Motor ile frame arasındaki uyum.

Yeni başlayanlar için önerilerimizi, tecrübelerimizi burada paylaşalım.
alisrust

Motor ile frame arasındaki uyum.

Mesaj gönderen alisrust » 11 Oca 2019, 21:43

Merhabalar öncelikle. Motor seçiminde frame ölçülerinin önemli olduğunu duydum beni bilgilendirebilir misiniz. Mesela T-Motor F40 Pro ii motor ile ZMR250 frame kullanmam olumsuz bir sonuç doğurabilir mi?

Kullanıcı avatarı
Serdarr
Ad Soyad: Serdar uslan

Re: Motor ile frame arasındaki uyum.

Mesaj gönderen Serdarr » 11 Oca 2019, 22:26

Motor ile kullanacağınız pervanelerin kaç inç olduğunu belirleyeceksiniz. Ardından bu pervanenin frame'e sığıp sığmadığını kontrol edeceksiniz.
Birde motor deliklerinin uyumuna bakmanız gerekir.
Uçuşa devam 😬😬

SelcukTNS
Ad Soyad: Selçuk Karaman

Mesaj gönderen SelcukTNS » 12 Oca 2019, 00:26

Ben T-Motor f40 pro ii motorları zmr250 de kullanmanızı tavsiye etmem neden çünkü ağırlık olur 220 gibi frameler olabilir ağırlıkta azalır performansınız artar.

Kullanıcı avatarı
BarisB
Ad Soyad: Barış B.

Mesaj gönderen BarisB » 12 Oca 2019, 01:26

alisrust yazdı:
11 Oca 2019, 21:43
Merhabalar öncelikle. Motor seçiminde frame ölçülerinin önemli olduğunu duydum beni bilgilendirebilir misiniz. Mesela T-Motor F40 Pro ii motor ile ZMR250 frame kullanmam olumsuz bir sonuç doğurabilir mi?
Merhaba

Şu sıralama işinizi görebilir;

. Önce uçuş sitilinizi belirleyin. (Örn: freestyle)
. Uçmak istediğiniz boyutu belirleyin ve bu boyutta bir frame seçin. (örn: martian 215mm)
. Frame'in desteklediği maksimum motor (örn: 22xx) ve maksimum pervane (örn:5") tespit edin.
. Motorların performans verilerine bakın. Maksimum performans ve verimi alabileceğiniz kombinasyonu belirleyin.

Aslında bu ince bir matematiktir. Bu konular açıldığında hep aklıma Gökhan hocanın şu sözü geliyor "Aslında bir frame'e koyulacak motor ve pervane bellidir". Gerçekten de bir frame'i incelerken özellikle ağırlığını gördüğünüz anda 2205mi yoksa 2306mı takmanız gerektiğini anlarsınız Eğer yeni başlıyorsanız hazır kurulumları tercih etmeniz daha doğru olabilir.
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

“Genel” sayfasına dön