Selamlar...

Bu forum altında muhabbet ediyoruz.
Safak

Selamlar...

Mesaj gönderen Safak » 06 Nis 2019, 22:31

Merhaba, ismim Şafak, Balıkesir'de ikamet ediyorum. Yaşım 38.

Modelcilik ile 5 yıldır uğraşıyorum, teknik bilgim orta seviye, pilotajım vasat 😊. Her türlü rc araçtan en az bir kaç modelim var, (uçan, kaçan, yüzen vb :))

Bu kadar çok farklı modelle ilgilenmem, aslında maymun iştahlı biri gibi görünmeme sebep oluyor. Lakin işin aslı ergenlik çağına gelen oğlumla alakalı. Kendisi teknoloji ve elektroniğe aşırı meraklı, ama bu merakını bilgisayar, tablet, oyun konsolu vb gibi araçlarla sınırlandırmış durumda.

Futbol oynamak, bisiklet sürmek gibi yaşının en popüler sokak hobilerine zerre ilgi duymayan oğlumu, evden çıkarmak, elektronik eşyalara merakını hobiye dönüştürmek için başladı herşey. Önce birkaç ufak, ucuz model... İlgisi artmayınca daha profesyonel modeller.., farklı kategoride modeller..., ama ergenlik çağına gireli uzun zaman oldu, hala ilgisi yok.

Oğlumun ilgilenmediği hobi benim üzerime kaldı 😊, daha doğrusu, araştırıp öğrenmeye çaba sarf ettikçe benim merakım ve ilgim arttı. Şimdi iş, ev, çocukların okul-kurs koşturması arasında vakit bulabilirsem ilgilenmeye çalışıyorum. İlgilendiğim zamanlar da daha ziyade, evde ayar ve tamir ile geçiyor. Zira çok nadir çıkabildiğim sahadan genellikle kırım ile dönerim 😊.

Foruma son zamanlarda ara sıra uğruyordum, ama burada samimi bir aile ortamı gördüğüm için üye olup bu aileye katılmak istedim. Nasip bu güneymiş. Hepinize iyi forumlar... 👋

___isimsiz___
Ad Soyad: ...

Re: Selamlar...

Mesaj gönderen ___isimsiz___ » 06 Nis 2019, 22:43

Valla ornek bir baba profiliniz var😊 Oncelikle bu cabaniz icin sizi tebrik ederim... RC hobide bence cesitlilik guzel bir durum. Benim nitrolu arabalardan turun howercrafta kadar cok cesitli modellerim oldu. Herbiri ile ugrasirken cok sey ogrendim.

Aramiza hos geldiniz.

Iyi forumlar & kirimsiz ucuslar dilerim 😊

Kullanıcı avatarı
Yusuf
Ad Soyad: Yusuf
İletişim:

Mesaj gönderen Yusuf » 06 Nis 2019, 22:53

Safak yazdı: 06 Nis 2019, 22:31 Merhaba, ismim Şafak, Balıkesir'de ikamet ediyorum. Yaşım 38.

Modelcilik ile 5 yıldır uğraşıyorum, teknik bilgim orta seviye, pilotajım vasat 😊. Her türlü rc araçtan en az bir kaç modelim var, (uçan, kaçan, yüzen vb :))

Bu kadar çok farklı modelle ilgilenmem, aslında maymun iştahlı biri gibi görünmeme sebep oluyor. Lakin işin aslı ergenlik çağına gelen oğlumla alakalı. Kendisi teknoloji ve elektroniğe aşırı meraklı, ama bu merakını bilgisayar, tablet, oyun konsolu vb gibi araçlarla sınırlandırmış durumda.

Futbol oynamak, bisiklet sürmek gibi yaşının en popüler sokak hobilerine zerre ilgi duymayan oğlumu, evden çıkarmak, elektronik eşyalara merakını hobiye dönüştürmek için başladı herşey. Önce birkaç ufak, ucuz model... İlgisi artmayınca daha profesyonel modeller.., farklı kategoride modeller..., ama ergenlik çağına gireli uzun zaman oldu, hala ilgisi yok.

Oğlumun ilgilenmediği hobi benim üzerime kaldı 😊, daha doğrusu, araştırıp öğrenmeye çaba sarf ettikçe benim merakım ve ilgim arttı. Şimdi iş, ev, çocukların okul-kurs koşturması arasında vakit bulabilirsem ilgilenmeye çalışıyorum. İlgilendiğim zamanlar da daha ziyade, evde ayar ve tamir ile geçiyor. Zira çok nadir çıkabildiğim sahadan genellikle kırım ile dönerim 😊.

Foruma son zamanlarda ara sıra uğruyordum, ama burada samimi bir aile ortamı gördüğüm için üye olup bu aileye katılmak istedim. Nasip bu güneymiş. Hepinize iyi forumlar... 👋
Şafak bey ailenize alım var mı? :)

Şaka bir yana aramıza hoşgeldiniz. Bahsettiğiniz gibi birçok kardeşimiz bilgisayar başından kalkmıyor. Bende zamanında çok fazla bilgisayar oyunu oynardım lakin bir süre sonra sıkıldım. Farklı şeylere merak saldım: web tasarım, 3d printer, drone uçurmak gibi... Belki sizin çocuğunuzda böyle olabilir.
Umarım çabalarınızın neticesine ulaşırsınız.
:arrow: 3d Printer Baskı Siparişleriniz ve Fiyat Teklifi Almak İçin:

https://www.3dbaskisiparis.com/?tracking=5c80e486c8b99

Safak

Mesaj gönderen Safak » 06 Nis 2019, 22:54

Teşekkür ederim 😊, bazen diyorum benim babam benimle bu kadar ilgilense şimdi dünya çapında bir rc pilot olurdum 😁

Kullanıcı avatarı
armagan
Ad Soyad: armagan kara

Mesaj gönderen armagan » 06 Nis 2019, 23:02

hoşgeldiniz

Kullanıcı avatarı
bagriacik
Ad Soyad: Gökhan B

Mesaj gönderen bagriacik » 06 Nis 2019, 23:11

Şafak bey hoş geldiniz. Oğlunuz ile vakit geçirme ve onun bir hobi edinmesine yardımcı olduğunuz için sizi kutlarım :) İyi forumlar.
Martian 215 Freestyle build / Taranis Q X7 / Xiaomi FIMI X8 SE

GCMavisi33
Ad Soyad: Yusuf Berkay

Mesaj gönderen GCMavisi33 » 07 Nis 2019, 00:58

Şafak abicim Valla ne yalan söyliyim öğrenci adamım ailem başımıza tamircimi olucan diyip duruyor :lol: evi atölyeye çevirdin , çalışma odası mı tamirhanemi belli degil diyorlar . Derslerine odaklan bunlarıda kaldır artık diyorlar . Paranı saçma şeylere harcıyorsun bırak artık şunları diyorlar . Ailedeki herkez benim bu halimden yıllardır bıkmış durumda . Yani kısacası Şafak abicim Şöyle senin gibi kafadengi bir babaya gerçekten çok ihtiyacim var . Hani derler ya keşke benim olsa :lol: :lol: valla alahhın çanakkalesindede tek bir kul yokki şu işlerle uğraşan . 2 kişi olsada şöyle bi rc yarıştırsak fenamı olur :D :lol: .
Ben herşeye inat hâla bu işlerle uğraşıyorum drone işine yeni daha 1 senedir girdim ama onun dışında helikopter olsun rc model arablar olsun uçan kaçan herşeyden az çok var . ofroad onroad 1/10 - 1/12 rc araçalar , feilun ft011 rc sürat teknesi 1/5lik , toplama uçak . Her boydan helikopter . Nitro yakıtlı araçlar . Ve yeni yeni topladığım micro quadlar :D

Kullanıcı avatarı
KsKRaist
Ad Soyad: Can Demir

Mesaj gönderen KsKRaist » 07 Nis 2019, 08:11

İzmir’e beklerim. En kötü bir ben Balıkesir’e gelirim.
Lise : Elektrik - Ön Lisans : Mekatronik - Lisans : Elektrik - Elektronik Müh. Öğrenmenin yaşı yoktur...

Safak

Mesaj gönderen Safak » 08 Nis 2019, 16:26

Hoşbulduk, teşekkür ederim.

Balıkesir bu hobi için biraz elverişsiz bir iklime sahip. Zira rüzgarsız gün yok gibidir. Ama yinede Çanakkale'nin eline su dökemez 😊.

GCMavisi33, keşke birkaç yıl önce tanışsaydık, 5 yıl Çanakkale'de kaldım :)

KskRaist; fanatik bir ksk yatafyarıydım, hala çok fanatik olmasam da, gönlümde ayrı yeri var, çocukluk ve gençlik yıllarımın başları karşıyaka'da geçti, ara sıra arkadaşlarım için uğrarım. Yolum düşerse bir çayınızı içerim 😊

Kullanıcı avatarı
KsKRaist
Ad Soyad: Can Demir

Mesaj gönderen KsKRaist » 09 Nis 2019, 00:49

Tabi beklerim buyrun.
Lise : Elektrik - Ön Lisans : Mekatronik - Lisans : Elektrik - Elektronik Müh. Öğrenmenin yaşı yoktur...

“Muhabbet, Tanışma, Duyuru...” sayfasına dön