dron parçası Kendin Yap/DIY Yardım

Yeni başlayanlar için önerilerimizi, tecrübelerimizi burada paylaşalım.
53cagri53

dron parçası Kendin Yap/DIY Yardım

Mesaj gönderen 53cagri53 » 05 May 2019, 14:59

dron dünyada gelişen bizim ülkemizde yeni yeni gelişen teklonoji
bu sisteme ayak uydurarak her parçasını üretmeyi kafama koydum
fakat global olmak istiyorum
çinin iyi bir zekası var her teklonojik aletin taklidini yapabilip satıyorlar
fabrikaları okullardaki sınıflar kadar
bir dji motorun orjinali 40 dolar
çin uretim motor 10 dolar
içindeki statorun parçası alibabada 2 dolar
parçalari toplayip burda satsan yinede AliExpress deki gibi kar edemiyorsun
adamlar öyle bi satıyorlar ki sen kendi ulkende üretsen kar edemiyorsun parçasını ordan alip burda toplasan satsan kar edemiyosun
bi dron motorunu bu forumdaki herkez parçalarını birleştirebilir onarabilir

sira geldi bize
bizim bu insanlarla rekabet etmeye cüret edebilecek birseyimiz var mi diye düşünün ce beynim fatal error veriyor.uçak yapacaz araba yapacaz(hayaller paris yasanti Somali senin adın belli mokali mokali ).
bizde ilgide çok az
örnek gokhan hocanın her videosu 100 k izlense emimim adam hergun video atar dükkanı kapatır youtube girer

neyse gelelim benim soruya
ben nasıl kendim üretip bu çinle rekabete girebilirim fiyatta rekabetim olmassa neyde rekabetim olmalı

Safak

Re: dron parçası Kendin Yap/DIY Yardım

Mesaj gönderen Safak » 05 May 2019, 16:28

Çin'in ekonomik politikasıyla Amerika bile baş edemiyor. Kaldıki Çin buraya da kolay gelmedi. Çinde nerdeyse bir nesil heba oldu, açlık sınırında zor şartlarda çok uzun saatler çalışarak bu noktaya geldiler. Biz çocuklarımız için gece gündüz çalışıp asgari geçim sağlayacak kadar kazanmaya razımıyız.

Aslında dünyanın en zeki milletlerinden biriyiz, ama bir o kadarda tembel, ve hazırcıyız. Herzaman kısa yoldan köşeyi dönme hayali kuruyoruz. Çalışmak, üretmek ve ekonomik program yapmanın meyvesini, ancak onlarca yıl sonra alabiliriz. Bizim ülkemizdeki bakan yada politikacılar ancak kendi dönemi olan 3-5 yılı kurtarma derdinde.

Bizim ekonomiden sorumlu bakanın, bırakın politika üretmeyi, dünyadan haberi yok. Adam Çin'den gelen yıllık 25 milyon mektup varmış diyor (ptt dağıttığı ve çoğu dosya boyutunda olduğu için). Sanıyormuş ki, milyonlarca Türk vatandaşının Çin'de mektup arkadaşı var.
Bu duruma yeni uyanan bakanımızın, ekonomik politikası, yerli üretimi Çin ile nasıl rekabet ettiririm olması gerekeceği yerde, orda dönen paradan nasıl vergi alırım olunca, bizim ülkede de, sen ne yaparsan yap, devlet teşviği ve desteği olmadan, yeterli kanun ve mevzuat ile korunmadan değil Çin ile, Tanzanya ile bile rekabet edemezsin.

Bu arada bizim insanımız için her zaman fiyat ana kriterdir. Kalite ve satış sonrası hizmet ancak sütten ağzı yananlar için önemli oluyor. Fiyatta rekabet yoksa maalesef primer müşteriden pay kapma şansı yok.

“Genel” sayfasına dön