TransTEC Fog Lite 218mm

Fırçasız motorlu hazır dronlar ve parça listeleri
___isimsiz___
Ad Soyad: ...

Re: TransTEC Fog Lite 218mm

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 03 Haz 2019, 19:40

quadEr yazdı: 03 Haz 2019, 18:55 Çok geçmiş olsun kardeş. Gerçekten kendim kaybetmiş gibi üzüldüm.

Son konumunun bir yerde loglandığı gps li bir sistem şart artık bence dronelara. buzzer bile çoğu zaman duyulmuyor. DVR'da keza işe yaramıyor zaman zaman.
Tesekkur ederim, valla bu aralar bir ugursuzluk var basimdan eksik olmadi... Hi sekilde kirilsa da bozulsa da toparladim geri diger dronlari ama bu sefer komple gitti.. Bulmam imkansiza yakin cunku elimde hic veri yok. DVR kaydi olsa da ise yaramaz cunku havadaylen bir anda goruntu gitti.. Sonrasi hic fikrim yok uzaga mi gitti geri dondirebildim yakina mi gitti bilmiyorum... Agacligin icine girdim aradim ama yok, sonra arabayla etrafindan dolasip arkasindaki bosluktan girmeye calistim ama 2mlil telorgu var etrafinda iceri girmem mumkun degil cok sikintili... Maalesef gitti. Tek umidim haftaya aksiyon kameram gelir ve yapimina devam ettigim 5inch long range tamamlaninca havadan arama yapip agac tepesinde filan kaldiysa yerini tespit edersem belki agactan almam mumkun olur... Pervaneler sari renkte ve kollar kirmizi bantla kapli yani yesil agac uzerinde kendini gosterir diye umit ediyorum..

Kullanıcı avatarı
quadEr

Mesaj gönderen quadEr » 03 Haz 2019, 20:08

hknshbz yazdı: 03 Haz 2019, 19:40
quadEr yazdı: 03 Haz 2019, 18:55 Çok geçmiş olsun kardeş. Gerçekten kendim kaybetmiş gibi üzüldüm.

Son konumunun bir yerde loglandığı gps li bir sistem şart artık bence dronelara. buzzer bile çoğu zaman duyulmuyor. DVR'da keza işe yaramıyor zaman zaman.
Tesekkur ederim, valla bu aralar bir ugursuzluk var basimdan eksik olmadi... Hi sekilde kirilsa da bozulsa da toparladim geri diger dronlari ama bu sefer komple gitti.. Bulmam imkansiza yakin cunku elimde hic veri yok. DVR kaydi olsa da ise yaramaz cunku havadaylen bir anda goruntu gitti.. Sonrasi hic fikrim yok uzaga mi gitti geri dondirebildim yakina mi gitti bilmiyorum... Agacligin icine girdim aradim ama yok, sonra arabayla etrafindan dolasip arkasindaki bosluktan girmeye calistim ama 2mlil telorgu var etrafinda iceri girmem mumkun degil cok sikintili... Maalesef gitti. Tek umidim haftaya aksiyon kameram gelir ve yapimina devam ettigim 5inch long range tamamlaninca havadan arama yapip agac tepesinde filan kaldiysa yerini tespit edersem belki agactan almam mumkun olur... Pervaneler sari renkte ve kollar kirmizi bantla kapli yani yesil agac uzerinde kendini gosterir diye umit ediyorum..
Hocam az önce yorum yazdım. Şimdi benimki kayboldu :( Bir an çok siddetli rüzgar çıktı aldı görtürdü çok uzaklarda evlerin arasına yerlerde. Hava da kararmak üzere. Bulmam neredeyse imkansız. Çok üzgünüm çook :( baya da bir uğraşmıştım :( Bundan sonra çok yükseğe çıkamayağım üzerinde dvr, gps vs yokken :(
- TYRO 79
- [LOST - R.I.P.] Realacc Evil 220/Airbot Omnibus F4/REV35/Emax MT2204 2300KV/Foxeer HS1177 V2

Kullanıcı avatarı
bencilzevk
Ad Soyad: bencil zevk

Mesaj gönderen bencilzevk » 03 Haz 2019, 20:57

hknshbz yazdı: 03 Haz 2019, 16:15 Cok canim sikkin dostlar. :cry: :cry: :cry:

Bugun yeni buldugum son 2 3 ucuslari yaptigim alana gittim. Hava guzel, ruzgar yok, ucusa hazirim. Tum kontrolleri yaptim. FPV verici gucu, kanal vs hersey tamam. Gozlukte 1 patch 1 lolipop 2 anten var, quadda da 1 lolipop 2 anten var.

Direk ileri dogru sakin sakin gidiyorum, aksiyon da yapmicam etrafta dolasicam biraz...

Goruntu bir anda komple gitti, siyah ekran... Me oldugunu anlamadim. Quadi goreyim diye gozlugu cikardim ama nafile yok ortalikta biraz kumanda ile gukselsin filan dedim ama o an baktim1 coktan1 rssi gitmis... Gozlugu taktim sirf parazit var. DVR kaydediyordu ama gozlugu cikarirken dvr guc kablosunu cikarmisim yanlislikla ve dvr videodu dosya olarak kaydetmemis. Daha once de olmustu. Eger kaydi durdurmadan gucu cikarirsam videoyu kaydetmiyor.

Sonuc itibariyle Froglite gitti. Ormanliga girip 1 saat aradim ama bulmak imkansiz dunyanin en sansli insani olmam lazim...

Uzerindeki ekipmam

FROGLITE 218 GOVDE
MATEK F405 CTR FC
SAMGUK WEI 2207 2300KV MOTORLAR
RACERSTAR SPROG 35A ESCLER
RUNCAM RACER 2 KAMERA
EACHINE TX805 VTX
FOXEER LOLLIPOP ANTEN
1300MAH 4S LIPO

TOPLAM KAYIP SANIRIM 1500TL UZERI...

Bundan sonra yemin etmeyeyim ama gpssiz ve harici pilli buzzersiz quad yapmicam...

Dugtugu yerdeki son videom

Dustugu yer su agaclik
Geçmiş olsun hocam Allah can sağlığı versin yerine yenisi gelir. Benimde bu gün hiç uzak olmayan mesafede kumanda bağlantısı gitti ve bahçe suluyorduk su dolu andalın içine cop diye düştü hemen çıkarıp pili felan soktum tüm parçaları alkolle temizledim tekrar topladım şükür bı sıkıntı çıkmadı çok değerli olan oyuncaklarla uğraşıyoruz geçmiş olsun tekrar
RC hoby
Mekatronik
8-)

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 03 Haz 2019, 20:57

quadEr yazdı: 03 Haz 2019, 20:08

Hocam az önce yorum yazdım. Şimdi benimki kayboldu :( Bir an çok siddetli rüzgar çıktı aldı görtürdü çok uzaklarda evlerin arasına yerlerde. Hava da kararmak üzere. Bulmam neredeyse imkansız. Çok üzgünüm çook :( baya da bir uğraşmıştım :( Bundan sonra çok yükseğe çıkamayağım üzerinde dvr, gps vs yokken :(
Off kotu olmus, evlerin arasinda goren filan olmamis mi? Benim1 gecen sene zmr250 kaybolmustu 3 ay sonra, bir evin bahcesinde bulundu, bulan arkadas burda forumu da bulup sonra bana faceden ulasmisti. Insallah sen de bir insan1 evladina denk gelirsin. Cok gecmis olsun. Attan dusenin halini attan dusen anlar. Bu arafa ben de gecen sene bu saatlerde kaybetmistim, o yuzden hava kararmasina en1 az 3 saat once ucus yapiyorum, asla bu saatlere birakmiyorum. Ama yine de ucus alani cok onemli... Benim gibi ormana duserse gunun ortasi da olsa nafile...😑

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 03 Haz 2019, 20:59

bencilzevk yazdı: 03 Haz 2019, 20:57
hknshbz yazdı: 03 Haz 2019, 16:15 Cok canim sikkin dostlar. :cry: :cry: :cry:

Bugun yeni buldugum son 2 3 ucuslari yaptigim alana gittim. Hava guzel, ruzgar yok, ucusa hazirim. Tum kontrolleri yaptim. FPV verici gucu, kanal vs hersey tamam. Gozlukte 1 patch 1 lolipop 2 anten var, quadda da 1 lolipop 2 anten var.

Direk ileri dogru sakin sakin gidiyorum, aksiyon da yapmicam etrafta dolasicam biraz...

Goruntu bir anda komple gitti, siyah ekran... Me oldugunu anlamadim. Quadi goreyim diye gozlugu cikardim ama nafile yok ortalikta biraz kumanda ile gukselsin filan dedim ama o an baktim1 coktan1 rssi gitmis... Gozlugu taktim sirf parazit var. DVR kaydediyordu ama gozlugu cikarirken dvr guc kablosunu cikarmisim yanlislikla ve dvr videodu dosya olarak kaydetmemis. Daha once de olmustu. Eger kaydi durdurmadan gucu cikarirsam videoyu kaydetmiyor.

Sonuc itibariyle Froglite gitti. Ormanliga girip 1 saat aradim ama bulmak imkansiz dunyanin en sansli insani olmam lazim...

Uzerindeki ekipmam

FROGLITE 218 GOVDE
MATEK F405 CTR FC
SAMGUK WEI 2207 2300KV MOTORLAR
RACERSTAR SPROG 35A ESCLER
RUNCAM RACER 2 KAMERA
EACHINE TX805 VTX
FOXEER LOLLIPOP ANTEN
1300MAH 4S LIPO

TOPLAM KAYIP SANIRIM 1500TL UZERI...

Bundan sonra yemin etmeyeyim ama gpssiz ve harici pilli buzzersiz quad yapmicam...

Dugtugu yerdeki son videom

Dustugu yer su agaclik
Geçmiş olsun hocam Allah can sağlığı versin yerine yenisi gelir. Benimde bu gün hiç uzak olmayan mesafede kumanda bağlantısı gitti ve bahçe suluyorduk su dolu andalın içine cop diye düştü hemen çıkarıp pili felan soktum tüm parçaları alkolle temizledim tekrar topladım şükür bı sıkıntı çıkmadı çok değerli olan oyuncaklarla uğraşıyoruz geçmiş olsun tekrar
Tesekkurler, size de gecmis olsun...

Kullanıcı avatarı
quadEr

Mesaj gönderen quadEr » 03 Haz 2019, 21:08

hknshbz yazdı: 03 Haz 2019, 20:57
Off kotu olmus, evlerin arasinda goren filan olmamis mi? Benim1 gecen sene zmr250 kaybolmustu 3 ay sonra, bir evin bahcesinde bulundu, bulan arkadas burda forumu da bulup sonra bana faceden ulasmisti. Insallah sen de bir insan1 evladina denk gelirsin. Cok gecmis olsun. Attan dusenin halini attan dusen anlar. Bu arafa ben de gecen sene bu saatlerde kaybetmistim, o yuzden hava kararmasina en1 az 3 saat once ucus yapiyorum, asla bu saatlere birakmiyorum. Ama yine de ucus alani cok onemli... Benim gibi ormana duserse gunun ortasi da olsa nafile...😑
Aynen; baya özendiğim bi drone du o yüzden kötü oldu :( Hayırlısı bakalım. Akşama da dikkat etmek lazım bundan sonra. Ayrıca üzerine numara yazmak da faydalı olabilir.

Sokaklarda sora sora gittim ama bulamadım. Yarın bir daha soracağım/arayacağım. Broşür bile asmayı düşünüyorum direklere. Belki iyi bir insan çıkarsa bulunur. Belki de sonsuza kadar kayıp.
- TYRO 79
- [LOST - R.I.P.] Realacc Evil 220/Airbot Omnibus F4/REV35/Emax MT2204 2300KV/Foxeer HS1177 V2

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 03 Haz 2019, 21:22

ikinize de geçmiş olsun... Quad’ı orada bırakıp dönme, oralarda bir yerde olduğunu düşünme, hatta bir insanmış gibi orada yalnız kalmış/bırakmış gibi kötü hissetme durumu çok keyif kaçırıcı birşey...

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 03 Haz 2019, 21:30

quadEr yazdı: 03 Haz 2019, 21:08
hknshbz yazdı: 03 Haz 2019, 20:57

Aynen; baya özendiğim bi drone du o yüzden kötü oldu :( Hayırlısı bakalım. Akşama da dikkat etmek lazım bundan sonra. Ayrıca üzerine numara yazmak da faydalı olabilir.

Sokaklarda sora sora gittim ama bulamadım. Yarın bir daha soracağım/arayacağım. Broşür bile asmayı düşünüyorum direklere. Belki iyi bir insan çıkarsa bulunur. Belki de sonsuza kadar kayıp.
Isim numara konusunu Ben yapmistim daha once, ev bina olan yerdebir ise yarar ama artik kimsenin olmadigi yerler bulup orda ucuyorum. Benim son yer mesela normalde yolu bile yok, otoban baglanti yolu yaninda bir aciklik var ordan iceri girip patikadan ilerleniyor... Bu hobi maalesef cok para ve cok emek istiyor. Gercekten bu oyuncaklar pahada cok ve de manevi de cok degerli oluyor. An azindan benim icin oyle...

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 03 Haz 2019, 21:31

KingNothing yazdı: 03 Haz 2019, 21:22 ikinize de geçmiş olsun... Quad’ı orada bırakıp dönme, oralarda bir yerde olduğunu düşünme, hatta bir insanmış gibi orada yalnız kalmış/bırakmış gibi kötü hissetme durumu çok keyif kaçırıcı birşey...
saolasin hocam, Aynen bir ekip arkadasimi arkada birakmisim gibi hissediyorum 😔

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 03 Haz 2019, 21:35

Hocam geçen günlü 500mt civarı mid-range denemeni izlerken aklıma gelip diyecektim... Ordaki o ormanlık/ağaçlıktan ağaçların tepesini sıyıra sıyıra proximity uçuş yaparken, bir düşürsen mazallah zor bulursun diyecektim... İçime mi doğdu ne...

Ben de Transtec’in ilk uçuşunda ağacın tepesine çarpıp düştüm... Başta DVR’ı tam izlememiştim... Dibine yakın olan dikenlikli alana düştü sanıp, orak vs dikenlere dalıp 1 saat aradıktan ve ümidi kestikten sonra DVR’ı iyice izleyip, quad’ın başka tarafa düştüğünü farkedip, bahçenin içinde dümdüz alanda yerde dururken buldum... Biraz nasip işi, saatlerce arayıp sonra alakasız yerde buluyorsun...

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 03 Haz 2019, 21:44

hepinize geçmiş olsun aslında dün görüntü gitme meselesini hakan hocamla özelden konuşmuştuk gps takarak failsafe i gps rescue olarak ayarla falan demiştim. elinde modül varken keşke öyle yapsaydın. ayrıca bu siyah ekran iyi değil karıncalı ekran göremiyorsan çok sıkıntı vericinde değil ama alıcında dediğin gibi bir sorun var galiba. ona bir çözüm bulmadan bir daha uçuş yapmamak lazım. ayrıca kendinden pilli buzzer meselesini senin konularına bir kaç defa yazdım ama insan başına gelmez sanıyor sanırım. kendinden pilli buzzerlar freestyle long range, cruise stillerinde uçuş yapanlar için gerekli değil şart. peki düşme sonrası rssi ya da vtx sinyali ile tarama yaptın mı Hakan hocam ? @quadEr e de soruyorum.

çok geçmiş olsun tekrar. varsa yakınlarda bir dji drone kullanan arkadaşla havadan tarayarak bulunacağını düşünüyorum. quader de inşallah vicdanlı birilerine denk gelirsin kardeşim. herkese kırımsız uçuşlar.

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 03 Haz 2019, 21:58

KingNothing yazdı: 03 Haz 2019, 21:35 Hocam geçen günlü 500mt civarı mid-range denemeni izlerken aklıma gelip diyecektim... Ordaki o ormanlık/ağaçlıktan ağaçların tepesini sıyıra sıyıra proximity uçuş yaparken, bir düşürsen mazallah zor bulursun diyecektim... İçime mi doğdu ne...

Ben de Transtec’in ilk uçuşunda ağacın tepesine çarpıp düştüm... Başta DVR’ı tam izlememiştim... Dibine yakın olan dikenlikli alana düştü sanıp, orak vs dikenlere dalıp 1 saat aradıktan ve ümidi kestikten sonra DVR’ı iyice izleyip, quad’ın başka tarafa düştüğünü farkedip, bahçenin içinde dümdüz alanda yerde dururken buldum... Biraz nasip işi, saatlerce arayıp sonra alakasız yerde buluyorsun...
Hocam o bolgede ilk1 ucuslarda temkinliydim, youtube a koymadigim videolar var, once boslukta gidip geliyorum, biraz agaclara gidip1 geri geliyorum, emin olunca ilerlere gectim. Bugun de artik orda zaten ucus yaptim sorun yasamadim diye direk duzlugu gecip agaclarin uzerine geldim ve olan orda oldu... Dedigin gibi bende simdiye kadar asla dusdugunu zannetigim yerde bulamadim... Hep alakasiz yerlerden cikti...

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 03 Haz 2019, 22:07

gokhanyanki yazdı: 03 Haz 2019, 21:44 hepinize geçmiş olsun aslında dün görüntü gitme meselesini hakan hocamla özelden konuşmuştuk gps takarak failsafe i gps rescue olarak ayarla falan demiştim. elinde modül varken keşke öyle yapsaydın. ayrıca bu siyah ekran iyi değil karıncalı ekran göremiyorsan çok sıkıntı vericinde değil ama alıcında dediğin gibi bir sorun var galiba. ona bir çözüm bulmadan bir daha uçuş yapmamak lazım. ayrıca kendinden pilli buzzer meselesini senin konularına bir kaç defa yazdım ama insan başına gelmez sanıyor sanırım. kendinden pilli buzzerlar freestyle long range, cruise stillerinde uçuş yapanlar için gerekli değil şart. peki düşme sonrası rssi ya da vtx sinyali ile tarama yaptın mı Hakan hocam ? @quadEr e de soruyorum.

çok geçmiş olsun tekrar. varsa yakınlarda bir dji drone kullanan arkadaşla havadan tarayarak bulunacağını düşünüyorum. quader de inşallah vicdanlı birilerine denk gelirsin kardeşim. herkese kırımsız uçuşlar.
Hocam dun 2 tane kendinden pilli buzzer siparisi verdim. GPS xl5e taktigim icin frogliteda yok ama bn220 siparisleri verecegim ilerisi icin.. Artik gpssiz ve kendinden pilli buzzersiz dron ucurmak yok desem yeridir..

Alicida problem olduguna kesin kanaat getirdim ama nasil cozerim bilmiyorum. Yeni gozluk alacagim, ama ne alsam... Fatshark diyeceksiniz ama cok para... So modul takabilecegim baska me tavsiye exersiniz ev200d veya skyzone tavsiye eder misimiz?

Dustukten sonra yani ben dustu diye tahmin ediyorum1 cunku baktim goruntu gelmiyor direk failsafe aldim... Sonra baktim RSSI komple gidik FPV komple karincali... Yani onlar hic ise yaramadi...

Aldigim buzzerlar asagidaki

Safak

Mesaj gönderen Safak » 03 Haz 2019, 22:18

Geçmiş olsun Hakan hocam, kendi başıma gelmiş kadar üzüldüm.
Alternatif bir tedbir olarak drone üstüne bir etiket mi yapıştırsak acaba, isim-adres-telefon vb. Bulan olursa, ulaşsın diye.

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 03 Haz 2019, 22:24

iyi yamışsın. buzzer şart.

güzlük olarak ev200d ya da skyzone alabilirsin. ev200d barış hocamda var galiba o sana yardımcı olur bi alo de bence.. gözlükler çok pahalı dersen sana monitör önereyim ikinci versiyonunu kullandım dehşet bir ekranı var güneş altında bile görülüyor. bu üçüncü versiyonu tek eksiği dvr yok o da olsaymış mükemmel olacakmış. diversity alıcısı var cihaz 5" kumandanın üstüne takabilirsin. aparat alarak.

monitör
https://www.banggood.com/Hawkeye-Little ... kid=333865

ya da senin gözlük ev100 dü galiba mod yapabilirsin bir diversity alıcı alarak ama bunu alıcı arızası varsa yap gözlükte bir arıza yani görüntü sürücüsünde bir arıza varsa bu da bir işe yaramayacaktır. gene siyah ekran gelecektir.

En son gökhan YANKI tarafından 03 Haz 2019, 22:40 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 03 Haz 2019, 22:33

Safak yazdı: 03 Haz 2019, 22:18 Geçmiş olsun Hakan hocam, kendi başıma gelmiş kadar üzüldüm.
Alternatif bir tedbir olarak drone üstüne bir etiket mi yapıştırsak acaba, isim-adres-telefon vb. Bulan olursa, ulaşsın diye.
Hocam bu etiket isini daha once belki forumda tek yapan benimdir ama su aralar uctufum yerler kus ucmaz kervan gecmez yerler... Yani etiket pek benim isime yapamayacagi icin cimardim...

Safak

Mesaj gönderen Safak » 03 Haz 2019, 22:38

Hakan hocam sende de mi ev100 var 😂,
Geçen yıl araştırıp etmeden aldım, şimdi atsam atılmıyor, satsam satılmıyor. Benimde bi kere görüntü çat diye gitmişti, pilden falandır diye düşünmüştüm 🤔

___isimsiz___

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 03 Haz 2019, 22:40

gokhanyanki yazdı: 03 Haz 2019, 22:24 iyi yamışsın. buzzer şart.

güzlük olarak ev200d ya da skyzone alabilirsin. ev200d barış hocamda var galiba o sana yardımcı olur bi alo de bence.. gözlükler çok pahalı dersen sana monitör önereyim ikinci versiyonunu kullandım dehşet bir ekranı var güneş altında bile görülüyor. bu üçüncü versiyonu tek eksiği dvr yok o da olsaymış mükemmel olacakmış. diversity alıcısı var cihaz 5" kumandanın üstüne takabilirsin. aparat alarak.

ya da senin gözlük ev100 dü galiba mod yapabilirsin bir diversity alıcı alarak ama bunu alıcı arızası varsa yap gözlükte bir arıza yani görüntü sürücüsünde bir arıza varsa bu da bir işe yaramayacaktır. gene siyah ekran gelecektir.

monitör
Hocam bu modul olayi benim icin iyi haber... Gozlugu basit anlstimla VR gozluk gibi kullanmis, modulden almis goruntuyu dvr ile gozluge av-in olarak vermis. Simdi dusunuyorum, acaba bir modul alsam, gozlugu acip kendi vericisi kablo baglantisina paralel bu modul baglantisini yapsam ise yarar mi? Bendeki dvr ev100 icin olan, onda av-in/out tek yerden oluyor. Yani bu arkadasin yaptigini ancak ikinci bir dvr ile yapabilirim.

Modul konusu da ayri bir derya Deniz. Oscarlink eachine module ovmus

https://oscarliang.com/eachine-pro58-di ... -achilles/

Anten olarak da sunu almayi dusunuyorum
Lumenier AXII Long Range 5.8GHz 1.6dBi 125mm FPV Antenna LHCP/RHCP SMA For FPV RC Drone RC Parts from Toys Hobbies and Robot on banggood.com
https://banggood.app.link/VL1u3aG6dX

BU arada suan Izmitteyim, inanilmaz yagmur basladi, benim quad benden 60km uzakta ama yavrucuk ya yagmur yagiyor ve sirilsiklam oluyorsa diye dusunuyorum 😅

Kullanıcı avatarı
quadEr

Mesaj gönderen quadEr » 03 Haz 2019, 23:01

gokhanyanki yazdı: 03 Haz 2019, 21:44 hepinize geçmiş olsun aslında dün görüntü gitme meselesini hakan hocamla özelden konuşmuştuk gps takarak failsafe i gps rescue olarak ayarla falan demiştim. elinde modül varken keşke öyle yapsaydın. ayrıca bu siyah ekran iyi değil karıncalı ekran göremiyorsan çok sıkıntı vericinde değil ama alıcında dediğin gibi bir sorun var galiba. ona bir çözüm bulmadan bir daha uçuş yapmamak lazım. ayrıca kendinden pilli buzzer meselesini senin konularına bir kaç defa yazdım ama insan başına gelmez sanıyor sanırım. kendinden pilli buzzerlar freestyle long range, cruise stillerinde uçuş yapanlar için gerekli değil şart. peki düşme sonrası rssi ya da vtx sinyali ile tarama yaptın mı Hakan hocam ? @quadEr e de soruyorum.

Hocam kaybettiğim uçuştan once, gözlüğün band+ tuşu takılı kalmıstı.
20190603_225432.jpg
Tuşu kurtarmaya calismistim ama sahada yapamamistim. Ancak eve geldikten sonra tornavida ile açip düzeltebildim.

Takili kaldigi surekli arama yapiyordu. O yuzden gozlugu kullanamadim. Ayni zamanda gozluk kullanmadigim icin de kayboldu drone(siddetli ruzgar bi an goturdugu icin ciplaj gozle goremedim)

Gozluk olmayinca vtx rssi da yapamadim. Tusu yaptigim icin simdi aramaya cikacagim tekrar gozlukle ama pili bitmismidir bilmiyorum.

Bir de asagidaki brosuru yazirdim ama bunu sokaklara assam acaba başima bela alir miyim emin olamadim. Riske girip yine de asmayi dusunuyorum ama cunku baya emek harcadim bu drona!
20190603_223150.jpg
- TYRO 79

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 03 Haz 2019, 23:08

hknshbz yazdı: 03 Haz 2019, 22:40
gokhanyanki yazdı: 03 Haz 2019, 22:24 iyi yamışsın. buzzer şart.

monitör
Hocam bu modul olayi benim icin iyi haber... Gozlugu basit anlstimla VR gozluk gibi kullanmis, modulden almis goruntuyu dvr ile gozluge av-in olarak vermis. Simdi dusunuyorum, acaba bir modul alsam, gozlugu acip kendi vericisi kablo baglantisina paralel bu modul baglantisini yapsam ise yarar mi? Bendeki dvr ev100 icin olan, onda av-in/out tek yerden oluyor. Yani bu arkadasin yaptigini ancak ikinci bir dvr ile yapabilirim.

Modul konusu da ayri bir derya Deniz. Oscarlink eachine module ovmus

https://oscarliang.com/eachine-pro58-di ... -achilles/

Anten olarak da sunu almayi dusunuyorum
Lumenier AXII Long Range 5.8GHz 1.6dBi 125mm FPV Antenna LHCP/RHCP SMA For FPV RC Drone RC Parts from Toys Hobbies and Robot on banggood.com
https://banggood.app.link/VL1u3aG6dX

BU arada suan Izmitteyim, inanilmaz yagmur basladi, benim quad benden 60km uzakta ama yavrucuk ya yagmur yagiyor ve sirilsiklam oluyorsa diye dusunuyorum 😅
yazık inşallah şemsiyesi vardır. :o

lumenier çok pahalı be. aomway çıkardı lollipop antenlerini ben her zamanki gibi bu ürünününde çok güzel olaracağına inanıyorum fiyatı da 3 te birine gelir

https://www.banggood.com/Aomway-MINI-2_ ... kid=333912

ev100 için sende bir de dvr var heralde bağlantılarını bilemediğim için bir yorum yapamayacağım.

“Fırçasız Dronlar” sayfasına dön