı ve modüler gövde
  • Kaliteli ESC'ler
  • Kaliteli pervaneler
  • Üst sınıf kamera ve anten


EKSİLERİ
  • Güç tüketimi yüksek
  • Kısıtlı FPV mesafesi


PARÇA LİSTESİ

Frame - F2 Mito 210MM ($30.89)
http://bit.ly/2GFy1UY

"Yarış dronlarının en önemli özelliği hafif olmalarıdır. Bunun yanında kompakt yapıları ile rüzgar dirençleri de düşüktür. Bu iki özellik beraberinde sağlamlık ve dar iç hacimi getirir. Biz Mito 210'u seçerken hafiflik konusundan bir miktar feragat ettik. Fakat bu sayede sağlam, küçük ama dar iç hacime sahip olmayan bir yarış drone'u elde ettik. Mito 210 gerçek X tasarımı ile keyifli bir yarış deneyimi sunar. Kollardaki 4mm et kalınlığı ile sağlamdır. İç hacmi diğer yarış gövdelerine oranla bir miktar daha geniştir. Bu sayede ekipmanları sığdırmak bir dert olmaktan çıkar."

Motorlar- DYS Samguk Wei 2207 2600KV ($32.99)
http://bit.ly/2V95SZx

"Samguk, DYS'nin yeni, hesaplı motor serisidir. Özellikle 2207 Wei modeli yarış ve freestyle pilotlarından performans anlamında tam not almıştır. Bizim de uzun uçuş sürelerince test etme fırsat bulduğumuz Wei,sonderece dengeli, performanslı ve uçuş keyifini maksimumda sunan bir motor."

FC - Matek F405 ($24.99)
http://bit.ly/2Sk6MAL

"Matek F405 son dönemlerin en çok satan uçuş kontrolcüsüdür. Kartı ilk elinize aldığınızda malzeme ve üretim kalitesini hemen farkedeceksiniz. Biz de bu kartı pek çok farklı tasarımda kullanma şansı bulduk. Özelikle piyasadaki klon kartlarda görülen stabilite, ısınma, bec devresi ve gyro sorunlarından arınmış bir uçuş kontrol kartıdır. Tüm bunlara uygun fiyatı da eklenince Matek f405 farklı uçuş sitilleri ve farklı tipteki dronlar için çoğu zaman doğru tercih olmakta."

ESC - Racerstar Tattoo_S 35A ($57.99)
http://bit.ly/2RqlXuJ

ESC'ler sistemin en kritik ve en narin parçalarından biridir. En kaliteli ve en pahalı ESC dahi güven uyandırmaz. Yerli-yersiz iflas etmeleri ile meşurdurlar. Bu anlamda öneri listelerimizde en sık kullanılan ve en çok olumlu yorumu toplayan ESC'leri tercih etmeye gayret ettik. Racerstar'ın üçüncü nesil Tatto serisi escleri yeni yeni yayılmaya başlayan Dshot1200 protokolünü destekliyor. 35A olan bu ESC takımı yüksek güçlerde stabilite sunar. Bu sayede yükseltme seçeneklerinden yapacağınız daha güçlü motor tercihlerinizde de size yeterli olacaktır.

Pervaneler - Dalprop 5045X3 2 Pair X 2 ($5.99)
http://bit.ly/2Ah0fQi

"Fast Racer modelimizdeki amacımız daha fazla güç ve daha fazla hız. Buna sahip olabilmek için yüksek açılıp pervaneler kullanmalıyız. Ancak bu iki etkenden daha fazla önem verdiğimiz ana kuralımız ise stabilite. Kaliteli bir uçuş deneyimi stabilite ile sağlanır. Stabilitenin ilk şartı da vibrasyona sebebiyet vermeyen, dengeli, sağlam ve balanslı pervanelerdir. İşte bu özelliklerin tümü Dalprop 5045x3'de bir araya geliyor. Bu pervaneler uygun fiyatlı değildir. Ancak kaliteli bir uçuş için fiyattan feragat ederek Dalprop öneriyoruz."


FPV EKLENTİLERİ

Kamera - Foxeer HS1177 V2 NTSC 2.5mm ($18.80)
http://bit.ly/2QNUmUW

"FPV ve yarış drone'u kullanıcılarının en büyük tartışma konusu kameralardır. Ayarlar, sınırlı yayın kalitesi, fiyatlar, pek çok farklı marka/model ve kullanılan gözlük gibi onlarca farklı parametrenin işin içinde olması tüm pilotları farklı modelleri tercih etmeye ve yanılgıya itmektedir. Bu anlamda parça önerilerimizde maksimum dikkati kameralara
yönelttik ve en garanti ürünleri önermeyi düşündük. Foxeer hs1177 V2, en sık kullanılan kameralardan biridir. İçerisindeki Sony CCD sensör sayesinde maksimum kaliteyi ve uygun fiyatı sunar. Üzerine onlarca model çıkmasına karşın halen pek çok profesyonel pilot bu kamerayı veya Sony HS1177 tabanlı türevlerini kullanmaktadır."


Anten - 2 X RealACC 4Leaf Antenna ($8.19)
http://bit.ly/2QU6iEV

"Antenler de her zaman uzun tartışmalara konu olur. Çok teknik bir konudur. Bu sebeple yeterli teknik bilgi ve ekipmana sahip olmayan pilotlar genellikle deneme yanılma yolu ile en doğru anteni bulmaya çalışır. RealACC 4Leaf Antenna son dönemlerin en sık tercih edilen antenlerinden biridir. Aomway klonudur. Fiyat/performans oranı yüksektir.
Uygun fiyata iki adet satılıyor olması da tercih sebeplerimizden biri. Bu sebeple performans açısından önem arz eden "alcı ve verici tarafında aynı antenin kullanılması" kuralını uygulayabilirsiniz. Veya kaza sonrası hasar gören anteninizi kolayca değiştirebilirsiniz."


VTX (FPV verici) - Eachine VTX03s ($9.99)
http://bit.ly/2TdlCZT

"Eachine VTX03s mikro boyutları ve hafifliği ile tercih edilir. Bunun yanında SmartAudio desteği ile kullanım kolaylığı sunar. Ancak maksimum 200mW çıkış güç sağlar. Böylece orta ve uzun mesafelerde tercih sebei değildir. Bizim VTX03s'i tercih etmemizdeki ana etken, bir racer'ın ihtiyaç duyduğu minimum ağırlıktır. Bunun yanında VTX03'ün, kompakt
yapısı sayesindeki minimum kayıp avantajı ile testlerde 340mW'a kadar çıkış gücü verdiği tespit edilmiştir. Piyasadaki ürünlerin pek çoğunun kağıt üzerinde 800mW güç verdiğini idda etmesi ve test sonuşlarında 400-500mW civarı sonuçlar çıkması da VTX03'ü kaçınılmaz olarak tercih sebebi yapıyor."OPSİYONEL YÜKSELTMELER

Motor - Emax RSII 2207 2300KV ($95.96)
http://bit.ly/2TjI3fZ

"Profesyonel seviye Emax RSII motorları."

Motor - T-motor F60 Pro II 2207 2500KV ($99.60)
http://bit.ly/2SwgPTc

"Profesyonel seviye T-motor Pro II motorları"

Anten - Foxeer Lollipop 2 ($19.90)
http://bit.ly/2BI4jJh

"Profesyonel seviye T-motor Pro II motorları"

Kamera - Foxeer Falkor Full-Size ($39.90)
http://bit.ly/2RkOKRq

Profesyonel, yeni Foxeer Falkor kamera.


EK & YEDEK PARÇALAR

Yedek Vida Seti - Suelve M3 vida seti ($12.99)
http://bit.ly/2QVUQbz

"Vidaya ihtiyacınız olacak... Hem de bolca ve çok farklı boyutlarda. Bu vida seti acil karbon çelik M3 vida ihtiyacınızı karşılar. Her drone takım çantasında bulunması gereklidir."

Yedek Direkler - Suelve M3X35 Standoff (1) ($3.89)
http://bit.ly/2scsFGR

"Hem frame'inizin boyunu uzatmak, hem de yedek bir taım olarak kullanabileceğiniz, farklı renklerde gövde direkleri. Her hobicinin takım çantasında olması gereken yedek parçalardandır."

Yedek Direkler - Suelve M3X35 Standoff (2) ($2.99)
http://bit.ly/2QZhtfr

"(Farklı model) Hem frame'inizin boyunu uzatmak, hem de yedek bir taım olarak kullanabileceğiniz, farklı renklerde gövde direkleri. Her hobicinin takım çantasında olması gereken yedek parçalardandır."LIPO PİL ÖNERİLERİ

CNHL MiniStar 4S 1500mAh 120C ($26.49)
http://bit.ly/2EIcbOI

"Pro pilotaj: 3-6 dakika uçuş süresi
Yeni başlayanlar: 6-10 dakika uçuş süresi"


Tattu 4s 1550mAh 75C ($32.99)
http://bit.ly/2SwN0lA

"Pro pilotaj: 4-7 dakika uçuş süresi
Yeni başlayanlar: 6-12 dakika uçuş süresi"


"Malum, hobimizdeki en büyük problem Llipo pillerin temini. Ülkemize lipo pil gönderimi yasak olduğu için en zor olan sizlere pil önerisinde bulunabilmek. Ancak son günlerde Banggod'un ülkemize pil satışını açtığını görüyoruz. Bu sebeple pil önerilerimizi Banggood üzerinden yapacağız. Ayrıca yurtiçinde bize avantajlı fiyatlar sunabilen pilottr.com sitesini de ekleyeceğiz. Pil önerilerimizi, parça listelerini hazırladığmız 6 yarış ve Freestyle drone'larımız için kullanabirsiniz. Lipo pillerinizi almadan ve kullanmadan önce lütfen lipo pillerin kullanımı ileilgili önemli bigiler içeren şu forum konularını okuyunuz;

Lipo pil paralel şarj:
viewtopic.php?t=145&p=4311

Lipo pil discharge hatalı kullanım
viewtopic.php?t=423


En son BarisB tarafından 11 Mar 2019, 06:38 tarihinde darbelendi.
Beğenenler: ElektronikSeven59___isimsiz___quadErbagriacik
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

Cevapla

“Komple Quad Parça Önerilerimiz” sayfasına dön