XM+ Alıcı düz kırmızı yanıyor

RC araçlarda kullanılan kumandalar ve kumanda alıcıları ile ilgili paylaşımlarınız.
GoldWing
Ad Soyad: Deli Kurt

XM+ Alıcı düz kırmızı yanıyor

Mesaj gönderen GoldWing » 23 Eki 2020, 20:38

Selamlar kumandam x9 lite alıcıyla access protokolüyle bağlıydı, masa üstünde eşleşik ve açık bir şekilde dururken birden alıcının ışığı kırmızıya döndü hafif sönğk yanıyordu, fw atılmıyordu hata veriyordu
2s lipo bağladım o zaman led canlı yanmaya başladı ve fw atabilmeye başladım, fakat gücü verip blink yaparken led tam sönmüyor hafif yanık kalıyor
Fw atarken led yanmaları normal kırmızı blink yeşil düz yanıyor, bind tuşuna basarak açınca yeşil led 1salise çok kısık yanıp sönüyor. Farklı sürüm fwler atınca led blink yerine düz yanıyor gibi değişik frekansta yanıyor
Böyle saçma bir sorun oldu bilgili abilerin olası çözümlerini bekliyorum, şimdiden teşekkür ederim

Kullanıcı avatarı
Aliuzunali
Ad Soyad: ALİ UZUNALİOĞLU

Re: XM+ Alıcı düz kırmızı yanıyor

Mesaj gönderen Aliuzunali » 23 Eki 2020, 22:43

GoldWing yazdı: 23 Eki 2020, 20:38 Selamlar kumandam x9 lite alıcıyla access protokolüyle bağlıydı, masa üstünde eşleşik ve açık bir şekilde dururken birden alıcının ışığı kırmızıya döndü hafif sönğk yanıyordu, fw atılmıyordu hata veriyordu
2s lipo bağladım o zaman led canlı yanmaya başladı ve fw atabilmeye başladım, fakat gücü verip blink yaparken led tam sönmüyor hafif yanık kalıyor
Fw atarken led yanmaları normal kırmızı blink yeşil düz yanıyor, bind tuşuna basarak açınca yeşil led 1salise çok kısık yanıp sönüyor. Farklı sürüm fwler atınca led blink yerine düz yanıyor gibi değişik frekansta yanıyor
Böyle saçma bir sorun oldu bilgili abilerin olası çözümlerini bekliyorum, şimdiden teşekkür ederim
Renk cümbüşü oldu. Renklerin nasıl yandığı aklımda kalmadı ama dron bağlı ve uçmaya hazırken yeşil yanıyorsa ve uçuyorsan sıkıntı yok. Dron da tepki yoksa ve Bf te alıcıyı görmüyorsan fw yi yanlış yüklemişsindir.
Frysky Taranis x9d plus. BLAZER chesna uçak
Eachine zagi uçan kanat. KINGKONG 130 Drone
145mm Drone. 150mm gps dron
Walkera super cp mini heli. Eachine EV800

GoldWing
Ad Soyad: Deli Kurt

Mesaj gönderen GoldWing » 26 Eki 2020, 11:16

haha doğrudur karışık anlattım, abi konu başlığında düz kırmızı yanıyor yazmışım, uçuyorsam neden konu açayım

Kullanıcı avatarı
Aliuzunali
Ad Soyad: ALİ UZUNALİOĞLU

Mesaj gönderen Aliuzunali » 26 Eki 2020, 12:42

GoldWing yazdı: 26 Eki 2020, 11:16 haha doğrudur karışık anlattım, abi konu başlığında düz kırmızı yanıyor yazmışım, uçuyorsam neden konu açayım
Yeşil yanmıyorsa bağlanmıyor demektir. Firmware yanlış oyüklediysen olabilir. Yanlışlıkla frsky kumandanın firmwaresini internal yükleme yaparak bozmuşsan olabilir.
Frysky Taranis x9d plus. BLAZER chesna uçak
Eachine zagi uçan kanat. KINGKONG 130 Drone
145mm Drone. 150mm gps dron
Walkera super cp mini heli. Eachine EV800

“Kumandalar ve Alıcılar” sayfasına dön