FPV Kamera Gecikme Testi

Cevapla
karaposu
Mesajlar: 2
Kayıt: 03 Tem 2018, 23:03
Ad Soyad: karaposu

FPV Kamera Gecikme Testi

Mesaj gönderen karaposu » 03 Tem 2018, 23:35

Merhaba aradaşlar böyle bir forum nimet gerçekten hepimiz bilgilerimizi paylaşırsak kısa zamanda yararlı bir yer haline gelebilir.
Bu konu içinde FPV kamera gecikme testinde 20 adet kameradan aldığım sonuçları paylaşacağım. FPV kameralarda gecikmenin pilotun reaksyon süresine direk etkisi vardır. FPV kamera seçerken gecikme degeri en önemli özelliklerden birisidir

FPV kamera Gecikme Ölçümü
Arkadaşlar kameranın gecikme değerleri sürekli sabit degildir. Sürekli işlem halinde oldugundan dolayı anlık olarak değişebilir.Bu sebeble kameranın devamlı gecikme degeri toplam gecikmesi kadar önemlidir.

Mini quadlar için kullanılan kameraların özelliklerinin derlendigi bir dökümantosyon var yararlı olabilir diye burada paylaşıyorum :Şimdi denemelerim sonucu elde ettigim verilere geçelim:

https://resmim.net/f/oM1CdI.png

Malesef foruma direk olarak olarak ekleyemedim .Hata veriyor. Resimde gördügümüz degerler sadece karşılaştırma amaçlıdır arkadaşlar. Hangisinin daha az gecikme ile çalıştığını anlayabilirsiniz ama gecikmenin tek nedeni kameralar degildir alıcı verici görüntü ekranı gibi unsurlarda gecikmeye sebeb olabilirler
Beğenenler: BarisB

Kullanıcı avatarı
BarisB
Mesajlar: 3410
Kayıt: 29 Mar 2018, 03:12
Ad Soyad: Barış B.
Konum: İstanbul

Re: FPV Kamera Gecikme Testi

Mesaj gönderen BarisB » 04 Tem 2018, 02:26

Elinize sağlık teşekkürler :D
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

Cevapla

“FPV Kameralar” sayfasına dön