Binlerce spam mesaj, başlık

Yeni başlayanlar için önerilerimizi, tecrübelerimizi burada paylaşalım.
Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI
Ad Soyad: gökhan yankı

Binlerce spam mesaj, başlık

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 25 Oca 2023, 22:38

Merhaba arkadaşlar farkettiğiniz gibi yeni bir saldırı daha gerçekleşti. geç farkettiğimiz için forumdaki eski başlıkların altına yazarak ve yeni konular açarak spam mesaj fırtınasıyla forumu kullanılmaz hale getirdiler. silmeye çalışıyorum. bir süre bu şekilde görebilirsiniz. en kısa zamanda temizlemeye çalışacağım.

@Gökhan Bora

SkyLord
Ad Soyad: Serdar Bayram

Re: Binlerce spam mesaj, başlık

Mesaj gönderen SkyLord » 30 Oca 2023, 12:55

Bence üye alımına bir şekilde önlem getirilmeli , bu botlar yüzünden konuları takip etmek işkence haline geliyor

Kullanıcı avatarı
Zatoichi
Ad Soyad: 1_sma_0

Mesaj gönderen Zatoichi » 01 Şub 2023, 12:39

Kolay gelsin Gökhan hocam. Sinir etti botların forum üzerindeki anlamsız reklam mesajları.
Ne var, ne yok? El cevap! 10

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 01 Şub 2023, 20:20

Zatoichi yazdı: 01 Şub 2023, 12:39 Kolay gelsin Gökhan hocam. Sinir etti botların forum üzerindeki anlamsız reklam mesajları.
Sağ olun hocam teşekkür ederim. bu konuda yöneticimiz@Gökhan Bora ya ulaşamıyorum maalesef. @SkyLord unda dediği gibi üye alımına bir önlem lazım. bu şekilde çok sıkıntı. nasıl bir botsa bütün eski başlıklara mesaj yazıyor. sinir etti hakkaten.

Atmaca
Ad Soyad: Selim Demirci
İletişim:

Mesaj gönderen Atmaca » 02 Şub 2023, 00:23

peki siz farklı kişilere yetki veremiyor musunuz? veya sizden başka moderatör yok mu? sırf konuları silse yeni üyeleri kontrol etse yeter.
Jumper TPro - Flysky İ6
Qav180 - X2 elf 88
Flysight Spx02 - Eachine Ev800

Kullanıcı avatarı
gökhan YANKI

Mesaj gönderen gökhan YANKI » 02 Şub 2023, 01:27

Atmaca yazdı: 02 Şub 2023, 00:23 peki siz farklı kişilere yetki veremiyor musunuz? veya sizden başka moderatör yok mu? sırf konuları silse yeni üyeleri kontrol etse yeter.
Hayır hocam başka mod yok ben de yetki veremiyorum. normal bir zamanda sorun olmuyor ama geçen gördüğünüz gibi 10-15 farklı hesaptan her biri yüzlerce spam yapınca işler karışıyor. phpbb versiyonu eski kaldığı için güvenlik açıklarından yararlanıp spam yapıyorlar. bot hesapların temizlenip forum versiyonunun güncellenmesi gerekiyor ancak Gökhan hocam kayıp. Bir rahatsızlık geçirmişti. Bilemiyorum tekrar rahatsızlığı mı nüksetti. inşallah iyidir. Bir kaç aydır foruma giriş yapmadı. sorun yoksa yakında gelecektir. şimdilik böyle idare edeceğiz.

Kullanıcı avatarı
Yusuf
Ad Soyad: Yusuf
İletişim:

Mesaj gönderen Yusuf » 09 Şub 2023, 23:43

gökhan YANKI yazdı: 02 Şub 2023, 01:27
Atmaca yazdı: 02 Şub 2023, 00:23 peki siz farklı kişilere yetki veremiyor musunuz? veya sizden başka moderatör yok mu? sırf konuları silse yeni üyeleri kontrol etse yeter.
Hayır hocam başka mod yok ben de yetki veremiyorum. normal bir zamanda sorun olmuyor ama geçen gördüğünüz gibi 10-15 farklı hesaptan her biri yüzlerce spam yapınca işler karışıyor. phpbb versiyonu eski kaldığı için güvenlik açıklarından yararlanıp spam yapıyorlar. bot hesapların temizlenip forum versiyonunun güncellenmesi gerekiyor ancak Gökhan hocam kayıp. Bir rahatsızlık geçirmişti. Bilemiyorum tekrar rahatsızlığı mı nüksetti. inşallah iyidir. Bir kaç aydır foruma giriş yapmadı. sorun yoksa yakında gelecektir. şimdilik böyle idare edeceğiz.
Hocam kayıt ekranına google captcha konulsa sanırım sorun çözülebilir.
:arrow: 3d Printer Baskı Siparişleriniz ve Fiyat Teklifi Almak İçin:

https://www.3dbaskisiparis.com/?tracking=5c80e486c8b99

“Genel” sayfasına dön