motorlara kademeli hız verememe sorunu

Dronlarda kullanılan kontrol kartları (flight controller) ile ilgili paylaşımlarınız.
cimbomluekiz
Ad Soyad: Halil İBRAHİM

motorlara kademeli hız verememe sorunu

Mesaj gönderen cimbomluekiz » 03 Tem 2023, 00:43

Merhabalar. Yeni bir f450 frame, pixhawk2.4.8 quad inşa etmeye çalışıyorum.

Motorlara hız vermeye çalıştığımda sadece 3 kademe hız var.
Yavaş, Orta ve Hızlı. Arası yok.
Daha detaylı anlatacak olursak, motorlara gücü verdik, rölanti hızda dönmeye başladı, hız çubuğunu yarıya kadar getirene kadar hiçbir değişiklik yok, hız çubuğu yarıya kadar gelince motorlar birden orta hızda dönmeye başlıyor, Hız çubuğunu yükseltmeye devam ediyoruz, hala değişiklik yok, hız çubuğu en üste gelince birden tam gaz dönmeye başlıyor. sonra Hız çubuğunu aşağı doğru indirmeye başlıyoruz, tam ortaya gelene kadar değişiklik yok, tam gaz çalışmaya devam ediyor, çubuk ortaya gelince birden orta hıza düşüyor, sonra en dibe gelince de birden rölanti hıza düşüyor, yani sadece 3 kademe hız alabiliyorum.
Kumanda Hız çubuğu Mission Planer programında Radio Kalibrasyonunda normal şekilde yavaş yavaş milim milim yükseliyor. Fakat motorlar bana sadece 3 hız veriyor. Hız'ın çubuk hareketime göre yavaş yavaş artması ve yavaş yavaş azalması için ne yapmalıyım? ,
Lütfen Sesi Açıp İzleyin:
video linki burada:

video linki burada:

ibakfpv
Ad Soyad: Nuh Köstekli

Re: motorlara kademeli hız verememe sorunu

Mesaj gönderen ibakfpv » 12 Tem 2023, 14:19

aynı sorunu bende yaşıyorum rezerve alıyorum

Kullanıcı avatarı
Xxgamer45
Ad Soyad: Berke Önlü

Re: motorlara kademeli hız verememe sorunu

Mesaj gönderen Xxgamer45 » 12 Tem 2023, 19:22

Büyük ihtimal uçuş modundan dolayı oluyordur. Acro gibi bir uçuş modunda deneyin

“Kontrol Kartları” sayfasına dön