İlan Kuralları

İkinci El ya da Sıfır parça ve rc araç satış ilanları.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
Gökhan Bora
Mesajlar: 1067
Kayıt: 25 Mar 2018, 01:17
Ad Soyad: Gökhan Bora
Konum: Kırşehir

İlan Kuralları

Mesaj gönderen Gökhan Bora » 01 Nis 2018, 12:22

Alışveriş kategorisi altındaki forumlarda açılan başlıklarla ilgili dikkat edilmesi gereken noktalar:

1 - Satıcı ya da alıcı farketmeksizin, konuyu başlatan üyemiz, ilanındaki ürün ve fiyatla ilgili yorum yapılmasını istemiyorsa bunu mesajında ayrı bir paragrafta açıkça belirtmelidir. Aksi durumda ürün/fiyat ile ilgili gelecek yorumlara katlanmak zorundadır.

2 - Satılan ürünlerle ilgili fotoğraf yüklenmesi zorunlu değildir. Ancak yüklenmesi durumunda ürünün satılabilirliğini artırmakla birlikte bu eylemin güven artırıcı olacağını düşünmekteyiz.

3 - Droneyap.com forumları olarak ne alıcıları ne satıcıları tanırız. Bizler sadece paylaşımda bulunan kişileriz. Ürün alırken veya ürün satarken, alıcı veya satıcının forumlarımızda aktif olması ya da forumda tanınmış bir kişi olması veyahut tanınmış bir kişinin arkadaşı olması kendi başına yeterli bir güven oluşturmamalıdır.

4 - Satılan bir ürünün banggood, aliexpress, gearbest vb. sitelerdekinden daha pahalı olması olasıdır ve normal karşılanmalıdır. Çünkü Çin'den ürün gelmesi hem uzun süre beklemenize hem de gümrük sorunları yaşamanıza neden olabileceğinden, bir gün içerisinde elinize ulaşabilecek bir ürünün satıcı tarafından daha pahalıya ya da sıfırıyla aynı fiyata satılması gayet normaldir. Bu nedenle lütfen sıfırından daha pahalıya bir ürün satılması sizi kızdırmasın.

5 - İlanı veren kişi ile iletişimin yöntemi tamamen ilanı veren kişinin inisiyatifindedir. Eğer ilanı veren kişi sadece "Özel Mesaj" üzerinden iletişim kurulmasını istiyorsa, bunu mesajında açıkça belirtmelidir.

Yukarıdaki maddeler ihtiyaca göre değiştirilebilir ve bu maddelere yenileri eklenebilir. Konu başlığı her ne kadar "ilan kuralları" şeklinde açılmış olsa da çok kuralcı olmadığımızı belirtmek isterim. Bu nedenle, ikinci el ilanları için önerilerinizi lütfen paylaşınız.
Beğenenler: ElektronikSeven59
Ödev yaptırmak isteyenlerden çok fazla mesaj geldiği için özel mesaj kutuma bakamıyorum.

Kullanıcı avatarı
ElektronikSeven59
Mesajlar: 603
Kayıt: 21 Tem 2018, 20:43
Ad Soyad: Yavuz BALIK
Konum: Çerkezköy TEKİRDAĞ

Re: İlan Kuralları

Mesaj gönderen ElektronikSeven59 » 20 Eyl 2018, 20:46

Güzel paylaşım Gökhan abim droneyap.com sayesinde ve bu form sitesi üzerinden 2 arkadaşımıza yardımım dokunduğunu umarım inşallah aldıkları ürünler işlerine yaramıştır. hayırlı satışlar saygılar.
Beğenenler: Gökhan BoraSadık
Tehlikeli Oyuncaklar...

Cevapla

“Satış İlanları” sayfasına dön