XM+ frsky......flaşlayıp geri verebilecek olan varmıdır:))

RC araçlarda kullanılan kumandalar ve kumanda alıcıları ile ilgili paylaşımlarınız.
xanadu
Ad Soyad: Selçuk Odabaşı

XM+ frsky......flaşlayıp geri verebilecek olan varmıdır:))

Mesaj gönderen xanadu » 13 Haz 2022, 19:43

Herkese merhaba,
Tyro79 için..... XM+ ve kumanda olarakta Betafpv'nin Literadio SE2...
Bind etmek isterken XM+ ın kırmızı ve yeşil ışıkları sabit yanıyor....XM+ için firmware yapmam gerek... bunun 2 yolu var gibi gözüküyor...
1-frsky kumanda dan yükleme
2-frsky stk tool kit diye bir flaşlama aparatı.

şu an için ikiside bende yok malesef

1-XM+ kumandasında flaşlayıp geri gönderecek birisi varmıdır:)??
2-yaptırabileceğim bir yer varmıdır?

çok teşekkür ederim ilginize
Selçuk Odabaşı
Dosya ekleri
3.png
2.png
1.png

xanadu

Re: XM+ frsky......flaşlayıp geri verebilecek olan varmıdır:))

Mesaj gönderen xanadu » 14 Haz 2022, 09:18

Teşekkür ederim ilginize,bakıcam ,yapmaya çalışıcam biraz zor gözüküyor benim için;))

xanadu

Mesaj gönderen xanadu » 15 Haz 2022, 21:39

Arkadaşlar tekrar merhaba,yokmudur yardım edecek? veya yaptırabileceğim bir yer…

xanadu

Mesaj gönderen xanadu » 16 Haz 2022, 14:36

Tekrar merhaba,xm+ flaşlamasını yapabileciğim biryer yokmudur arkadaşlar?ya 1 ay bekleyip frsky stk tool alıcam…yada biryerde yükleme yaptırıcam…bir yer söylesniz,bir yardım etseniz???

Kullanıcı avatarı
Aliuzunali
Ad Soyad: ALİ UZUNALİOĞLU

Mesaj gönderen Aliuzunali » 16 Haz 2022, 16:35

xanadu yazdı: 16 Haz 2022, 14:36 Tekrar merhaba,xm+ flaşlamasını yapabileciğim biryer yokmudur arkadaşlar?ya 1 ay bekleyip frsky stk tool alıcam…yada biryerde yükleme yaptırıcam…bir yer söylesniz,bir yardım etseniz???
Ne yazıkki bu işlerle uğraşacak vaktim yok. Ama zor birşey değil.
Frysky Taranis x9d plus. BLAZER chesna uçak
Eachine zagi uçan kanat. KINGKONG 130 Drone
145mm Drone. 150mm gps dron
Walkera super cp mini heli. Eachine EV800

xanadu

Mesaj gönderen xanadu » 16 Haz 2022, 18:00

Selamlar Ali bey,peki yaptırabileceğim bir yer biliyormusunuz acaba?(frsk stk tool için 1 ay beklemem lazım,çin den geleceği için…frsky kumandada yok)

Kullanıcı avatarı
Aliuzunali
Ad Soyad: ALİ UZUNALİOĞLU

Mesaj gönderen Aliuzunali » 16 Haz 2022, 23:48

xanadu yazdı: 16 Haz 2022, 18:00 Selamlar Ali bey,peki yaptırabileceğim bir yer biliyormusunuz acaba?(frsk stk tool için 1 ay beklemem lazım,çin den geleceği için…frsky kumandada yok)
Ne yazıkki bilmiyorum.
Frysky Taranis x9d plus. BLAZER chesna uçak
Eachine zagi uçan kanat. KINGKONG 130 Drone
145mm Drone. 150mm gps dron
Walkera super cp mini heli. Eachine EV800

xanadu

Mesaj gönderen xanadu » 17 Haz 2022, 09:10

Ali bey,4-5 gündür sizden başka yazan veya yol gösteren olmadı.
Kimseninde yardım edeceği yok anlaşılan…
Bende,aliexpress’ten “frsky stk tool” sipariş ettim(1ay bekliycem) gelince kendim yaparım..
Başkalarına minnet edeceğime kendi işimi kendim yaparım.
(Sorun,bedavaya yaptırmak değil…parası ile yaptıracaktım zaten…veya 1 ay beklemek istemediğim için böyle bir yardım istedim forumdan…)
Ama forumda pek yardım/paylaşım olmuyormuş,bunu öğrenmiş olduk…neyse teşekkür ederim ilginize,saygılar

Atmaca
Ad Soyad: Selim Demirci
İletişim:

Mesaj gönderen Atmaca » 17 Haz 2022, 23:01

konuya defalarca baktım keşke elimizden bir iş gelse, belki yapımı ile alakalı bir bilgi bulurum diye düşündüm, ben size yardımcı olamadım ama size bir soru sormak istiyorum müsaadenizle, bu kumanda frsky alıcıları desteklediği yazıyor, her frsky alıcısını flaşlamak mı gerekiyor? flaşlama derken tam olarak alıcı üzerinde yapılan işlem nedir?
Jumper TPro - Flysky İ6
Qav180 - X2 elf 88
Flysight Spx02 - Eachine Ev800

xanadu

Mesaj gönderen xanadu » 18 Haz 2022, 12:26

Atmaca yazdı: 17 Haz 2022, 23:01 konuya defalarca baktım keşke elimizden bir iş gelse, belki yapımı ile alakalı bir bilgi bulurum diye düşündüm, ben size yardımcı olamadım ama size bir soru sormak istiyorum müsaadenizle, bu kumanda frsky alıcıları desteklediği yazıyor, her frsky alıcısını flaşlamak mı gerekiyor? flaşlama derken tam olarak alıcı üzerinde yapılan işlem nedir?
Selamlar,Betafpv’nin kumandaları,frsky protokolleri ile eşleşip çalışıyor….bende kumandayı betafpv,receiver’i ise frsky’ın xm+ modelini aldım…kumandanın içindeki yazılım AB ülkeleri dışında kullanılabiliyor,frksy’ın receiver’i ise AB için olandan gelmiş,sonuç olarak eşleşmiyorlar….frsky’ın sitesinden xm+ için olan AB dışı(evrensel olan) yazılımı yüklemem lazımki,kumanda ile receiver’in yazılımları eşleşebilsin(receiver’i flaşlamak diye bahsettiğim olay)şimdi bu olayı 3 farklı şekilde yapabiliyoruz.
1-yazılımı sd karta yükleyip oradanda frsky kumandaya …kumandayada receiveri bağlayıp yazılımı xm+ receivere yüklemek
2-Dronunuzdaki flight control kartı üzerinden receivere yazılım yüklemek(uğraştım ama olmadı)
3-Frsky’dan….”frsky stk tool”(frsky receiverlara yazılım yükleme aracı) aparatı alıp receivere yüklemek..
Not:Bütün receiverlere(flaşlamak/yazılım yüklemek) gerekmez….yukarıda bahsettiğim gibi uyumsuz olanları (kumandanın yazılım ile receiverin yazılımını bir yapmak) düzeltmek için yazılım yüklenir….
Biraz uzun oldu ama kafanıza takılanları umarım cevaplamışımdır;)
İyi günler dilerim👋

berkerm4n

Mesaj gönderen berkerm4n » 18 Haz 2022, 18:08

xanadu yazdı: 17 Haz 2022, 09:10 Ali bey,4-5 gündür sizden başka yazan veya yol gösteren olmadı.
Kimseninde yardım edeceği yok anlaşılan…
Bende,aliexpress’ten “frsky stk tool” sipariş ettim(1ay bekliycem) gelince kendim yaparım..
Başkalarına minnet edeceğime kendi işimi kendim yaparım.
(Sorun,bedavaya yaptırmak değil…parası ile yaptıracaktım zaten…veya 1 ay beklemek istemediğim için böyle bir yardım istedim forumdan…)
Ama forumda pek yardım/paylaşım olmuyormuş,bunu öğrenmiş olduk…neyse teşekkür ederim ilginize,saygılar
Hocam ben müsait olsaydım seve seve elden yardımcı olurdum. Yardımcı olabilmek adına flight controller yöntemini paylaştım. Sitem etmekte haklısınız ama forum maalesef aktifliğini yitirdi. Bir kaç kişi dışında kimse forumu kullanmıyor. Üzülerek söylüyorum ama burada birebir görüşüp destek alabileceğiniz kimse kalmadı. 1 2 sene önce forum gerçekten çok aktifti. Sorunlarımıza dakikalar içinde yanıt alabiliyorduk.

xanadu

Mesaj gönderen xanadu » 18 Haz 2022, 22:00

Çok teşekkür ederim Berker bey,açıklamanız,ilgilenmeniz yeterli….zaten “frsky stk tool” siparişini verdim 20-25 güne gelir diye düşünüyorum,sağlık olsun bekliycez biraz daha;)

Atmaca
Ad Soyad: Selim Demirci
İletişim:

Mesaj gönderen Atmaca » 20 Haz 2022, 00:52

xanadu yazdı: 18 Haz 2022, 12:26
Atmaca yazdı: 17 Haz 2022, 23:01 konuya defalarca baktım keşke elimizden bir iş gelse, belki yapımı ile alakalı bir bilgi bulurum diye düşündüm, ben size yardımcı olamadım ama size bir soru sormak istiyorum müsaadenizle, bu kumanda frsky alıcıları desteklediği yazıyor, her frsky alıcısını flaşlamak mı gerekiyor? flaşlama derken tam olarak alıcı üzerinde yapılan işlem nedir?
Selamlar,Betafpv’nin kumandaları,frsky protokolleri ile eşleşip çalışıyor….bende kumandayı betafpv,receiver’i ise frsky’ın xm+ modelini aldım…kumandanın içindeki yazılım AB ülkeleri dışında kullanılabiliyor,frksy’ın receiver’i ise AB için olandan gelmiş,sonuç olarak eşleşmiyorlar….frsky’ın sitesinden xm+ için olan AB dışı(evrensel olan) yazılımı yüklemem lazımki,kumanda ile receiver’in yazılımları eşleşebilsin(receiver’i flaşlamak diye bahsettiğim olay)şimdi bu olayı 3 farklı şekilde yapabiliyoruz.
1-yazılımı sd karta yükleyip oradanda frsky kumandaya …kumandayada receiveri bağlayıp yazılımı xm+ receivere yüklemek
2-Dronunuzdaki flight control kartı üzerinden receivere yazılım yüklemek(uğraştım ama olmadı)
3-Frsky’dan….”frsky stk tool”(frsky receiverlara yazılım yükleme aracı) aparatı alıp receivere yüklemek..
Not:Bütün receiverlere(flaşlamak/yazılım yüklemek) gerekmez….yukarıda bahsettiğim gibi uyumsuz olanları (kumandanın yazılım ile receiverin yazılımını bir yapmak) düzeltmek için yazılım yüklenir….
Biraz uzun oldu ama kafanıza takılanları umarım cevaplamışımdır;)
İyi günler dilerim👋
çok iyi anlattınız? bende gamepad tarzı bir kumandaya geçmek istiyorum, literadio serisi de takip ettiklerim arasında. bana kullanım tecrübelerinizi paylaşır mısınız?
Jumper TPro - Flysky İ6
Qav180 - X2 elf 88
Flysight Spx02 - Eachine Ev800

xanadu

Mesaj gönderen xanadu » 20 Haz 2022, 14:42

Betafpv literadio se2 modeli var bende,basit bir kumanda,büyük prof.işler için değil tabiki ama hemen uçuşlar için bence çok iyi…kumanda bir usb ile bilgisayara bağlanıp simülatörlerde kullanabilirsiniz….fiyat performans açısından tatminkar bir kumanda literadio se3 pro versiyonunuda çıkardılar….tabii sizde bir araştırın youtube da inceleme videoları var ….kısaca iyi bir kumanda benim için yeterli diyebilirim;)

“Kumandalar ve Alıcılar” sayfasına dön