fimi X8 aldım, "Nakliye Sigortası" (Banggood) konusunda yardım

Yeni başlayanlar için önerilerimizi, tecrübelerimizi burada paylaşalım.
Servet

fimi X8 aldım, "Nakliye Sigortası" (Banggood) konusunda yardım

Mesaj gönderen Servet » 13 Tem 2019, 07:59

Merhaba arkadaşlar, Banggood'tan X8 aldım ama nakliye sigortası seçmedim. Herhangi bir problem yaşar mıyım ?

Hava kayıtlı kargo ile aldım.

Vergi sigortası ekledim arkadaşlar. 2148 e almıştım. Bir daha bu paraya alamam. O zaman iptal mı etmeli? 2600 lerden aşağı düşmüyor.
En son Servet tarafından 13 Tem 2019, 10:35 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
Sadık
Ad Soyad: Sadık

Re: fimi X8 aldım, "Nakliye Sigortası" (Banggood) konusunda yardım

Mesaj gönderen Sadık » 13 Tem 2019, 09:29

Çok güzel Bi problem yaşarsın 😁 @bagriacik arkadaşımız 1050 TL gibi bir vergi ödedi. Ben de şuan shgm onayı bekliyorum. Bakalım bana ne kadar kitleyecekler. Hazırlıklı ol şimdiden hem maddi hem manevi olarak 😂
Biliyorum. Oruçlu doğar insan, ölümün iftar sofrasına...

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 13 Tem 2019, 09:39

Nakliye sigortası diyor... Tariff insurance değil...
Vergi ile alakası yok onun... Ama onu işaretlememiş olman ondan daha büyük sıkıntı bence... Ürün kaybolsa gelmese kırık gelse vs güvencen yok...

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 13 Tem 2019, 09:40

Sadık yazdı: 13 Tem 2019, 09:29 Çok güzel Bi problem yaşarsın 😁 @bagriacik arkadaşımız 1050 TL gibi bir vergi ödedi. Ben de şuan shgm onayı bekliyorum. Bakalım bana ne kadar kitleyecekler. Hazırlıklı ol şimdiden hem maddi hem manevi olarak 😂
hocam nakliye sigortasını işaretlememiş arkadaş gümrük sigortasını yazmamış.

nakliye sigortası kasko gibi düşün kaza yapmadığın sürece kaskon var yok hiç önemli olmaz ama kaza yaparsan araban perte(allah korusun sana birşey olmazsa tabi) bile çıksa sana parasını öderler. burda da olmaz olmaz ama olduğu zaman da yani paket kaybolursa sana parasını geri iade ederler ya da yeniden gönderirler.

Servet

Mesaj gönderen Servet » 13 Tem 2019, 10:37

gökhan YANKI yazdı: 13 Tem 2019, 09:40
Sadık yazdı: 13 Tem 2019, 09:29 Çok güzel Bi problem yaşarsın 😁 @bagriacik arkadaşımız 1050 TL gibi bir vergi ödedi. Ben de şuan shgm onayı bekliyorum. Bakalım bana ne kadar kitleyecekler. Hazırlıklı ol şimdiden hem maddi hem manevi olarak 😂

nakliye sigortası kasko gibi düşün kaza yapmadığın sürece kaskon var yok hiç önemli olmaz ama kaza yaparsan araban perte(allah korusun sana birşey olmazsa tabi) bile çıksa sana parasını öderler. burda da olmaz olmaz ama olduğu zaman da yani paket kaybolursa sana parasını geri iade ederler ya da yeniden gönderirler.
Hocam 2148 gelmişti şimdi hangisi mantıklı iptal etmek mi? Sorun yaşayan oldu mu hiç böyle şeylerde? Zaten kayıtlı kargo değil mi?Kaybolma ihtimali Vs olurmu?

Kullanıcı avatarı
Sadık
Ad Soyad: Sadık

Mesaj gönderen Sadık » 13 Tem 2019, 12:39

Afedersiniz dikkat etmemişim. Herhalde öyle Bi hatanın asla yapılamayacağı bilinç altıma hakim olduğu için direkt gümrük sigortasına gitmiş aklım. Nakliye sigortasını işaretlememek... 😅 O da Bi tercih sonuçta ama... 😂
Biliyorum. Oruçlu doğar insan, ölümün iftar sofrasına...

__isimsiz__

Mesaj gönderen __isimsiz__ » 13 Tem 2019, 20:32

Servet yazdı: 13 Tem 2019, 10:37
gökhan YANKI yazdı: 13 Tem 2019, 09:40

Hocam 2148 gelmişti şimdi hangisi mantıklı iptal etmek mi? Sorun yaşayan oldu mu hiç böyle şeylerde? Zaten kayıtlı kargo değil mi?Kaybolma ihtimali Vs olurmu?
Dostum edebiliyorsan et bence...
Es kaza birşey olsa güvencen yok...

1200TL’ye 3D printer almıştım... Hem de Turkey Direct Mail ile... 10–12 günde... Bilemedin maksimum 15 günde gelen şey... 45 günde gelmedi... En son kayboldu dediler... Yenisini gönderdiler... Sigorta olmasa öyle kalmıştı...

“Genel” sayfasına dön