Esc sorunu

Bu forum altında muhabbet ediyoruz.
SkyLord
Ad Soyad: Serdar Bayram

Esc sorunu

Mesaj gönderen SkyLord » 30 Eyl 2022, 01:14

Selamlar. Bir proje için rc araba yapıyorum. Elimde racestar 980kv motor ve sari 30 amperlik esc var. Bunlari kullanarak bir araç yaptim. Aracın tekerler havada iken , esc kalibre ettiğim halde az gaz versemde son hıza doğru yükseliyor. Araci yere koyunca arac sanki gücü az gibi hiç hareket etmiyor. Sanki amper düşük gibi tık tık ilerleme ye çalışıyor. Gazı full verdiğim de motor gücü kesiyor ve kalibre oluyor. Tekrardan gazi kesip yeniden güç vermeye çalışıyorum aynı şeyleri yaşıyorum. Acaba nerede yanlış yapıyorum.

Kullanıcı avatarı
Aliuzunali
Ad Soyad: ALİ UZUNALİOĞLU

Re: Esc sorunu

Mesaj gönderen Aliuzunali » 30 Eyl 2022, 12:35

SkyLord yazdı: 30 Eyl 2022, 01:14 Selamlar. Bir proje için rc araba yapıyorum. Elimde racestar 980kv motor ve sari 30 amperlik esc var. Bunlari kullanarak bir araç yaptim. Aracın tekerler havada iken , esc kalibre ettiğim halde az gaz versemde son hıza doğru yükseliyor. Araci yere koyunca arac sanki gücü az gibi hiç hareket etmiyor. Sanki amper düşük gibi tık tık ilerleme ye çalışıyor. Gazı full verdiğim de motor gücü kesiyor ve kalibre oluyor. Tekrardan gazi kesip yeniden güç vermeye çalışıyorum aynı şeyleri yaşıyorum. Acaba nerede yanlış yapıyorum.
Frysky Taranis x9d plus. BLAZER chesna uçak
Eachine zagi uçan kanat. KINGKONG 130 Drone
145mm Drone. 150mm gps dron
Walkera super cp mini heli. Eachine EV800

SkyLord

Mesaj gönderen SkyLord » 30 Eyl 2022, 21:14

Aliuzunali yazdı: 30 Eyl 2022, 12:35
SkyLord yazdı: 30 Eyl 2022, 01:14 Selamlar. Bir proje için rc araba yapıyorum. Elimde racestar 980kv motor ve sari 30 amperlik esc var. Bunlari kullanarak bir araç yaptim. Aracın tekerler havada iken , esc kalibre ettiğim halde az gaz versemde son hıza doğru yükseliyor. Araci yere koyunca arac sanki gücü az gibi hiç hareket etmiyor. Sanki amper düşük gibi tık tık ilerleme ye çalışıyor. Gazı full verdiğim de motor gücü kesiyor ve kalibre oluyor. Tekrardan gazi kesip yeniden güç vermeye çalışıyorum aynı şeyleri yaşıyorum. Acaba nerede yanlış yapıyorum.
Hocam kalibrasyon da sorun yok galiba. Motor boşta baya iyi dönüyor. İstediğim gibi çalışıyor. Ama dişli ile tekerleri donderirken motora sanki güç girmiyor gibi tık tık yapıyor

Kullanıcı avatarı
Aliuzunali
Ad Soyad: ALİ UZUNALİOĞLU

Mesaj gönderen Aliuzunali » 30 Eyl 2022, 22:49

SkyLord yazdı: 30 Eyl 2022, 21:14
Hocam kalibrasyon da sorun yok galiba. Motor boşta baya iyi dönüyor. İstediğim gibi çalışıyor. Ama dişli ile tekerleri donderirken motora sanki güç girmiyor gibi tık tık yapıyor
Bu motorlar hafif sıkılıkta iyi başlangıç yapamayabilir. Dişli oranını yüksek tutup sıklığı gidermen lazım gelebilir.
Frysky Taranis x9d plus. BLAZER chesna uçak
Eachine zagi uçan kanat. KINGKONG 130 Drone
145mm Drone. 150mm gps dron
Walkera super cp mini heli. Eachine EV800

SkyLord

Mesaj gönderen SkyLord » 30 Eyl 2022, 23:09

Aliuzunali yazdı: 30 Eyl 2022, 22:49
SkyLord yazdı: 30 Eyl 2022, 21:14
Bu motorlar hafif sıkılıkta iyi başlangıç yapamayabilir. Dişli oranını yüksek tutup sıklığı gidermen lazım gelebilir.
Hocam aslında çokta sıkı yapmadım. Dişliler arasında hafif boşluk var.

“Muhabbet, Tanışma, Duyuru...” sayfasına dön