Frame

Yeni başlayanlar için önerilerimizi, tecrübelerimizi burada paylaşalım.
Cevapla
rcpdkc
Mesajlar: 55
Kayıt: 13 Eki 2018, 01:09
Ad Soyad: Recep Dikici

Frame

Mesaj gönderen rcpdkc » 19 Eki 2018, 15:03

Merhaba apm 2.8 kontrol kartımı framenin tam ortasına koyamiyorum kablolar yetsimiyor ? Bende bu şekilde koydum sorun olurmu ?


https://i.hizliresim.com/1EzaaB.jpg

Kullanıcı avatarı
Serdarr
Mesajlar: 478
Kayıt: 29 Mar 2018, 14:10
Ad Soyad: Serdar uslan
Konum: Muğla

Re: Frame

Mesaj gönderen Serdarr » 19 Eki 2018, 15:16

Sorun olur hocam kalibrasyon yaparken sağa sola öne arkaya yatırıyorsun cihazı. İleri giderken daha fazla açı yapar geri gelirkende daha az.
Beğenenler: bsivaslioglu
Uçuşa devam 😬😬

Kullanıcı avatarı
BarisB
Mesajlar: 3410
Kayıt: 29 Mar 2018, 03:12
Ad Soyad: Barış B.
Konum: İstanbul

Re: Frame

Mesaj gönderen BarisB » 19 Eki 2018, 18:09

Hocam bahsettiğiniz gibi sağa sola öne arkaya kaymaların olmaması gerekir. Uçuş kontrolcünüz bu ağırlık sorunlarını ortadan kaldırır ancak;

Arkada ağırlığınız fazla olduğu için arka motorlar daha fazla kaldırma kuvveti uygulamak durumunda kalır. Bu da daha fazla enerli harcamanıza neden olur. Yine aynı şekilde, ileri doğru hareket etmek için quad burnunu önde, totosunu da yukarıda tutmak zorunda 😁 Bunu sağlamak için de arka motorlar fazladan enerji harcayacaktır. Dolayısıyla uçuş sürenizden yersiniz. Ve biraz da uçuş karakteristikleriniz değişir. Mesela ivmelenmeniz öne doğru daha yavaş, arkaya doğru daha hızlı olur.

Aksi olsaydı, biz ağırlık dengesini her zaman tam ortada kurmak zorunda olurduk. Mesela küçük bir yarış quad'ının önüne gopro takamazdık.

Yine de ağırlık merkezinin ortada olmadığı bir quad yapmanızı tabiki önermem. Motorları gereksiz yormak, boşa enerji tüketmek ve zorlanan bir quad. Ne gerek var 😁
Beğenenler: bsivasliogluERENH
I didn't come to this world. I came out of it, like a wave from an ocean.
https://www.youtube.com/user/darkformify

Cevapla

“Genel” sayfasına dön