Frame Alternatifi arıyorum.

Bu forum altında muhabbet ediyoruz.
SkyLord
Ad Soyad: Serdar Bayram

Frame Alternatifi arıyorum.

Mesaj gönderen SkyLord » 25 Şub 2023, 02:20

Selamlar , bu aralar elimdeki eski parçalar ile bir şeyler yapmak istiyorum. f450 frame' i bilmeyen yoktur diye düşünüyorum. Dronu toplarken bu frame yerine farklı bir şeyler kullanmak istiyorum , bu noktada alternatifleriniz nelerdir. Amacım hafif bir drone yapmak , bu frame ortalama 270gr , daha hafife sizce yerine ne kullanabilirim. Farklı bir fikir var kafamda o yüzden frame benim için ne kadar hafif olursa o kadar iyi olur. Pervane olarak 1045 kullanacağım , motorlar ise racestar 98 kv. Bu pervaneye uyacak farklı hafif frame'ler varsa önerirseniz sevinirim, veya farklı şeylerden yapabileceğim şeyler varsa onuda önerebilirsiniz.

Kullanıcı avatarı
Xxgamer45
Ad Soyad: Berke Önlü

Re: Frame Alternatifi arıyorum.

Mesaj gönderen Xxgamer45 » 25 Şub 2023, 17:25

SkyLord yazdı: 25 Şub 2023, 02:20 Selamlar , bu aralar elimdeki eski parçalar ile bir şeyler yapmak istiyorum. f450 frame' i bilmeyen yoktur diye düşünüyorum. Dronu toplarken bu frame yerine farklı bir şeyler kullanmak istiyorum , bu noktada alternatifleriniz nelerdir. Amacım hafif bir drone yapmak , bu frame ortalama 270gr , daha hafife sizce yerine ne kullanabilirim. Farklı bir fikir var kafamda o yüzden frame benim için ne kadar hafif olursa o kadar iyi olur. Pervane olarak 1045 kullanacağım , motorlar ise racestar 98 kv. Bu pervaneye uyacak farklı hafif frame'ler varsa önerirseniz sevinirim, veya farklı şeylerden yapabileceğim şeyler varsa onuda önerebilirsiniz.
Hafif olması için 10inch xclass yarış framelerine bakabilirsiniz

SkyLord

Mesaj gönderen SkyLord » 25 Şub 2023, 20:24

Xxgamer45 yazdı: 25 Şub 2023, 17:25
SkyLord yazdı: 25 Şub 2023, 02:20 Selamlar , bu aralar elimdeki eski parçalar ile bir şeyler yapmak istiyorum. f450 frame' i bilmeyen yoktur diye düşünüyorum. Dronu toplarken bu frame yerine farklı bir şeyler kullanmak istiyorum , bu noktada alternatifleriniz nelerdir. Amacım hafif bir drone yapmak , bu frame ortalama 270gr , daha hafife sizce yerine ne kullanabilirim. Farklı bir fikir var kafamda o yüzden frame benim için ne kadar hafif olursa o kadar iyi olur. Pervane olarak 1045 kullanacağım , motorlar ise racestar 98 kv. Bu pervaneye uyacak farklı hafif frame'ler varsa önerirseniz sevinirim, veya farklı şeylerden yapabileceğim şeyler varsa onuda önerebilirsiniz.
Teşekkür ederim , not aldım , bir yandan 1 veya 2 mm lik alüminyum çubuklar ile kolları yapma fikride var aklımda , sizce bu tarz bir şey nasıl olur

Kullanıcı avatarı
Xxgamer45
Ad Soyad: Berke Önlü

Mesaj gönderen Xxgamer45 » 25 Şub 2023, 21:30

SkyLord yazdı: 25 Şub 2023, 20:24
Teşekkür ederim , not aldım , bir yandan 1 veya 2 mm lik alüminyum çubuklar ile kolları yapma fikride var aklımda , sizce bu tarz bir şey nasıl olur
Boru kullanmak daha dayanıklı işlevsel olur, alimünyum yerine karbon daha hafif olur

SkyLord

Mesaj gönderen SkyLord » 25 Şub 2023, 23:20

Xxgamer45 yazdı: 25 Şub 2023, 21:30
SkyLord yazdı: 25 Şub 2023, 20:24
Boru kullanmak daha dayanıklı işlevsel olur, alimünyum yerine karbon daha hafif olur
Not aldım , tekrardan teşekkür ederim , araştıracağım onuda.

“Muhabbet, Tanışma, Duyuru...” sayfasına dön