Kısa devreli esc

Dronlarda kullanılan esclerle ilgili paylaşımlarınız.
burak27
Ad Soyad: Mertburak Dervişoğlu

Kısa devreli esc

Mesaj gönderen burak27 » 25 Şub 2019, 15:53

Selam arkadaşlar bu sabah test ettiğim dronumun öğlen esclerinden birinin motora sinyal göndermediğini fark ettim multi metreyle incelediğim sırada sinyal ve graund kablolarının multimetrede kısa devre gösterdiğini fark ettim bu nasıl mümkün olur anlamadım ve nasıl çözerim bilemedim konu hakkında bilgisinolan paylaşabilir mi lütfen umudu kesmeli miyim escden yoksa tamiri mümkün müdür
46A08EA5-608A-45A9-8A40-AACC0E4DD677.jpeg

Dip not suanda söktüm escyi tekrar multimetreyle kontrol ettiğimde kosa devre göstermedi sorun nerden olabilir anlamadım pdb kontrol ettiğimde pdbde kısa devre olduğunu gördüm ama diğer escler calısıyor
:roll:
Dosya ekleri
21108FA2-D703-4EEF-B7E0-3827D6FD7C76.jpeg

GoldWing
Ad Soyad: Deli Kurt

Re: Kısa devreli esc

Mesaj gönderen GoldWing » 25 Şub 2019, 16:06

sorun pdbnizde belli, en pahalı pdblerden yazık olmuş, emin olmak için çalışmayan escnin sinyalini çalışan sinyal girişlerinden birine takın

burak27

Mesaj gönderen burak27 » 25 Şub 2019, 17:04

Evet değiştirdim ve sorun pdb de malesef bu cok can sıkıcı oldu daha uçuş siftahı yapacaktım şimdiden arza verdi

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 25 Şub 2019, 17:18

Lehimleriniz de hiç sağlıklı gibi durmuyor. Kablolar silikon değil bu nedenle dış izolasyon yanarak sıyrılmış yukarı doğru.. diğer lehim padine çok yakın duruyo... B+ ile diğer beyaz kablo da çok yakın gibi duruyor... Daha temiz bir lehim çalışması ile riski de azaltmış olursunuz.

burak27

Mesaj gönderen burak27 » 25 Şub 2019, 17:22

KingNothing yazdı: 25 Şub 2019, 17:18 Lehimleriniz de hiç sağlıklı gibi durmuyor. Kablolar silikon değil bu nedenle dış izolasyon yanarak sıyrılmış yukarı doğru.. diğer lehim padine çok yakın duruyo... B+ ile diğer beyaz kablo da çok yakın gibi duruyor... Daha temiz bir lehim çalışması ile riski de azaltmış olursunuz.
Ucuz kötü bir lehim aletim var lehim yaparken aceleye geliyor elim yanıyor haklısınız sanırım birde lehim seti almam gerekicek galiba :roll:

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 25 Şub 2019, 17:46

bu matek pdb mi. kartı ribbon kablo ile karta bağlamadan direk flight controller üzerinden motor sinyal girişlerini çekebilirsin. pdb yi sadece current ve voltaj regulatör çıkışlarını kullanarak kendiniz kablolayın. pdb de sinyal iletmeyiversin. ama bir kablo artığı falan lehim sıçraması gibi bir durum olmuş olabilir. iyice kontrol edin. geçmiş olsun.

burak27

Mesaj gönderen burak27 » 25 Şub 2019, 18:02

gokhanyanki yazdı: 25 Şub 2019, 17:46 bu matek pdb mi. kartı ribbon kablo ile karta bağlamadan direk flight controller üzerinden motor sinyal girişlerini çekebilirsin. pdb yi sadece current ve voltaj regulatör çıkışlarını kullanarak kendiniz kablolayın. pdb de sinyal iletmeyiversin. ama bir kablo artığı falan lehim sıçraması gibi bir durum olmuş olabilir. iyice kontrol edin. geçmiş olsun.
Evet matek fchub 6S Tüm kontrolleri yaptım herhangi bir sıcrama yok sabah calısıyordu öğlen calısmayı kesti kartı mı yaktım desem mümkün değil 180A destekliyor 35A escler ne oldu anlamadım ama teşekkür ederim kartı değişicem zaten cok kablo var buda yedek dursun belki lazım olur

“ESC'ler” sayfasına dön